Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | Podróże | Przyroda i krajobraz | 12.12.2015 | Zgłoszone przez: diarmad | Powiększ tekst:

Paweł Uchorczak

„Moja przygoda z fotografią zaczęła się w 2007 roku. Jak byłem mały, często jeździłem z rodzicami na wycieczki rowerowe poza miasto, zawsze interesował mnie otaczający nas świat. Od 2004 roku zacząłem wędkować i dzięki temu bardzo dużo czasu spędzałem na łonie natury. Dziadek w 2007 roku kupił mi pierwszy aparat – był to zwykły kompakt, ale już od tego momentu mogłem uwieczniać wszystko, co mnie interesowało. Podczas wcześniejszych wycieczek rowerowych po okolicach Opola zapamiętałem wiele ciekawych miejsc, które później mogłem wykorzystać jako tematy i scenerie moich zdjęć. W 2008 roku otrzymałem pierwszą lustrzankę i wtedy się zaczęło; Jeździłem na wschody słońca na polany pod Opolem; tamte tereny – pozornie banalne i nieciekawe – były dla mnie czymś wyjątkowym, wręcz magicznym. Pierwsze fotografie, z których byłem bardzo zadowolony, wykonałem właśnie tam. Natomiast rok 2012 to dla mnie początek kolejnej zajawki: zacząłem interesować się fotografią górską i to uzależnienie trwa do dziś. Pierwsze wschody w górach, kilkudniowe wyprawy… pokochałem to. Bycie blisko natury, czasem sam na sam ze sobą, pozwala człowiekowi zapomnieć o wszystkich problemach, wrzucić na luz.

Motto, którym się kieruję: chwile są ulotne, a chcę je zatrzymać na dłużej i dlatego fotografuję.
Jest wiele elementów, o których trzeba pamiętać – kompozycja, ekspozycja itp. Dla mnie ważne jest, by zdjęcie podobało się mnie, muszę poczuć je sercem. A jeśli spodoba się jeszcze innym, to jestem bardzo zadowolony. Do wielu własnych zdjęć mam sentyment, bo powstały w ważnych momentach. Fotografia to nie są wyścigi –  co z tego, że zdjęcie będzie idealne techniczne, jeśli nie będzie miało duszy? Chodzi o to, by się tym cieszyć i czerpać z tego radość, bo jeśli tego zabraknie, zostanie nam żmudna praca, jakbyśmy byli rzemieślnikami”.

Dodaj do schowka Komentarze: 4
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

marcin444

Przepiękne obrazy! Krajobraz i jego uroki zawsze mnie poruszały. Moje zdjęcia nie są aż tak wyjątkowe ale wciąż dążę do zaszycia w obrazie emocji związanych z daną chwilą. Gdy patrzę na prace pana Pawła to utwierdzam się w przekonaniu, że takich zdjęć nie da się zrobić w pośpiechu. To jest proces któremu trzeba się oddać. Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe emocje, a dla mnie cudowna inspiracja do dalszego rozwoju.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

hydol

Weronika Mliczewska2019-02-17 15:58:51 hydol

Bardzo fajny, pozytywny przekaz! Tak trzymać!…

hydrol

Paweł Młodkowski. Ulotne Spojrzenie2019-02-15 23:43:46 hydrol

Super zdjęcia, bardzo ciekawy reportaż! Sam nie latam, nie mam też drona, czasem są jednak…

pioska

W zgodzie z naturą2019-02-14 04:27:43 pioska

Ciekawa praca domowa podoba mi się…

k.arola

Twoje zdjęcia okiem ekspertów – luty 20192019-02-12 12:49:10 k.arola

Temat fotografii jest bardzo obszerny i z każdym dniem uczę się czegoś nowego, nabieram…