Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Dlaczego zrobiłeś/zrobiłaś to zdjęcie?. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył kamilsleszynski

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Maciek Nabrdalik

Zobacz profil zwycięzcy: Kamil Śleszyński (kamilsleszynski)

Uzasadnienie fotografa

Obejrzałem wszystkie zdjęcia i przeczytałem ich opisy. Wyróżniłem te zgłoszenia, które w obu warstwach wydały mi się szczere i proste. Myślę, że to właśnie szczera potrzeba, szczere emocje, ciekawość, intymność i bliskość leżą u podstaw większości dobrych zdjęć.

Nagrodziłem zdjęcie, którego autor, poza spełnieniem powyższych kryteriów porusza też ważny społecznie problem.

Były wśród nadesłanych takie fotografie, do których kilka razy wracałem, ale czytanie o „znaczeniach”, „relacjach”, „alegoriach”, a potem o masie technicznych zagadnień (ujmującym świetle, świadomym kadrze itd.) skutecznie mnie do nich zniechęciły. Moim zdaniem tego rodzaju interpretacje lepiej zostawić osobistym doświadczeniom, wiedzy i skojarzeniom odbiorców. Dosłowność nie pomaga żadnej dziedzinie sztuki.

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w zadaniu, a zwycięzcy i wyróżnionym serdecznie gratuluję!

Maciek Nabrdalik

 
 

Wszystkie zgłoszone prace

rozwiń

Komentarze

evhino

bardzo ciekawy wywiad. chyba czuję się zainspirowana...

Redakcja-SK

Opis dodajemy pod zdjęciem, jak już się wczyta do formularza wtedy pojawi się pole z opisem :)

Body

Body 2016-02-03 09:27:35

Redakcja-SKOpis dodajemy pod zdjęciem, jak już się wczyta do formularza wtedy pojawi się pole z opisem :)

....spóźniłem się na tą info (lub wybiegłem na przód), ale zamieściłem intencję w tytule (też nie widać)...niemniej sylwetka Fotografa m-ca b. mi się podoba i zadany temat pracy domowej jest OK. Pozdrawiam :)

tomsabros

Trochę zaskoczyło mnie to zadanie (pozytywnie oczywiście). Dlaczego? Obecnie zalewani jesteśmy masą zdjęć robionych dla efektu, wrażenia (zresztą i tu wśród nagrodzonych zdarzały się ładniutkie fotoszopki), a nie z jakiś głębszych powodow. Kiedyś było więcej zdjęć robionych z myślą o fotografowanym temacie...

mavnz78

tomsabrosTrochę zaskoczyło mnie to zadanie (pozytywnie oczywiście). Dlaczego? Obecnie zalewani jesteśmy masą zdjęć robionych dla efektu, wrażenia (zresztą i tu wśród nagrodzonych zdarzały się ładniutkie fotoszopki), a nie z jakiś głębszych powodow. Kiedyś było więcej zdjęć robionych z myślą o fotografowanym temacie...


To prawda , ale tylko w momencie kiedy zdajemy sobie sprawe "jacy jestesmy "

Pozdrawiam

michal77
oceń+--1

Ryszardzie Karnawałowski tezy są czytelne a ty znów karzesz klękać także przy swoim NLP. Skup się na tym że każde zwycięstwo goni zwycięstwo i ogłoś następne. Przecież czytelnie każdy twój przekaz jest zwycięstwem twoim i porażką pola światła twych oczu. :)

mavnz78

Pytanie do SZK. Czy jest możliwość aby bylo Ii i III miejsce ? Nie chodzi tu aby nagradzać fotografa bo wystarczającą nagroda będzie wyróżnienie pracy. Myślę ,ze jest to normalne w każdym znanym mi konkursie fotograficznym i nie tylko. Na przykładzie podam tu autora konkursu pana Maćka Nabrdalika który otrzymał nagrodę za miejsca II i III. Myślę, ze nada to wiecej koloru w tych zawodach i przy okazji brak krytki poniżej publikacji zdjęć nie wplywa tu na rozwój danego fotografa. Jeżeli Sz.K ma problem z rozwarzeniem tak prostych decyzji proponuje aby wstawic na stronie głównej zapytanie w malej ankiecie i poddać to głosowaniu użytkowników. Przecież to dla nas jest ten servis i my dla servisu. Jedno bez drugiego nie istnieje.. Proszę o konkretna odpowiedz. A użytkowników prosze o komentarz w tej sprawię.. za i przedewszystkim przeciw. Pozdrawiam

michal77

Gdyby było was dwóch to mielibyście dwa jajka. Gdybyście działali tydzień a nie od 45 (roku oczywiście) bylibyście mistrzami autokorekty. Tymczasem mimo wszystko jest jeszcze formalna demokracja i wasza porażka ze sprawiedliwością jest niewykluczona. Ale oczywiście segregować wam jeszcze np ze 13 lat może być wolno. Ale przecież nie do ...

