Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Architektura | Przyroda i krajobraz | 10.11.2022 | Kolor tła:

Roman Robroek

Roman Robroek jest zawodowym fotografem z Holandii. Interesuje się zwłaszcza fotografią miejską; zjeździł cały świat, odkrywając wyjątkowe miejsca przepojone historią, wspomnieniami i pięknem. Często zagląda do opuszczonych domów i innych pustostanów, miejsc toczonych przez rozkład.

Takie tematy go interesują, zwłaszcza ze względu na skrywane przez nie zagadki i tajemnice. W zapomnianych rzeczach można odnaleźć piękno, a uważniejsze spojrzenie to niesamowity sposób, by dowiedzieć się więcej o otaczającym świecie i o tym, jak z biegiem czasu i dziejów wszystko się zmienia.

Z wykorzystaniem wyłącznie światła zastanego Roman umie stworzyć bardzo realistyczne i pogłębione obrazy. Portretuje zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze w otoczeniu charakterystycznym dla uwiecznianych obiektów – nie aranżuje planu zdjęciowego. Jest poszukiwaczem przygód. Lubi uczucie towarzyszące zwiedzaniu nowych miejsc, równocześnie jednak dba, by nie zwracać na siebie zbytniej uwagi: wie, że głównymi bohaterami jego kadrów powinny być budynki, pomniki i fotografowane miejsca – i że trzeba im na to pozwolić.

Dostępne są wydruki niektórych fotografii Romana, a oprócz tego wydał książkę. Nosi ona tytuł Oblivion (Zapomnienie) i jest wyborem ulubionych zdjęć oraz historii autora. Ta zapierająca dech w piersi albumowa publikacja pozwala zagłębić się w szczegóły najbardziej ekscytujących odkryć, których dokonał w różnych częściach świata. Dzięki niej odbiorcy mogą jeszcze lepiej zrozumieć pasję i autentyczną ciekawość, którymi kieruje się Roman.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

mariusz

Tomasz Zienkiewicz2022-11-26 18:52:05 mariusz

Dla mnie takie zdjęcia są bardzo nudne, ładne dziewczyny i nic poza tym, wiem że trzeba potem to…

vonbitto

Mirosława Szewczyk2022-11-02 19:15:04 vonbitto

świetne!! Gratuluję :)…

KoldFish

Agnieszka Olejarz2022-10-22 12:07:16 KoldFish

ciekawe zdjęcia, niektóre z odważnymi pomysłami.…

zenek175

Przemysław Kruk2022-10-21 10:36:38 zenek175

Potrafi kadrować super fotki…