Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | 24.03.2016 | Powiększ tekst:

Nino Cannizzaro

Przesłanie:
Mój umysł, moje życie, mój niespokojny organizm – wszystko to gra, napędzane przez pulsujący i rozdzierający dźwięk. Dźwięk wyzwalany przez wiatr emocji, fantazyjnych, wprowadzających zgiełk i oplatających rzeczywistość. Wszystkie one brzmią tak paradoksalnie, że nie da się ich zignorować. Ogłuszająca cisza podróży po własnym wnętrzu, w trakcie której możesz zgubić i odnaleźć siebie na nowo.
Labirynt bezszelestnych zmian i grzmiących odrodzeń, gotowych szybować pośród wspomnień tak eterycznych jak duchy, gotowych rzucać się z otwartymi oczami w przepaść, gotowych gonić ukryte żądze chowające się przed twarzami, które stają się maskami strachu. Wszystko to przy dźwiękach ochrypłego już głosu pragnienia i zgiełku majaczącej iluzji.
Mroczny puls pasji i obsesji napędza mnie do poszukiwania światła w mrocznej codzienności i we wszystkim, co rodzi się w moim życiu i w świecie moich fotografii.

„Po latach zbierania zdjęć inspirowanych nastrojami i nagłymi odczuciami, tak głębokimi jak brzmienie ludzkiego Ja, postanowiłem się nimi podzielić, ofiarowując każdemu całkowitą dowolność odczuć. Wolność zobaczenia i usłyszenia tego, co każdy chce zobaczyć i usłyszeć bez żadnych uprzedzeń czy próby sugestii z zewnątrz”.

Biografia: Nino Cannizzaro urodził się w Palermo. Fotografią zajmuje się od 2007 roku. Swoje życie dzieli pomiędzy Bagherię i miejsca, dzięki którym ma możliwość przyglądania się ludziom i miejskim krajobrazom. Jest jednym z członków „Spontanea”, grupy włoskich fotografów ulicznych.

„Podobnie jak inni Sycylijczycy, noszę w sercu całą gamę przeciwieństw, które wiążą się z pochodzeniem z tej trudnej i pełnej niepokoju ziemi. Jest mi ona tak bliska jak ciekawość świata i innych jego mieszkańców, ciekawość rzeczywistych dróg i wewnątrzludzkich przepaści, a także ulotnych momentów, śladów uczuć i wszystkiego, co pragnie zostać odkryte, usłyszane i przeżyte wspólnie z innymi ludźmi”.

Dodaj do schowka Komentarze: 0
Nino Cannizzaro
Nino Cannizzaro
Nino Cannizzaro
Nino Cannizzaro
Nino Cannizzaro
Nino Cannizzaro
Nino Cannizzaro
Nino Cannizzaro 

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

hydol

Weronika Mliczewska2019-02-17 15:58:51 hydol

Bardzo fajny, pozytywny przekaz! Tak trzymać!…

hydrol

Paweł Młodkowski. Ulotne Spojrzenie2019-02-15 23:43:46 hydrol

Super zdjęcia, bardzo ciekawy reportaż! Sam nie latam, nie mam też drona, czasem są jednak…

pioska

W zgodzie z naturą2019-02-14 04:27:43 pioska

Ciekawa praca domowa podoba mi się…

k.arola

Twoje zdjęcia okiem ekspertów – luty 20192019-02-12 12:49:10 k.arola

Temat fotografii jest bardzo obszerny i z każdym dniem uczę się czegoś nowego, nabieram…