PawełGaweł

Praca domowa odrobiona. Szukałem zdjęcia o którym nie musiałbym napisać "bo było tam ładnie" albo "bo wygląda efektownie"... masakra jak duża część zdjęć powstała właśnie z tych dwóch powodów. Na szczęście jest też to nieliczne grono zdjęć, które powstały bo w momencie naciskania migawki czułem coś ważnego.

raf1974

duży plus za polaroid :-) .."negatyw" odzyskany po kąpieli w wybielaczu nadaje zdjęciu niepowtarzalny klimat. Ciekawa postać.

alicyaaa

Ja osobiście nie lubię takich tematów ( które nie są określone jasno i konkretnie ) bo nie mogę się zdecydować :P ZA dużo mam zdjęć które lubię aby wybrać to jedno ehh

perkov
oceń+--1

perkov 2016-02-06 00:22:33

alicyaaaJa osobiście nie lubię takich tematów ( które nie są określone jasno i konkretnie ) bo nie mogę się zdecydować :P ZA dużo mam zdjęć które lubię aby wybrać to jedno ehh

A ile masz dobrych zdjęć.

alicyaaa


Perkov nie mnie to oceniać. Dla mnie mogą być dobre, dla innych średnie...Nie raz było tu tak że użytkownikom podobały się dane zdjęcia a wybrane zostało zdjęcie później mocno krytykowane za jakość itp. Tak że to jest kwestia gustu

michal77

Wbrew pozorom II WŚ nie polegała na przypadkowym zbiorze wystrzałów z karabinów i detonacji różnej mocy bomb. Tacy Niemcy np byli na tyle uczciwi że nie zajmowali się przekonywaniem aliantów pomiędzy każdym wystrzałem że nie ma on związku z jakimkolwiek innym i odpowiedzialność za reakcję obrońcy biorą na siebie. A przecież mogli zwyczajnie zaaresztować a przynajmniej przeprowadzić zaawansowane śledztwa w sprawie zespołowego udziału aliantów w odpowiedzi na przecież nieudowodniony związek wszystkich strzałów i detonacji niemieckich. Czyli wynikowo wynika z tego że Hitler był chamem po swojej stronie.

michal77
oceń+--2

PawełGaweł totalitaryzmy uczyły posługiwania się nierzadko absurdem dla spójnych powszechnych uzasadnień swych działań. Im bardziej ustalenia w wierchuszkach były zbliżone do ogólnie obowiązujących wszystkich funkcjonariuszy definicji tym większy spokój panował w wierchuszkach. W poszczególnych okolicznościach nawet gdy mogło to się wydawać niekorzystne najczęściej podtrzymywano ogólną filozofię. Represje tłumaczone odgórnymi zarządzeniami kryły podobnie wierchuszki i wykonawców. I to w sposób uniwersalny. Stąd przywiązanie do takich prezentacji swoich działań. Ale tak naprawdę nie ma szczególnych różnic między wprowadzającymi system ogólnie a realizatorami "z innych pozycji". Za to "tylko wykonujący tą malutką część" systemu to sort lepszy niż wykonujący "tylko tą malutką część dla dobra przedmiotu". W praktyce podział na producentów czystej teorii oraz wykonawców oraz powstały z tego niezależny od pierwszych i drugich system jest zawsze w dużej mierze fałszywy. Wśród ludzi systemu każda usługa teoretyczna i czyn wykonawczy tworzy system. Jestem przeciwnikiem teorii wg której formalne oswobodzenie od systemu sowieckiego wynikło z chęci zysku pracowników SB bo chcieli się uwłaszczyć. System upadł bo z upojenia swoją siłą jego twórcy wygenerowali masowo pustkę w miejscu tego co było zapełnione wcześniej obawą przed konsekwencjami oraz przez skokowe osłabienie aury możliwej pomocy ZSRR. Nikt nie czuł się na tyle zdeterminowany by to szybko zastąpić odpowiedzialnością indywidualną. Ale lekcje z tego zostały przez częśc SBckich synów odrobione wzorowo.

michal77

Mavnz78 o widzę jakbyśmy byli na ty tak jakbyś nie miał innego argumentu...

mavnz78

michal77Mavnz78 o widzę jakbyśmy byli na ty tak jakbyś nie miał innego argumentu...


