Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Przyroda i krajobraz | Postedycja | 27.09.2020 | Kolor tła:

Vassilis Tangoulis

Vassilis TangoulisArtysta fotografik mieszkający w Grecji. Jego wizję można określić mianem zatrzymywania czasu w świecie, w którym teraźniejszość jest tylko nieskończenie małym punktem, ulotną iluzją oddzielającą ogrom przeszłości od przyszłości.

Fotografia artystyczna jest dla niego alternatywnym sposobem, by pokazywać zwykłe tematy – a każdy twórca może odkrywać inne tajemne aspekty tych samych rzeczy. W tym celu każdy eksperymentuje ze światłem, czasem, wymiarami, a potem w procesie przygotowywania ostatecznej wersji obrazu wydobywa obiekt umieszczony w przekształconym świecie.

Powszechnym błędem artystów fotografików jest nadmierna rola przypisywana umiejętnościom obróbki. Vassilis uważa, że kluczowym czynnikiem definiującym twórcę jest niepowtarzalne spojrzenie na rzeczywistość. Ta jedyna w swoim rodzaju interpretacja zwykłych spraw, alegoryczne tłumaczenie codzienności, przesądza o sile fotografa czy fotografki. Obróbki można się nauczyć, „wizja” zależy od tego, jak skutecznie przekształcasz swój wewnętrzny świat na język pikselowych kodów i komunikatów obecnych w twojej fotografii. Chodzi bardziej o konfrontację z twoim wewnętrznym światem i przetwarzanie samoświadomości. Kolejnym błędem silnie związanym z brakiem samoświadomości jest imitacja. Imitując styl słynnych artystów, nikt nie stanie się dobrym fotografem, co najwyżej sprawnym imitatorem.

Czy zatem istnieją jakieś użyteczne tajne rady dla fotografa artysty? Vassilis podzieli się z wami swoim doświadczeniem, mając nadzieję, że ono stanie się wskazówką. Poszukujcie inspiracji u mistrzów fotografii artystycznej, spróbujcie zrozumieć ich motywacje i ich przemyślenia na temat sztuki. Szukajcie tego, co przesądza o potędze ich zdjęć, i postarajcie się odkryć, czemu was one pociągają. Następnie zagłębcie się we własny wewnętrzny świat i popracujcie nad sposobem przełożenia własnych emocji i przemyśleń na fotografie. To jest ten etap, kiedy warto popracować nad technicznymi aspektami warsztatu. Tylko tyle może wam doradzić Vassilis Tangoulis, nie istnieje bowiem jeden przepis na wizję artystyczną – jest wyłącznie osobiste zmaganie z samym sobą.

Ostatnio ukazała się jego pierwsza książka fotograficzna, Silent World.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…