Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Podróże | Przyroda i krajobraz | 14.04.2015 | Kolor tła:

Piotr Krupa

Piotr Krupa to urodzony w Rzeszowie pilot, podróżnik, alpinista i dziennikarz. Członek Mikrolotowej Kadry Polski w Motoparalotniarstwie. Złoty medalista mistrzostw Polski, Ukrainy, Czech, wicemistrz świata w lotach PPG Pekin 2007. Połączył dwie pasje: latanie i fotografię.
„Jeszcze jako dzieciak, przemierzając Polskę kajakiem po zakolach rzek, często spoglądałem w górę na ptaki nad moją głową. Zastanawiało mnie, jak one widzą ten piękny świat z góry. Ba, zazdrościłem im…
Dziś szybuję wraz z ptakami, by takim ciekawskim jak ja kiedyś przybliżyć nasz świat widziany oczami ptaka. Fotografując naszą ziemię właśnie z takiej perspektywy, pragnę przedstawić marzenia chłopca – moje marzenia!
Zaprezentowane przeze mnie zdjęcia to rezultat kilkuletnich poszukiwań. To podróż trochę odmienna od tych, które odbywamy na co dzień, twardo stąpając po ziemi.
Harcując po niebie z silnikiem na plecach, przyczepiony kilkoma linkami do kawałka tkaniny, szybuję w poszukiwaniu właśnie takich klimatów. Klimatów z perspektywy lecącego ptaka, dających zupełnie inne wyobrażenie o miejscach, których zwykle nie zauważamy lub do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć.
Zdarza się, że moja podróż trwa kilka dni. Pakuję sprzęt latający do samochodu, by wraz z pierwszymi promieniami słońca ruszyć z ptactwem po podniebną przygodę, by szukać malarskich kompozycji i rejestrować piękno naszej planety. Często śpię w zaroślach lub szuwarach, owinięty skrzydłem – czekam na kolejny świt… Szybując w przestworzach, rejestruję świat tak, jak widzą go ptaki: od zakoli rzecznych, przez pagórki leśne, jeziora, aż do mórz.
Podczas podróży często włączam muzykę, która mnie inspiruje i wpływa na plastykę, malarskość i odrealnienie moich fotografii.
Efektem mojej pracy są cykle zdjęciowe, które mam przyjemność zaprezentować”.

Dodaj do schowka

Piotr Krupa

Piotr Krupa

Piotr Krupa

Piotr Krupa

Piotr Krupa

Piotr Krupa

Piotr Krupa

Piotr Krupa

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

mar7

mar7 2015-04-17 10:02:26

Przepiękne... Robisz to o czym marzę, mnie jednak brak samozaparcia... :) Połączenie tych dwóch pasji daje niesamowity efekt.
Zawsze zastanawiam się jak lecąc samemu paralotnią gdzie trzeba trzymać za linki zrobić zdjęcie np. lustrzanką?

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

daniello123

Rybacy Zalewu Wiślanego - ginący fach? Fotografie Grzegorza Klatki w Kątach Rybackich.2022-05-19 09:28:38 daniello123

Ja mam dla Państwa fajny i ciekawy film właśnie o rybołóstwie w Zalewie Wiślanym…

joannabroek

Storytelling, czyli opowiadanie historii, wywoływanie wspomnień i emocji w fotografii kulinarnej2022-05-17 21:58:14 joannabroek

Ciekawe i przydatne pomysły na fotografię kulinarną , bardzo dobry pomysł z podziałem na pory…

jakub

Jakub Nowotyński2022-04-27 11:27:41 jakub

nie tak dawno :) od nagrania do premiery minęło około 2 miesięcy L(…

ssol_eden

Jak fotografować zawody sportowe – krótki poradnik2022-04-25 11:17:23 ssol_eden

Exstra podpowiedzi. Wykorzystam to w pracy z aparatem fotograficznym…