Nie mysl , ze bede zwracal sie do ciebie prosze pana ? Chyba zartujesz.... Delikatnie zwracam Tobie uwage na to , ze chyba pomyliles portale .

michal77
oceń+--1

Nie myślę że w jakimkolwiek calu będziesz się zwracał proszę pana. Jednak nieobce są twej duszy powyższe treści. Pozwól waść że i ja ciebie/was przywołam do elegancji. Spam cytowania jest nie na miejscu na żadnym portalu. Dlatego nie pomyliłeś portali. Masz jeszcze jakąś uwagę? Sądzisz że ta rozmowa jest dobrą odpowiedzią na to co napisałem wcześniej.

mavnz78

To nie ja pomyliłem portali, a przedewszystkim to ty pomyliłeś i twoje wypowiedzi są tu jak najbardziej nie na miejscu. Ale nie wznoszę się na opinię tego co napisałeś ale czy jest to dobre miejsce aby się wypowiadać na temat który chcesz sam zainicjować czy to teraz czy w poprzednich pracach domowych..

michal77
oceń+--1

Po szybkiej odpowiedzi wnioskuję że jesteś stałym czytelnikiem i dbasz o poprawność miejsca. Nie zamierzam cię satysfakcjonować. Uważam simsotrolling za rodzaj perfidii. Tworzy się po x nicków na dwie strony żeby nie było jednobarwnie i widz nie miał dyskomfortu że jest tylko przedmiotem. Właścicielom wciska się protekcjonalnie że jest się społeczeństwem. A społeczeństwu że właściciele w razie czego działają w imieniu społeczeństwa. Właściciele zatem mają - w razie czego - po jednej stronie głos władzy i społeczeństwa a po drugiej np niosaczanego wariata. I tak się buduje background psychologicznie równych szans mając niezmącone poczucie uczciwości. A ponieważ wszelka prawda w świecie ludzkim jest kwestią proporcji to i można sobie litościwie grillować efekty.

mavnz78

Jeżeli już starasz się odpowiedzieć, odpowiedź na temat. Aktualnie starasz się zagościć słowem literackim które jednak okazuję się bardziej fikcją literacką a nieźli dialogiem.

michal77
oceń+--1

Mam nerwicę na punkcie warunkowanych motywików przedpacyfikacyjnych. Wiele razy przez lata mimo pisania na temat byłem jak na polskie warunki zbyt hardy i ktoś wykonywał wobec mnie czynności jako ktoś inny w ramach rozpoczynanego simsotrollingiem "podręcznikowego" terroryzmu. Czyli uzyskując wygodny efekt lub nie. A u ciebie widzę że "to tylko prowokacja zaprzeczająco-potwierdzająca" w ramach sugerującej szerszą reprezentację odkrytości. Wkładanie w głowy w czym są jednością ze społeczeństwem było szczególnie dobrze dopracowaną metodą od 45 roku. Cyli "groźnostką i hipnozą".

alicyaaa

Chcę przypomnieć że jest to portal o temtyce FOTOGRAFICZNEJ a komentarze powyżej powinny się odnosić to tematu konkursu !

michal77

Wbrew pozorom jest to portal w połowie o tematyce fotograficznej a w drugiej kategorycznie idiotycznie półjawnej części o rzeczonej ilości dywizji. Dla kogo? No po połowie.

