Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Daleka obserwacja. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył joanna.sajnaj

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Jan Ulicki

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: joanna.sajnaj

miejsce 2: Adrian Czech (silverwolf)

miejsce 3: lotta7

Uzasadnienie fotografa

Pięknie wszystkim dziękuję za tak liczny udział w naszym konkursie, który w bardzo dużej mierze zrzeszał posiadaczy dużego zooma w swojej stajni obiektywów ;) Zdecydowanie widać było, jak wiele możliwości dają tego typu ogniskowe. W całym konkursie wzięło udział 141 kadrów, a ja, pisząc to podsumowanie, ciągle się waham, czy na pewno nie powinienem dokonać innych wyborów, bo bardzo ciekawych ujęć było naprawdę dużo! Mimo wszystko postawiłem na efekt zaskoczenia i tego pierwszego „wow", dzięki czemu spośród wszystkich zgłoszeń wyłoniło nam się następujące podium:

1 miejsce: joanna.sajnaj

1 miejsce: joanna.sajnaj

Za ujęcie idealnie wykorzystujące walory dużej ogniskowej, w sposób bardzo przemyślany i poukładany. Zwróćmy uwagę, że w tym kadrze wszystko gra. Kompozycja potężnych linii energetycznych, która na zasadzie lekkiej gradacji wysokości prowadzi do pięknej kuli zachodzącego słońca. Całość dopełnia ogromne stado szpaków, które na tle kolorowego nieba prezentują się wybornie ;) Nie dało się tego zrobić lepiej!
2 miejsce:   Adrian Czech (silverwolf)

2 miejsce: Adrian Czech (silverwolf)

Ze srebrnym medalem zawody kończy użytkownik o nicku silverwolf. Absolutnie nie sugerowałem się w werdykcie tą nazwą ;) Ba, może ona nawet wprowadzać w błąd, bo na pierwszy rzut oka pewnie każdy zobaczył na tym zdjęciu wilka… Ale opis wyraźnie mówi, że mamy do czynienia z lisem rudym. By jednak zakończyć śmieszkowanie, pragnę napisać, że wybrałem to zdjęcie ze względu na jego nieoczywistość i mądrość autora w postawieniu na wersję B&W. Dzięki temu mamy złudne wrażenie, że lis jest zawieszony gdzieś na zachmurzonym niebie. Bardzo fajnie wypatrzone!
3 miejsce: lotta7

3 miejsce: lotta7

Za kadr podczas burzy pustynnej w kalifornijskim Palm Springs. W zdjęciu tym widzę obraz swoistej apokalipsy, jaka może nastąpić za X lat ;)

Pragnę także wyróżnić kilka osób, które znalazły się w finalnej selekcji. Mamy tutaj wiele ujęć, które na pewno zebrały lub zebrałyby tysiące lajków w mediach społecznościowych, bo są po prostu świetne. Przemyślane, zaplanowane i doskonale wykorzystujące walory zooma. Niestety mój zmysł estetyczny wybrał inne ujęcia, ale chapeau bas i „uścisk dłoni prezesa" także dla: mateusz.kuca, piotrek.kadruje, lu.arthur, kmagadalenak, witekp, topinka, lukg, kijlojo i barteks01.

Oprócz tego było jeszcze wiele innych pięknych ujęć, ale niestety konkurs to konkurs i trzeba było jakiegoś wyboru dokonać! Wszystkim jednak jeszcze raz bardzo dziękuję za udział i życzę dobrego światła oraz nieustającej mocy pomysłów!

Jan

 
 

Komentarze

kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże wrażenie

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…