Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Akt. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył Kamil

Pracę domową zadała Fotografka miesiąca: Ewa Marzena Wolf

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: Kamil (Kamilo)

miejsce 2: pstryczek

miejsce 3: bsylwia

Uzasadnienie fotografa

Gratuluję wszystkim, którzy odważyli się wyjść poza schemat i standardowe upozowanie ciała.

Kamilo

Miejsce 1: Kamilo

Za świeżość pierwszych „zbliżeń i fotografii” połączoną z dojrzałością patrzenia i kadrowania. Za dynamikę, kompozycję, oraz za oniryczność i tajemnicę (aż chce się zajrzeć poza kadr, poznać historię tej fotografii). Pachnie, nęci, stylem przypominając fotografie Evy Rubinstein.
pstryczek

Miejsce 2: Mpstryczek

Za estetykę, kompozycję, światło. Za dojrzałość formy.
bsylwia

Miejsce 3: bsylwia

Wśród wszystkich nadesłanych na konkurs ta jest moją ukochaną. Fotografia, nośnik pamięci. O szczęściu, wolności, radości. Nie jest to ciężka, koncepcyjna fotografia, jej sekret tkwi w prostocie, zwyczajności i bezwysiłkowości ubierania w kadry wspomnień chwil, kiedy się Jest… Czuje się jej lekkość i świeżość; jest zwiewna i ulotna. Bez stylizacji i nadawania nadmiernej wagi nagości, bez przesadnego upozowania. Być może mogłaby zostać wysłana na konkurs przyrodniczy; umiem sobie wyobrazić, jak Krystyna Czubówna opowiada, używając jej jako ilustracji, o ostatnich żyjących przedstawicielach Homo Libertus.

Wyróżnienia:

fairylady

Za czułość w autoportretowaniu, centralizację kadru adekwatnie do emocji, uczuć i związanych z nimi wspomnień. Za kolorystykę i obróbkę. Wzruszająca fotografia. Gratuluję.

animri

Za fotograficzną podróż na pogranicze sesji modowej, skontrastowanej ze zwyczajnością, realizmem, przaśnością chwili. Lubię. Gratuluję.

znamionkiewicz

Za kadr i doskonałe operowanie światłocieniem oraz kontrastem.

alexlis

Za delikatność, kadr oraz zakorzenienie w realizmie magicznym. Gratuluję i klaszczę w dłonie z druidami.

yolka

Za surowość i dosadność w rzeczowym opisywaniu rzeczywistości, z chęcią obejrzałabym w kolorze.

vikivu

Za zabawę formą, jakość wykonania i koncept.

katarzynakubiak

Za malarską delikatność i subtelność.

kajakajdana

Za fraktalizację i metaforyzację zastanych obiektów.

metoksyna

Za surrealizm magiczny i ciekawe użycie koloru w zestawieniu z szarościami. Interesujący kadr, historia. Dobra lirycznie i dobra technicznie, nie znalazła się w nagrodzonej trójce, bo nie byłam w stanie subiektywnie przebrnąć przez banalność i stereotypowość ułożenia ciała. Gratuluję poszukiwań.

juliazakrzewicz Za delikatność i subtelność w poszukiwaniu historii dotyczących ciała. Kadr automatycznie wymusza pytanie o 21 gram.

cyklamoza

Za poszukiwania narracyjności i ruchu.

bibcio

Za dowcipno-naturo-terapeutyczne ;) wspieranie partnera w porzucaniu nałogu.
 
 

Komentarze

michal77

Teraz po pani filmie powstał tylko ździebko problem łotahel kto zaopiekować ma się złem gdy słabo przędzie bo przecież zło też chce być dobrem tyle że złem. Ale takie jest życie dobro chce być dobrem tyle że dobrem a zło troszkę inaczej rzeklibyśmy na przekór. Ponieważ świat ludzkich spraw troszczy się o każde istnienie w efekcie powstaje pytanie o niepoprawność dobra zostawiającą zło lekko na bezrobotnym. Np będzie musiało iść się poopalać nie mogąc dokonać wpisów atrakcyjnie jątrzących. Czyli że świat po pani filmiku zaczyna nabierać barw jakoby i Siemaszko nie pomoże? Wiele pytań powstaje. Ja osobiście będę optował za tym że mnie brzydota nie przekona ktoś inny że jego a czemu nie. A jeszcze ktoś dorzuci że las miernot.

ewalamond

Świetny wywiad i wspaniały fotograf . Tak się składa ,że ja też mam na imię Ewa :) to ta pierwsza kobieta która biegała nago :) Teraz po wysłuchaniu wywiadu otworzyły mi sie oczy na to co wokół niedoskonałe. Bo przecież tak naprawdę nikt z nas nie jest doskonały i to właśnie te niedoskonałości ciała decydują o tym ,że każdy z nas wygląda inaczej ,że te wszystkie super modelki o pieknych twarzach też nie są doskonałe i mają ukryte mankamenty. Przecież stary ,poorany zmarszczkami człowiek tak naprawdę może być piękny. Że nie tylko w świecie funkcjonuje ciało modelki o super idealnych wymiarach ,bo przecież większość z nas ma zupełnie inny rozmiar, ale czy ktoś kto nosi rozmiar 50 jest gorszy od tego który nosi rozmiar 36? Nie .. bo każdy z nas ma w sobie piękno . Pozdrawiam serdecznie

sirilion

Gratuluję fotografom świetnych zdjęć. Jest ich tym razem naprawdę sporo. Jest również parę zgrzytów, ale już widać, że walka będzie zacięta :)
Mam tylko nadzieję, że pani Ewa Wolf nie postawi na photoshopowe pająki i inne kaczuszki jak fotograf z poprzedniego miesiąca. Nawiasem mówiąc wyniki lipcowego konkursu - chodzi mi o miejsce 1 i 3 - traktuję jako obelgę i kpinę. Ogłoszenie wyników kilka dni po terminie chyba też wiele wyjaśnia. Ja naprawdę nie mam jakiegoś parcia na ten cały dyplom, ale bardzo proszę fotografów miesiąca, traktujmy się poważnie.
A co do sierpniowych zdjęć to moją uwagę przykuły w szczególności prace znamionkiewicz, vikivu, pstryczek (tylko po co ten opis ;), izit i jeszcze parę innych.
Pozdrawiam serdecznie!

baarszczu

sporo fajnych prac! jestem zaskoczony :) tylko po co te opisy niczym z podręczników do historii sztuki? po co w ogóle jakiekolwiek opisy?

piotr

piotr 2017-09-14 10:22:11

Pocą sie nogi nocą. Raczej nad używanie słów, których nie zna się znaczenia. Oniryzn, chyba próba błyśnięcia elokwencją.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

pioterwater

Relacja człowieka z psem2024-07-18 21:51:12 pioterwater

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :-)…

tomasz_qna

Relacja człowieka z psem2024-07-01 00:13:53 tomasz_qna

Próbowałem bezskutecznie wysłać zdjęcie konkursowe (rozmiar i "waga" ok). Niestety po…

magda

Architektura2024-06-06 11:49:17 magda

A ja bym patrzyła raczej na opowieść, historie żeby zdjęcie nie przedstawialo samego budynku a…

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…