Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | Przedmioty | Przyroda i krajobraz | 07.02.2018 | Kolor tła:

Mimmi Moretti

Mimmi Moretti – który naprawdę ma na imię Domenico – urodził się w 1966 r. w Katanii na Sycylii. Kilka miesięcy po jego narodzinach cała rodzina przeprowadziła się do Paryża. Stolica Francji była miejscem, w którym Domenico dorastał, formował się kulturalnie i – dzięki swojemu wujkowi – zaczął robić zdjęcia i pracować w ciemni. Miał 20 lat, kiedy jako fotograf-freelancer zaczął współpracę z kilkoma czasopismami.

Nie ukończył college’u, bo zaczął pracować dla dużej niemieckiej korporacji. Kilka lat później odszedł z pracy, aby realizować własne pomysły biznesowe w czasie szczytu tak zwanej bańki internetowej. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych wrócił do robienia zdjęć i zaczął eksperymentować z nową wówczas cyfrową technologią fotograficzną. W 2002 r. ostatecznie przeszedł wyłącznie na fotografię cyfrową. Dwanaście lat później w Londynie odbyła się pierwsza zbiorcza wystawa jego prac.

Mimmi lubi zajmować się bardzo różnymi tematami – obecnie jest to głównie architektura industrialna i kwestie związane z tematyką społeczną. Zawsze pociągały go eksperymenty techniczne, toteż wciąż na nowo tworzy własny, wyjątkowy, oryginalny styl. Na jego najważniejsze projekty duży wpływ mają jego studia w dziedzinie nauk humanistycznych.

„Jestem zafascynowany pięknem świata i niezwykłością istoty ludzkiej. To nieustannie inspiruje mnie do robienia zdjęć i myślenia o nowych projektach. To pobudza moją ciekawość, podczas gdy inne sprawy, takie jak kwestie społeczne, poruszają moją wrażliwość. Jeden z moich najnowszych projektów, jeszcze nieopublikowany, dotyczy skutków trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. Inne, jak projekt zatytułowany Stattoo, to z kolei wyraz żyłki artystycznej. Z takich właśnie źródeł, między innymi, wyrasta inspiracja moich projektów”.

Dodaj do schowka
Czarno-białe

Czarno-białe

Pierwsze zdjęcie pochodzi z mojego projektu Stattoo, w którym zdjęcia pomników i statui zostały uwiecznione jako tatuaże przez znanych włoskich tatuażystów.
Drugie – to fotografia uliczna, zrobiona na Sycylii.
Kolorowe

Kolorowe

Kolejne trzy fotografie pochodzą z moich projektów dotyczących kwestii społecznych. 24 kwietnia 2013 r. na terenie kompleksu Rana Plaza w Bangladeszu zdarzyła się katastrofa budowlana, w której 1127 osób zginęło pod gruzami, a kolejne 2,5 tysiąca zostało rannych. Dużą część ofiar stanowiły kobiety, które pracowały w fabryce odzieżowej, a także ich dzieci, bawiące się w przyzakładowych przedszkolach. Moje zdjęcie ma formę fałszywej reklamy fikcyjnej marki odzieżowej „Rana Plaza Couture”.
Trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech
Kloszard
Kolejne trzy zdjęcia to fotografia uliczna – refleksja nad dwoma rodzajami fotografii, które lubię najbardziej. Wenecka refleksja
Okno statku
Londyńskie City
I na koniec coś innego: Palma
O-range (gra słów: „orange” to pomarańczowy, „range” to zakres, obszar, rozpiętość; kształt na zdjęciu przypomina literę „O”).

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

joannabrozek555

Urozmaicone fotografie , są na nich zarówno ciepłe jak zimne barwy , ale wszystko utrzymane w swoistej harmonii.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…