lestek
oceń+--1

Zdjęcia są często odbiciem naszego stanu ducha , kondycji emocjonalnej . Za sposób patrzenia danego dnia odpowiada chemizm , metabolizm naszego mózgu , oczy są tylko jego zakończeniem , pewnego rodzaju agentem na peryferiach . Widzieć to nie wszystko ,trzeba coś zauważyć , czego nie zauważą inni i to opowiedzieć . Niektórzy zauważą, że zdjęcie jest wybitnie ostre lub o pięknych barwach, jednak to niejasność zdjęcia pobudza głębsze zainteresowanie, jest dla tych , którzy znaleźli w sobie chwilę na wrażliwe zatrzymanie . Zdjęcia , które nazywamy często Dobrym zdjęciem uwodzi formą lub ukazuje to, co świat ukrywa przed obywatelem ( odbiorcą ) . Aby zrobić dobre zdjęcie jest potrzebny fokus , nie ten aparatu, ale mózgu i... bez presji otoczenia proszę :) Zauważyłem , że zdjęcia ( np moje ) są reakcją zwrotną na jakieś eSki jakie każdy chyba ma , budząc się rano .Wystarczy wyjść na ulicę z aparatem by zrobić zdjęcie lub przyjrzeć się tym ukrytym w plikach komputera by zobaczyć tak naprawdę własne myślokształty. --z teologii fotografii -- która nie istnieje - JESZCZE

PawełGaweł

Co tu się wyprawia... Pod fotografem miesiąca jakiś polityczny monolog o imigrantach, a pod pracą domową to nawet nie wiem jak to nazwać. Redakcjo SzK reaguj!!!

alicyaaa

Też uważam że Redakcja powinna zareagować bo zamiast pisać na temat to śmietnik się robi....

michal77
oceń+--3

Aby do końca ukazać wasze zaangażowanie w komfort i chęć rozmowy o fotografii osób cyqwilnych i aby porównać mój i wasz wpływ na to potrzebował bym kilkudziesięciu wymian waszych wyminięć. Mimo to wierzę w charakter i inteligencję choćby części która może zawstydzić inną część bo uważam każde tego typu przedsięwzięcie prywatne za dobro publiczne a nie znacjonalizowane przez mylących swoje kompetencje. Cel jest nie powiem ambitny. Ukazanie że treść ukryta waszych oddziaływań stoi w sprzeczności z dosłownością wypowiedzi. Represja wobec moich tekstów wyraźnie pokazała by ostatecznie jaki klimat ma mieć to miejsce. W każdym miejscu publicznym w Polsce mówimy Tu jest Polska. I tu mówi się po Polsku. A teraz możecie pisać o czym chcecie wiadomo jakie charaktery.

nikooos777

Nie mogę dodać zdjęcia do konkursy.. w ps skorygowałem zdjęcie a mimo wszystko pisze że niewłaściwy format

sandinista2600

@tomsabros

Nie wiem skąd u wielu osób takie myślenie.
Przeglądałeś kiedyś archiwa domowe? Ciekawe ile fotografii jest tam "świadomych", cokolwiek to znaczy.
Jeśli ktoś robi zdjęcie czegokolwiek, to jest świadomy, że fotografuje coś co mu się podoba, co jest dla niego ważne albo co uważa za ciekawe.
Np. psa, niemowlaka, kolegę, dom, samochód.
W domach są tysiące fotografii, które zbierają kurz. Jedyna różnica między dziś a mistycznym "kiedyś" to, że ni można było publikować.
Internet jest naprawdę "pojemy" i pomieści wszystkich. Zarówno Wielką Sztukę jak i czyje wspomnienia z wakacji na FB czy adopcję psiaka.
Poza tym, nie wiem skąd ten mit "świadomości" kiedyś.
Wynika to z tego, że to co było jest do nakreślenia, do opisania. Jest jasne i już się nie zmieni ;)
Natomiast to co modne dziś jutro może być "obciachem" :)

Poza tym kiedy jest kiedyś? Za czasów kliszy czy dagerotypu?

michal77
oceń+--1

PawełGaweł chyba niemal jakakolwiek reakcja redakcji na tą wymianę zamieszczeń byłaby zdziecinnieniem i zidioceniem tego miejsca. Trudno być niezależnym gdy ulegnie się raz w taki sposób. Dlatego uważam że za gorąco podchodzisz do zagadnienia mimo lekkiej formy. Od 45 jak świat światem akurat w Polsce reżym produkował "ludzi dobrej woli" którzy chcieli dobrze i liberalnie ale nie pozwalał im "na bycie sobą" "wiatr dziejów". Skala mogła być różna ale nawet w przesłuchaniach z lampami bijącymi w twarz potrzeba podkreślania dobrej woli była zbyt silna. Stąd pamiętajmy do dziś jest niemal niewidocznym oswojonym tłem przypisywanie tej dobrej koniecznej cząsteczki działania swemu wnętrzu a reszty systemowi. Z odpowiednio wysmakowanymi formami uzasadnienia wewnętrznie i zewnętrznie. Dopiero w latach wiele późniejszych przy rozwoju NLP było możliwe realizowanie chirurgicznie oddziaływań mających jednocześnie cechy popychające do jakichś postaw i ograniczające zarazem. Czyli like "drogie dziatki bez przesadyzmu".
Czy aż tak jest to co piszę zaburzające twoje możliwości nabywania profesjonalnego szlifu w fotografii?

