Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | Przyroda i krajobraz | 27.11.2021 | Kolor tła:

Przemysław Kruk

Przygodę z fotografią rozpocząłem dość wcześnie, bo jeszcze w czasach analogowych. Przez lata zmieniające się technologie dały nowe możliwości, na tyle inspirujące, że moje amatorskie próby nabrały bardziej profesjonalnego i poważniejszego charakteru. Obecnie specjalizuję się w fotografii krajobrazu – szczególnie interesuje mnie krajobraz górski i polny.

Moją inspiracją od zawsze byli fotograficy polscy okresu międzywojennego, m.in. Tadeusz Wański. Jego miękki rysunek, wykorzystanie światła, kompozycja budująca niepowtarzalny klimat urzekły mnie zapewne już na zawsze.

Zafascynowany też od lat Kielecką Szkołą Krajobrazu, coraz odważniej zacząłem zapuszczać się w pofalowane rejony rodzinnej Jury Krakowsko-Częstochowskiej czy nie tak odległego Ponidzia. Tam odnalazłem znane ze starych fotografii i albumów kadry. Lata obserwacji wyczuliły mnie na to, co w tego typu fotografii najważniejsze. Nie unikam sztafażu i elementów codzienności. W swoich zdjęciach często umieszczam postać człowieka, zestawiając jego sylwetkę z krajobrazem. Fotografując, używam głównie teleobiektywu, co pozwala mi pokazać niewielki wycinek krajobrazu w sposób, który zwykle nam umyka.

Z każdym rokiem dodaję coś nowego do mojej fotografii. Poszukuję ciągle nowych form pokazywania krajobrazu, na przykład fotografując w podczerwieni. Interesują mnie również techniki XIX-wieczne. Ostatnio powróciłem do ciemni i wykonuję zdjęcia w w technice platynotypii czy też gumy dwuchromianowej.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…