Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Akcja i ruch | Ludzie | Przyroda i krajobraz | 23.02.2023 | Kolor tła:

Simon Needham

Wszechstronnie uzdolniony twórca, mieszkający w Los Angeles i Londynie. Współzałożyciel agencji reklamowej ATTIK; obejmował w niej stanowisko głównego dyrektora kreatywnego oraz zapewnił przedsiębiorstwu międzynarodową rozpoznawalność. Jako fotograf stara się uwieczniać ruch i emocje. Jako reżyser rejestruje wiele różnorodnych materiałów z aktorami oraz reklamy. Na jego pracę ma wpływ doświadczenie w kreowaniu marki, reklamie i projektowaniu graficznym.

Simon zajmuje się nie tylko pracą komercyjną. Fotografuje również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej na defaworyzowane społeczności ludzkie oraz niebezpieczeństwa, na jakie narażona jest dzika przyroda. Współpracuje z kilkoma organizacjami pozarządowymi i przekazuje im 50 procent zysków ze sprzedaży swoich prac. Liczy na to, że jego twórczość rozwinie w odbiorcach empatię i zainspiruje ich do zrobienia czegoś pożytecznego dla świata.

„Mam wrodzony pociąg do tworzenia, a inspirację czerpię z najróżniejszych dziedzin sztuki. Stale poszukuję oryginalnych dzieł, które podsuwają mi nowe pomysły”.

„Fotografią zająłem się w dość późnym etapie życia. Najpierw przez 25 lat byłem reżyserem, dopiero potem spodobał mi się ten dreszczyk emocji pojawiający się w momencie, kiedy od razu wiesz, że kadr, który zarejestrowałeś, będzie pierwszorzędny!”

„Jako fotograf uważam, że każdy aspekt kadru jest ważny: tło, stylizacja, fryzura, makijaż, energia modelki czy modela, treść, którą starasz się przekazać… no i oczywiście niesamowitą rolę odgrywa światło. Dopiero gdy wszystkie te elementy będą dopracowane, masz szansę na świetne zdjęcie”.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

blaszka

Fotografia szczeniąt w hodowli2024-02-21 09:59:04 blaszka

Ja się nie zgodzę. Jednak robotę AI widac od razu. Tu nie widać ;)…

blaszka

Pastisz2024-02-21 09:53:51 blaszka

Świetne zdjęcia konkursowe. To nr 1 faktycznie zasługuje na nr 1…

kania-ruda

Wszystkie kolory jesieni, czyli dlaczego nie warto chować aparatu do szafy2024-02-15 21:35:37 kania-ruda

Z tym słońcem nie można się do końca zgodzić,bywa że sytuacja i widok są naprawde…

kania-ruda

Łukasz Bożycki2024-02-15 21:05:08 kania-ruda

Nie można się napatrzeć. Podziw" to za mało powiedziane!!…