Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Biżuteria. Rozstrzygnięty!

Zwyciężyła 0 0

Pracę domową zadała Fotografka miesiąca: Sylwia Kiertowicz

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: 0 0 (salida)

miejsce 2: czarnypaproszek

miejsce 3: Beata Wilczyńska (skot)

Uzasadnienie fotografa

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – zupełnie się nie spodziewałam, że zdjęć będzie aż tyle! Wybór był naprawdę nie lada zadaniem, tym bardziej że każde zdjęcie prezentowało biżuterię w inny sposób. Ponieważ głównym motywem przewodnim była kreatywność, zdecydowałam się przyznać pierwsze 3 miejsca zdjęciom, które mnie najbardziej zaintrygowały swoim konceptem. Najchętniej jednak przyznałabym tych miejsc znacznie więcej...

1 miejsce: salida

1 miejsce: salida

To zdjęcie najbardziej mnie zaciekawiło swoim pomysłem i to właśnie dlatego zdecydowałam się przyznać jego autorce pierwsze miejsce. Zdjęcie jest kontrowersyjne, turpistyczne, ale przede wszystkim super kreatywne. Przedstawienie pereł jako zębów to naprawdę bardzo oryginalny koncept. Mówi się, że wszystko już było – czy to w muzyce, czy w kinie, czy w fotografii. Dlatego właśnie próba stworzenia czegoś innowacyjnego, czegoś, czego byśmy się nie spodziewali – to jest coś, co ma nieocenioną wartość. Gratuluję znakomitego pomysłu i bardzo doceniam wyobraźnię!
2 miejsce:  czarnypaproszek

2 miejsce: czarnypaproszek

Kiedy zobaczyłam to zdjęcie, od razu skojarzyło mi się ono z pierścionkiem zaręczynowym. Kwiat z rozłożonymi płatkami przywodzi mi na myśl pudełko, w którego wnętrzu ukryty jest pierścionek. Wyobrażam sobie, że jest noc i kwiat zamyka płatki, a rano, kiedy je otworzy, w środku będzie błyszczał pierścionek. Piękna i wzruszająca realizacja tematu konkursu. Doceniam też jakość wykonanego zdjęcia, odpowiednio dobrane miękkie światło, głębię ostrości i „nokturnową” kolorystykę.
3 miejsce: Beata Wilczyńska (skot)

3 miejsce: Beata Wilczyńska (skot)

Jest to niewątpliwie bardzo piękne zdjęcie. Przemyślana kompozycja tego ujęcia w malowniczy sposób zasłania twarz modelki i kieruje wzrok na centralny punkt, w którym znajduje się naszyjnik. Biżuteria jest tutaj na pierwszym planie, co w przypadku zdjęcia z modelką wcale nie jest takie oczywiste. Bardzo podoba mi się ciepła, naturalna tonacja kolorystyczna oraz złote światło – sprawia, że można poczuć letni dzień, w którym zostało zrobione to zdjęcie. Na pochwałę zasługuje także dopasowanie koncepcji zdjęcia do etnicznego stylu biżuterii.
Wyróżnienie: magdumagdu

Wyróżnienie: magdumagdu

Piękna kolorystyka, tajemnicze spojrzenie modelki, klimatyczny światłocień i ciekawy pomysł na powielenie jarzębiny z tła w stylizacji modelki sprawiają, że to zdjęcie zapada w pamięć. Jarzębina została tak dobrze wkomponowana, że wygląda jak prawdziwy kolczyk. Piękne i bajkowe ujęcie niczym z Tajemniczego ogrodu. Brawo!
Wyróżnienie: senorita_nowara

Wyróżnienie: senorita_nowara

Zaintrygował mnie kreatywny pomysł użycia biżuterii jako tuszu, którym można pisać. Błysk liter, ozdobny krój powstałej w ten sposób czcionki i dłoń w dolnym rogu, która dopiero kończy ten napis, dają nam bardzo intrygujący obraz, niemal artystyczną instalację.
 
 

Komentarze

fajat

fajat 2022-09-26 10:09:36

Moje typy to:
shawrus - za "odwagę"
domimoki - za pomysł
hammerhead - za poczucie humoru

i jeszcze pawelretkowski - za "ładne zdjęcie"

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

waldemar

Zdjęcie szczęśliwych ludzi2023-10-01 11:31:52 waldemar

Hala odpraw. Lotnisko Antalya - Turcja…

bludenko

Dorota Awiorko2023-09-24 02:42:23 bludenko

Piękne wnętrze Artystki to i fotografie piękne! Dzięki takim ludziom jak Pani Dorotka życie…

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…