michal77
oceń+--1

Ciekawostką jest że po wysłaniu poprzedniego posta widniał on za nikooos777. Gdyby rzeczy takiej i poważniejszej kategorii nie zdarzały mi się od 13 lat nie pisał bym o funkcjonalności demonstracji siły. Czasem także poprzez jakże zabawność.

Redakcja-SK

baarszczuWitam, czy jest limit co do długości teksu uzasadnienia?

255 znaków

ania

ania 2016-02-17 08:26:48

Super wywiad. Miał Pan naprawdę sporo szczęścia na swojej ścieżce kariery, a do tego skromność. Musi być Pan niesamowitym człowiekiem. Pozdrawiam

2016-02-17 11:52:39

świetny wywiad, bardzo wartościowy

lestek

Uważam , że zdjęcia wysłane na konkurs co miesięczny " praca domowa '' z woli jego autora powinny być ukryte ( jeśli jest taka opcja ) lub odkryte , jeśli taka wola autora . Inaczej , większość prac nadesłane zostaną ostatniego dnia poprzedzającego zamkniecie konkursu .
Czytam w komentarzach coś o nagrodach i wyróżnieniach , ( takie są ? ) , niezadowalające , proponuję składkę na ten cel ,od każdego uczestnika konkursu w liczbie 5 złotych polskich co miesiąc na konto " szeroki kadr by Nikon " , co mogłoby zostać zamienione na atrakcyjną książkę np.

jowita

jowita 2016-02-18 22:58:44

ogromnie się wzruszyła mnie część tego wywiadu. wspaniały człowiek i fotograf. dziękuję.

iskra637

Podoba mi się temat, świetny wywiad i fotograf. Wysyłam coś ze swoich zbiorów.

alucja

255 znaków w komentarzu do zdjęcia to zdecydowanie za mało.

oneyedpirate.com

A ja uwazam, ze wiecej niz potrzeba. Wedlug mnie dobre zdjecia nie potrzebuje zadnego komentarza.

baarszczu

Praca zgłoszona :) także myślałem że 255 znaków to mało, ale to wystarczająco dużo by odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Przecież to nie ma być esej. Pzdr i powodzenia!

tomsabros

sandinista2600

ile fotografii jest tam "świadomych", cokolwiek to znaczy.
Jeśli ktoś robi zdjęcie czegokolwiek, to jest świadomy, że fotografuje coś co mu się podoba, co jest dla niego ważne albo co uważa za ciekawe.


Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Niech to będą kwiatki, kotki, kamyki, góry. Skoro coś mi się podoba i chcę się tym podzielić... W fotografii to jest właśnie świetne, że można w stosunkowo prosty sposób (w odróżnieniu od np. malarstwa czy komponowania) wyrazić swoje uczucia czy emocje.

Natomiast jeżeli chodzi o "kiedyś" i "mit świadomości" - odniosłem się do zadania domowego. Jak myślisz, ilu dzisiejszych "fotografów" z różnych fejsbuków i instagramów potrafiłoby przekonywająco odpowiedzieć na tytułowe pytanie? Ilu z nich wrzuca fotki tylko dlatego, że jakieś nowe instafiltry czy nalepki są przecież takie fajne...

A kiedy jest kiedyś? Dobrze sobie odpowiedziałeś. Za czasów kliszy nawet zdjęcie "u cioci na imieninach" było przemyślane. Czasem prowadzący warsztaty foto proponują włożyć do aparatu kartę mieszczącą zaledwie kilkanaście zdjęć - właśnie po to, aby pomyśleć przed zrobieniem każdego z nich.
(YTube: One Roll of Film)

adrianmar

Temat warty dłuższego zastanowienia. Myślę że "fotografia" została bardzo zaniedbana i uproszczona. Za dużo niczego. Za mało czegoś. Pozdrawiam.

lestek

Wielu ważnych streetowych fotografów lata 60 - 70 , uznanych w świecie wielkiej fotografii nie zadawało sobie pytania " dlaczego ? " Nigdy by nie zarobili na chleb .

