Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | Podróże | Przyroda i krajobraz | 12.12.2015 | Zgłoszone przez: diarmad | Powiększ tekst:

Paweł Uchorczak

„Moja przygoda z fotografią zaczęła się w 2007 roku. Jak byłem mały, często jeździłem z rodzicami na wycieczki rowerowe poza miasto, zawsze interesował mnie otaczający nas świat. Od 2004 roku zacząłem wędkować i dzięki temu bardzo dużo czasu spędzałem na łonie natury. Dziadek w 2007 roku kupił mi pierwszy aparat – był to zwykły kompakt, ale już od tego momentu mogłem uwieczniać wszystko, co mnie interesowało. Podczas wcześniejszych wycieczek rowerowych po okolicach Opola zapamiętałem wiele ciekawych miejsc, które później mogłem wykorzystać jako tematy i scenerie moich zdjęć. W 2008 roku otrzymałem pierwszą lustrzankę i wtedy się zaczęło; Jeździłem na wschody słońca na polany pod Opolem; tamte tereny – pozornie banalne i nieciekawe – były dla mnie czymś wyjątkowym, wręcz magicznym. Pierwsze fotografie, z których byłem bardzo zadowolony, wykonałem właśnie tam. Natomiast rok 2012 to dla mnie początek kolejnej zajawki: zacząłem interesować się fotografią górską i to uzależnienie trwa do dziś. Pierwsze wschody w górach, kilkudniowe wyprawy… pokochałem to. Bycie blisko natury, czasem sam na sam ze sobą, pozwala człowiekowi zapomnieć o wszystkich problemach, wrzucić na luz.

Motto, którym się kieruję: chwile są ulotne, a chcę je zatrzymać na dłużej i dlatego fotografuję.
Jest wiele elementów, o których trzeba pamiętać – kompozycja, ekspozycja itp. Dla mnie ważne jest, by zdjęcie podobało się mnie, muszę poczuć je sercem. A jeśli spodoba się jeszcze innym, to jestem bardzo zadowolony. Do wielu własnych zdjęć mam sentyment, bo powstały w ważnych momentach. Fotografia to nie są wyścigi –  co z tego, że zdjęcie będzie idealne techniczne, jeśli nie będzie miało duszy? Chodzi o to, by się tym cieszyć i czerpać z tego radość, bo jeśli tego zabraknie, zostanie nam żmudna praca, jakbyśmy byli rzemieślnikami”.

Dodaj do schowka Komentarze: 4
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

marcin444

Przepiękne obrazy! Krajobraz i jego uroki zawsze mnie poruszały. Moje zdjęcia nie są aż tak wyjątkowe ale wciąż dążę do zaszycia w obrazie emocji związanych z daną chwilą. Gdy patrzę na prace pana Pawła to utwierdzam się w przekonaniu, że takich zdjęć nie da się zrobić w pośpiechu. To jest proces któremu trzeba się oddać. Wspaniałe zdjęcia, wspaniałe emocje, a dla mnie cudowna inspiracja do dalszego rozwoju.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

muarta

Autoportret w tryptyku2018-12-12 01:19:50 muarta

Inspirujący wywiad i piękne zdjęcia.…

kamil.wlodarczyk

Anita Andrzejewska. Jestem kim jestem2018-12-11 15:48:41 kamil.wlodarczyk

Wyjątkowa fotografia , prace wspaniałe , profesjonalne i z impresją.…

bogdanw

Anita Andrzejewska. Jestem kim jestem2018-12-11 14:54:18 bogdanw

Wspaniale, że pracuje Pani na analogu!…

mondey

Anna Kawala Konik2018-12-10 16:13:39 mondey

pasja + miłość do psów = piękne zdjęcia :) Gratuluje Pani Aniu :)…