Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | 20.11.2019 | Kolor tła:

Thomas Holm

Nazywam się Thomas Holm i przez dwadzieścia lat byłem fotografem reklamowo-komercyjnym. Fotografowałem właściwie wszystko.

Zacząłem robić zdjęcia jako nastolatek. Było to moje hobby, fotografowałem, bo nie mogłem się powstrzymać. Wielką przyjemność sprawiało mi fotografowanie modela, portrety, fotografia krajobrazowa. Spędzałem niezliczone godziny w ciemni, gdzie wywoływałem klisze i sporządzałem odbitki. Uwielbiałem to.

Piękno dostrzegam wszędzie. Często, gdy zobaczę coś naprawdę zachwycającego, czuję potrzebę zatrzymania tego momentu. Poza tym ubóstwiam piękne kobiety i oczywiście zawsze ciągnęło mnie w stronę aktu. Akt artystyczny to spore wyzwanie (większe, niż zazwyczaj się sądzi). Kiedy nie ma ubrania, zostaje tylko ciało i kompozycja, wyraz twarzy i światło. Dla mnie to utrudnienie jest właśnie szczególnie ciekawe.

Dzieci traktują nagość jako coś naturalnego, ale gdy podrosną, my – społeczeństwo – narzucamy im pogląd, że to nie w porządku. We współczesnym świecie wielu ludzi nie jest oswojonych z nagością i przypisuje jej znaczenie seksualne, być może dlatego, że stykają się z nią głównie za pośrednictwem pornografii. Jednak przecież nagość nie jest sama w sobie związana z seksem. Rodzimy się nadzy, a dopiero potem tę nagość seksualizujemy, czyniąc z niej tabu.

Staram się, jeśli to tylko możliwe, korzystać ze światła zastanego. To stymuluje uwagę i często pozwala odnaleźć nowy, wspaniały kąt albo zobaczyć światło padające w szczególnie piękny sposób, którego nigdy nie udałoby się wymyślić, z góry zaplanować ani odtworzyć.

Dodaj do schowka

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Thomas Holm

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

angelsss

Magiczna mgła2021-10-21 16:55:25 angelsss

Myślę że w tym konkursie nie ma przegranych.…

angelsss

Magiczna mgła2021-10-20 09:16:47 angelsss

Witam????. Przeglądałam prace konkursowe i jestem pod silnym wrażenie co to za cuda…

beniaminmirek

Fotograf w przestrzeni publicznej. Migawki z Fotoprawa2021-10-18 16:03:42 beniaminmirek

Niby się wszystko zgadza, ale informacja o zakazie fotografowania obiektów ważnych dla…

cisek

Marta Kaczmarek2021-10-15 16:04:07 cisek

piękne, oryginalnie zmysłowe zdjęcia Marta!…