Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Podróże | Przyroda i krajobraz | 21.10.2019 | Kolor tła:

Samir Belhamra

Nazywam się Samir i mieszkam na południu Francji. Od dzieciństwa fascynowała mnie sztuka i kreatywność. Urodziłem się w niezamożnej rodzinie, w niezbyt ładnej okolicy. Jedynym widokiem z okna był sąsiedni budynek. Zacząłem rysować, robić graffiti i inne wynalazki. Później internet, fotografia i Photoshop otworzyły przede mną nieograniczoną przestrzeń do podróży poprzez wizualne wszechświaty. Pozwoliły mi realizować własne pomysły i rozpocząć pracę w charakterze grafika komputerowego. Dziś mam własny styl – niedający się zaklasyfikować, gdzieś między rzeczywistością a wyobraźnią. Mam nadzieję, że moje prace zachęcą ludzi do marzeń, podróżowania i zmiany sposobu patrzenia. W tworzeniu mojej własnej wizji pomaga mi edycja obrazów. Jestem samoukiem. Projektowania graficznego nauczyłem się dzięki internetowi, dyskusjom na forach, oglądania poradników na YouTubie itd. Używam obiektywu Laowa 12mm f2.8 i filtrów Haida.

Jesienią 2017 roku kolega namówił mnie, żebym zaczął fotografować. Już wtedy zdążyłem bardzo polubić retusz, ale nie miałem prawie w ogóle do czynienia np. z Lightroomem. Dlatego zacząłem od podstaw. Nauczyłem się edycji zdjęć, pracowałem nad krajobrazami i portretami, oglądałem mnóstwo tutoriali o fotografii dla początkujących.

Po roku obecności na Instagramie, która zaowocowała niezłymi zasięgami i udaną współpracą ze znanymi ludźmi, jak choćby DJ Don Diablo, postanowiłem, że przekształcę hobby w coś bardziej profesjonalnego. Usunąłem wiele swoich postów, mocno zmodyfikowałem wygląd profilu i opis. Nawiązałem kontakt z różnymi markami jako partner. Następnie zacząłem sprzedawać presety i tutoriale, nie rezygnując jednak z pracy niezależnego twórcy graficznego; zresztą postrzegam to jako ewolucję moich działań. Czasem praca dla klientów bywa nudna, zwłaszcza gdy nie można pozwolić swobodnie działać wyobraźni – a właśnie na Instagramie znalazłem przestrzeń, by dzielić się swoim własnym sposobem widzenia miejsc, krajobrazów…

Najważniejsza rada, jaką mógłbym dać, brzmi: „BĄDŹ SOBĄ”. Trąci kliszą, ale… spróbuj znaleźć właściwy punkt między kopiowaniem a inspirowaniem się, między własną wizją a tym, co widzisz na co dzień. Nie zamykaj się w pudełku! Łam zasady i nie wdawaj się w pogoń za lajkami w mediach społecznościowych. Ludzie przyjdą do ciebie sami, jeśli będziesz robić to, co lubisz.

Dodaj do schowka

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

roman

Długi czas otwarcia migawki2023-05-14 11:58:03 roman

Witam, mam różne obiektywy "dziwolągi" ale nie mam wiedzy i nie wiem do czego służą. Proszę o…

igor

Arkadiusz Bar2023-05-14 07:46:22 igor

Ładne ujęcia ale czemu tak dużo Photoshopa? Przesadzone :(…

lukuj

Marcin Sudziński2023-04-28 15:52:21 lukuj

Rozumiem Pana doskonale. Zdarza mi się przywracać do życia stare mechaniczne aparaty. Ostatnio…

dorota

Portret - czas naświetlania 2-5 sekund2023-04-06 13:10:53 dorota

Czy do konkursu może zostać wysłane zdjęcie sprzed roku, czy musi być zrobione w tym miesiącu?…