albert.miller1410gmail.com

jak dla mnie temat ciut zbyt otwarty, będzie duuzo dobrych zdjęć zbyt zróżnicowanych, żeby w przejrzysty sposób określić zwycięzce. Niemniej jednak zgłaszam swój udział i pozdrawiam wszystkich serdecznie

PawełGaweł

Fotografia stała się po prostu dużo powszechniejsza, każdy może zrobić zdjęcie, ale nie każdy potrafi zrobić dobre zdjęcie... To tak jak z kierowcami, większość z nas może prowadzić samochód, ale już tylko nieliczni są kierowcami rajdowymi.

raf1974

doskonały temat. Różnorodność zdjęć przeogromna. Fajne opisy. Powodzenia w lekturze :-) ...i ilość słuszna.

rena

rena 2016-02-26 09:41:07

Dużo wspaniałych fotografii. Różnorodność kategorii dodało smaczku konkursowi i chwała za to Autorowi.

PawełGaweł

Dużo pracy przed Panem Maciejem. Zdjęć cała masa, dużo dobrej fotografii, plus tyle samo opisów do przeczytania...

asienka

Witam :)

Szkoda, że moje zdjęcie nie wzięło udziału w konkursie, aczkolwiek chciałabym podpytać dlaczego co w nim było nie tak, co powinnam ulepszyć itp.
Patrząc na zdjęcia innych osób - szacunek bardzo profesjonalne :)
Liczę, że i ja niedługo wzbogacę swoje portfolio :-)

Pozdrawiam

Redakcja-SK

asienkaWitam :)

Szkoda, że moje zdjęcie nie wzięło udziału w konkursie, aczkolwiek chciałabym podpytać dlaczego co w nim było nie tak, co powinnam ulepszyć itp.
Patrząc na zdjęcia innych osób - szacunek bardzo profesjonalne :)
Liczę, że i ja niedługo wzbogacę swoje portfolio :-)

Pozdrawiam

prosze dokładnie przejrzeć listę zgłoszonych zdjęć bo my widzimy Pani zdjęcie ;)

Body

Body 2016-02-29 22:40:53

asienkaWitam :)

Szkoda, że moje zdjęcie nie wzięło udziału w konkursie, aczkolwiek chciałabym podpytać dlaczego co w nim było nie tak, co powinnam ulepszyć itp.
Patrząc na zdjęcia innych osób - szacunek bardzo profesjonalne :)
Liczę, że i ja niedługo wzbogacę swoje portfolio :-)

Pozdrawiam

asieńko, ja również widzę Twoje zdjęcie z Krakowa, dodaj je do swojego profilu "prace domowe" :)

asienka

A dziękuję :) ja też już widzę swoje zdjęcie - super :) Pozdrawiam

katmarie

Podoba mi się zdjęcie Simonka3. Patrząc na nie wszystko jest oczywiste. Wiadomo dlaczego zrobił to zdjęcie, bez czytania opisu :)

lestek

Autorka | autor Jowika i wojdyk . Lubię takie momenty , sam tego szukam , magii życia , poza " tu i teraz "

lestek

Głos w obronie wykluczonych pana Kamila . Często zapominamy o prawach innych a lekceważąc ich pomyślność też skazujemy ich na samotność . " Dalaj Lama . Dzięki opisowi poczułem GO jak moje własne ręce. Wspaniały przekaz GRATULUJĘ .

Body

Body 2016-03-14 08:27:02

Gratulacje dla Zwycięzcy i Wyróżnionych, prace zgodne z tematem i po prostu podobają mi się :)
Pozdrawiam :)

cyprian20

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Prace godne uwagi i zatrzymania się nad nimi. Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

mariaanna

Magiczna mgła2021-09-19 17:41:21 mariaanna

Z siódmego piętra (Bydgoszcz)…

xeena

Magiczna mgła2021-09-17 15:37:11 xeena

Baaaardzo dziękuję!!!!…

Redakcja-SK

Magiczna mgła2021-09-17 13:49:22 Redakcja-SK

prawy górny róg na zdjęciu powinien być znak minusa (czasem może być słabo widoczny) …

xeena

Magiczna mgła2021-09-17 11:22:57 xeena

[quote="Redakcja-SK"][/quote] Dziękuję za odpowiedź. Chyba nie umiem tego zrobić. Wchodzę w…