Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Przyroda i krajobraz | 16.02.2019 | Kolor tła:

Monika Małek

17 lutego obchodzimy dzień kota. Wszystkim miłośnikom tych zwierząt prezentujemy twórczość pani Moniki Małek. A oto jak sama o sobie pisze na swojej stronie:

„Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest znaleźć swoje miejsce na ziemi? Tam gdzie człowiek czuje się najlepiej, gdzie wręcz oddycha mu się swobodniej? Otóż… Ja oddycham kotami, ale bardzo cicho, by ich nie spłoszyć”.

Cześć, nazywam się Monika Małek i fotografuję koty! Zajmuję się tym od kwietnia 2014 roku. Przez ten czas przez mój obiektyw przeszło ponad 200 milusińskich. Każdy z nich utwierdził mnie, że kotografia to nie tylko robienie zdjęć. To patrzenie na świat oczami kota, krótka wizyta w ich tajemniczym świecie. Nie da się po prostu wejść do ich świata i zacząć im robić zdjęcia – aby tam dotrzeć, trzeba przebyć długą drogę, wysnutą cierpliwością, poświęceniem, dobrym refleksem i zrozumieniem kociej natury, jednakże nic nie jest w stanie wyrazić radości, jaką przynosi udana sesja po wielogodzinnej próbie ujarzmienia kociego charakteru gwiazdy. Każdy kot jest dla mnie wyjątkowy. To skomplikowane indywiduum, którego nie można zrozumieć na pierwszy rzut oka i do którego trzeba podchodzić w sposób indywidualny. W moich pracach staram się zawrzeć naturę kotów i ich charakter – to, jaki kot jest, gdy czuje się bezpiecznie i naturalnie. Postanowiłam rozpocząć dwa projekty, które pomogły mi wyrazić sekret kociej natury:
Zabobon to Zabobon – chociaż żyjemy w dobie światłych twierdzeń, skomplikowanych urządzeń i powszechnego dostępu do wiedzy i informacji, gusła i pech towarzyszą nam równie często co otwarta Wikipedia. Dlatego też chciałam przedstawić koty w postaci uosobień najpopularniejszych przesądów, które na pewno każdy zna, a niejeden w nie wierzy.

Nadal jestem kotem – Co tak naprawdę definiuje kota? Parzysta liczba łap? Puszysty ogon? A może spanie w za małych pudełkach? Moim zdaniem kotowatość to nie tylko wygląd, ale serce i dusza, które skrywają niezgłębioną tajemnicę kociego jestestwa. Niezależnie od warunków, w jakich kot żył, losu, jaki mu się przytrafił – żaden uszczerbek nie odejmuje mu jego szlachetnego rodowodu jako członka rodziny kotowatych!

Zapraszam do mojego fotograficznego świata.

Dodaj do schowka
Kiedy twój kot próbuje cię wygryźć z branży

Kiedy twój kot próbuje cię wygryźć z branży

Wieczorny Filemon

Wieczorny Filemon

Blania szukająca odpowiedzi, jak przejąć władzę nad światem

Blania szukająca odpowiedzi, jak przejąć władzę nad światem

Kuchenne rewolucje

Kuchenne rewolucje

Trofea Filemona

Trofea Filemona

Filemonie, gdzie się schowały wszystkie gołębie?

Filemonie, gdzie się schowały wszystkie gołębie?

Za kocurem myszy sznurem

Za kocurem myszy sznurem

Blania Puchatek i Przyjaciele

Blania Puchatek i Przyjaciele

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…