Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Akcja i ruch | Dokument i reportaż | Ludzie | 01.02.2018 | Kolor tła:

Radek Zawadzki

Radek ZawadzkiJestem szczęściarzem. Staram się o tym pamiętać za każdym razem, kiedy los rzuca mi kłody pod nogi. Kiedy zaczynałem swoją fotograficzną podróż, nie przypuszczałem, że kiedyś będzie to moja praca. Dzięki niej poznałem ludzi i byłem w miejscach, do których nie sądziłem, że kiedykolwiek uda mi się dotrzeć.

Szczególnie cieszę się, że mogę zajmować się fotografią muzyczną. Dość szybko przekonałem się, że do zostania gwiazdą rocka nie mam predyspozycji, więc jedynym sposobem, żeby poznać muzyków, było złapanie za aparat. Zaczęło się od fotografowania znajomych, małych koncertów, a później apetyt rósł w miarę jedzenia.

Radość sprawia mi zarówno fotografowanie festiwali z tysiącami osób dookoła, jak i podpatrywanie muzyków w trakcie komponowania w zaciszu studia czy sali prób. Dużą satysfakcję daje uchwycenie osobowości artysty na portrecie, stworzenie czegoś, co będzie atrakcyjne dla nas i dla potencjalnego odbiorcy.

Miałem przyjemność pracować z takimi zespołami i muzykami jak: Riverside, Tides From Nebula, Sorry Boys, Meller, Gołyźniak, Duda, Werk, Natalia Nykiel.

Na co dzień jestem fotografem eventowym. Urodziłem się i mieszkam w Warszawie, pracuję na terenie całego kraju i nie tylko.

Metryczka fotografa:

Mój rocznik: 1989

Specjalizacje życiowe: fotografia, picie herbaty

Najważniejsza nagroda: spełnianie swoich marzeń

Najważniejsza wystawa: jeszcze przede mną

Najważniejsza publikacja: Moja pierwsza okładka magazynowa w „Noise Magazine” wraz z pozostałymi fotografiami w środku. Ale każda sprawiła mi mnóstwo radości.

Fotografia jest: pasją, która się stała zawodem, ale to nie znaczy, że przestała być pasją.

Mój pierwszy aparat: analogowy kompakt Minolty

Mój obecny aparat: Nikon D750, Impossible I-1

Ulubione słowo: nagość

Najmniej lubiane słowo: pstryknąć

Ulubione zajęcie: tworzenie, słuchanie

Ulubiona zakazana przyjemność: słodycze

Praca, której nigdy nie chciałbyś wykonywać: Cieszę się, że praca fotografa jest dość różnorodna, bo nie chciałbym się zajmować czymś monotonnym.

Proces tworzenia czy rezultat?: Proces tworzenia.

Nakręca mnie: najbliżsi, pozytywni ludzie, dobra muzyka.

W świecie szukam: dobrych ludzi.

Co doradziłbyś początkującym fotografom: Fotografujcie jak najwięcej oraz bądźcie mili dla innych.

Dodaj do schowka
Tides From Nebula

Tides From Nebula

Zdecydowanie jeden z tych momentów, na które warto było czekać. Ostatnie chwile tego wieczoru, Maciek i Adam z Tides From Nebula zeskakują ze sceny warszawskiej Progresji, przechodzą przez barierki i kończą utwór wśród publiki, w opadającym konfetti.
Decapitated

Decapitated

Zawsze cieszy, kiedy muzyk postanawia nawiązać kontakt wzrokowy z fotografem :)
Riverside

Riverside

Pracując bezpośrednio z zespołem, fotograf ma możliwość zrobienia zdjęć z miejsc trudno dostępnych dla innych – jak na przykład zza pleców muzyków. A jeśli jeszcze cała warszawska Stodoła podnosi źródła światła do góry, trzeba to koniecznie wykorzystać…
The Dillinger Escape Plan

The Dillinger Escape Plan

Fotografowałem ten zespół dwa razy. To o jakieś dwadzieścia razy za mało. Próba złapania tych panów zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych zadań. Niemniej, kiedy już się udało uchwycić moment, samemu nie będąc oślepionym stroboskopem, to efekt cieszy. Zdjęcie z ich występu w trakcie OFF Festivalu.
Lindsey Stirling

Lindsey Stirling

Jedna z tych artystek, których fotografowanie daje niesamowicie dużo radości. Tutaj złapana w trakcie koncertu na Torwarze.
Mariusz Duda

Mariusz Duda

Koncerty są fantastyczne i potrafią obdarzyć mnóstwem niesamowitych chwil. Zanim jednak artyści wyjdą na scenę, spędzają długi czas w studiu nagraniowym. Kiedy ty, jako fotograf, jesteś zaproszony, aby uwiecznić ten proces, korzystasz z tego zaufania. Miałem przyjemność dokumentować cały przebieg nagrywania albumu zespołu Riverside Love, Fear and the Time Machine. Bardzo trudno wybrać mi jedno zdjęcie z tej serii. Zdecydowałem się na ujęcie, na którym Mariusz Duda przygotowuje się do nagrania partii wokalu.
Maciek Gołyźniak

Maciek Gołyźniak

Maciek jest fantastycznym muzykiem i świetnym człowiekiem. Zrobiłem mu mnóstwo zdjęć, a mam nadzieję, że jeszcze niejedno przed nami. Tutaj ujęcie z sesji promocyjnej pałek perkusyjnych sygnowanych jego nazwiskiem.
Michał Wiraszko

Michał Wiraszko

Od niedawna pasjonuje mnie fotografia natychmiastowa. To zdjęcie Michała Wiraszki, frontmana zespołu Muchy, jest jednym z moich ulubionych w trakcie mojej krótkiej przygody z polaroidem.

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…