Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Podróże | Przyroda i krajobraz | 21.10.2019 | Kolor tła:

Samir Belhamra

Nazywam się Samir i mieszkam na południu Francji. Od dzieciństwa fascynowała mnie sztuka i kreatywność. Urodziłem się w niezamożnej rodzinie, w niezbyt ładnej okolicy. Jedynym widokiem z okna był sąsiedni budynek. Zacząłem rysować, robić graffiti i inne wynalazki. Później internet, fotografia i Photoshop otworzyły przede mną nieograniczoną przestrzeń do podróży poprzez wizualne wszechświaty. Pozwoliły mi realizować własne pomysły i rozpocząć pracę w charakterze grafika komputerowego. Dziś mam własny styl – niedający się zaklasyfikować, gdzieś między rzeczywistością a wyobraźnią. Mam nadzieję, że moje prace zachęcą ludzi do marzeń, podróżowania i zmiany sposobu patrzenia. W tworzeniu mojej własnej wizji pomaga mi edycja obrazów. Jestem samoukiem. Projektowania graficznego nauczyłem się dzięki internetowi, dyskusjom na forach, oglądania poradników na YouTubie itd. Używam obiektywu Laowa 12mm f2.8 i filtrów Haida.

Jesienią 2017 roku kolega namówił mnie, żebym zaczął fotografować. Już wtedy zdążyłem bardzo polubić retusz, ale nie miałem prawie w ogóle do czynienia np. z Lightroomem. Dlatego zacząłem od podstaw. Nauczyłem się edycji zdjęć, pracowałem nad krajobrazami i portretami, oglądałem mnóstwo tutoriali o fotografii dla początkujących.

Po roku obecności na Instagramie, która zaowocowała niezłymi zasięgami i udaną współpracą ze znanymi ludźmi, jak choćby DJ Don Diablo, postanowiłem, że przekształcę hobby w coś bardziej profesjonalnego. Usunąłem wiele swoich postów, mocno zmodyfikowałem wygląd profilu i opis. Nawiązałem kontakt z różnymi markami jako partner. Następnie zacząłem sprzedawać presety i tutoriale, nie rezygnując jednak z pracy niezależnego twórcy graficznego; zresztą postrzegam to jako ewolucję moich działań. Czasem praca dla klientów bywa nudna, zwłaszcza gdy nie można pozwolić swobodnie działać wyobraźni – a właśnie na Instagramie znalazłem przestrzeń, by dzielić się swoim własnym sposobem widzenia miejsc, krajobrazów…

Najważniejsza rada, jaką mógłbym dać, brzmi: „BĄDŹ SOBĄ”. Trąci kliszą, ale… spróbuj znaleźć właściwy punkt między kopiowaniem a inspirowaniem się, między własną wizją a tym, co widzisz na co dzień. Nie zamykaj się w pudełku! Łam zasady i nie wdawaj się w pogoń za lajkami w mediach społecznościowych. Ludzie przyjdą do ciebie sami, jeśli będziesz robić to, co lubisz.

Dodaj do schowka

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Samir Belhamra

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…