Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | 12.08.2013 | Kolor tła:

Natasha Gudermane

„Będąc obcokrajowcem w Paryżu i czując się pozbawiona korzeni, spróbowałam być bliżej rzeczy i ludzi, które mnie otaczają. By lepiej je zrozumieć, do ich analizy, użyłam fotografii.  Zaczęłam wykonywać portrety paryskim kobietom, do których na początku miałam dystans i wydawały mi się  odmienne ode mnie oraz od tego jakimi je sobie wyobrażałam. Moim celem było odkrycie tego co ukrywają poza publicznym wizerunkiem, pokazanie jakie są naprawdę, kiedy są w swoim intymnym świecie. Uwielbiam rozbierać ludzi przed aparatem gdyż wierzę, że pomaga im to w byciu tym kim są naprawdę. Nie mając niczego co przykryje ich ciało, moje modelki otwierają się i uzewnętrzniają swoje dusze. To właśnie ten magiczny moment próbuję uwiecznić w moich zdjęciach”

Dodaj do schowka

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

skinny

Odbita gumka od majtek na pierwszym zdjęciu nie jest zbyt profesjonalna jak na tę klasę fotografa ;p chyba ze taka była wizja to nie ma się co czepiać...

mirko-33

Witam kobieta paląca papierosa nago jest to bardzo ciekawe ujęcie i daje dużo do myślenia jak by dopiero wstała inie wie co dalej robić pozdrawiam Mirosław Zakopane

smw_p2o2

Hi,

No cóż, lubię zaglądać tam, gdzie zaglądają inni, takie moje zboczenie. ;-) Ad rem.

We wszystkich zdjęciach przewija się raczej narcystyczny obraz samej autorki, której nie stać na odwagę wywalenia cyców przed obiektyw, wobec czego posługuje się surogatami.

Wydawałoby się, że najciekawsze zdjęcie, ostatnie, warte jest zastanowienia, ale ono nie ma ani początku, ani końca - co było przed, co będzie po. Wyzywająca poza na zasadzie "jestem! i możecie mi nadmuchać jak ja wam - dymkiem z papierosa", to za mało. Szkoda mózgownicy, by doszukiwać w tym obrazie "co autor miał na myśli".

@Lirris
ditto

Pozdrawiam

P.S. Aby nie wyjść na patologicznego krytykanta, zabawię się w konstruktywistę. Golas w trampkach koniecznie powinien mieć swoje uzupełnienie - golasa w rękawiczkach gospodarczych (tych od czyszczenia ubikacji).

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…