Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | Przyroda i krajobraz | Postedycja | 12.10.2016 | Kolor tła:

Miguel Vallinas Prieto

Nasz kolejny fotograf zdecydował się pokazać fragmenty serii: „Drugie Skóry” i „Korzenie”.

„Korzenie” to trzecia z serii fotograficznych powstałych po „Skórach”, odpowiadających na pytania powiązane z ludzkimi wyborami i dążeniami do odkrycia tożsamości. Tożsamości, która mogłaby być prawdziwym „ja” i która tym prawdziwym „ja” zdecydowanie jest. Zdjęcia ukazują ciała z sezonowymi roślinami i bukietami kwiatów zastępującymi głowy. Ludzkie ciało reprezentuje pędy, głowa odpowiada florze, a niewidzialny korzeń łączy całość z ziemią: miejscem startu i metą, początkiem i końcem życia. Korzeń jest podstawą naszej egzystencji i wyznacznikiem jej kierunku. Słowo „korzeń” sugeruje przynależność, łączność, fundament i pokarm. W „Korzeniach” szczególnie uwydatnione jest poszukiwanie tożsamości w kontekście ludzkim – społecznym, kulturowym, ekonomicznym i genealogicznym. Ten zamysł ma reprezentować charakterystyczne dla człowieka wybory i poszukiwanie własnego ja.

Wyjątkowość zdjęć wynika z patrzenia przez pryzmat roślin i kwiatów uosabiających rzeczywistość. Może ona być faktycznym czasem, czasem przez nas zdefiniowanym lub wyobrażeniem tego, co chcielibyśmy pokazać, a nie czym naprawdę jesteśmy. Tytuł „Korzenie” odwołuje nas do naszego niewidocznego korzenia. Dlatego właśnie wszystkie fotografie kadrowane są tak, by dolna część korzenia, z którego wyrastają pędy życia, pozostała niewidzialna.

„Korzenie” poszukują w ludzkiej naturze „naszego wyobrażenia o sobie, tego, jak inni sobie nas wyobrażają, tego, kim naprawdę jesteśmy i tego, kim chcielibyśmy być”.

„Drugie Skóry” są następstwem serii „Skóry”. Na powiązane ze sobą serie składają się portrety osób poszukujących sedna ludzkiego wnętrza i niebojących się przedstawienia własnej intymnej tożsamości.

„Skóry” ukazywały jedną osobę podczas wykonywania wielu różnych czynności, zwracając uwagę na podejmowane przez nią decyzje. „Drugie skóry” prezentują ludzi, których twarze zostały zastąpione głowami zwierząt. Zabieg ten ma na celu ukazanie bogactwa osobowości, których cechy mogą znajdować się w zakresie naszych możliwości, które mogą być nam narzucone lub które sami przybieramy w danych okolicznościach. Zabieg ma również za zadanie podkreślić indywidualność ludzkiej natury.

Nazwa projektu wynika z kolejności ukazania się kolejnych serii. Jest ona też jednocześnie grą słowną, za którą kryją się liczne możliwości i wynikające z nich wybory.

Dodaj do schowka

Miguel Vallinas Prieto

Miguel Vallinas Prieto

Miguel Vallinas Prieto

Miguel Vallinas Prieto

Miguel Vallinas Prieto

Miguel Vallinas Prieto

Miguel Vallinas Prieto

Miguel Vallinas Prieto

Miguel Vallinas Prieto

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

angelsss

Magiczna mgła2021-10-21 16:55:25 angelsss

Myślę że w tym konkursie nie ma przegranych.…

angelsss

Magiczna mgła2021-10-20 09:16:47 angelsss

Witam????. Przeglądałam prace konkursowe i jestem pod silnym wrażenie co to za cuda…

beniaminmirek

Fotograf w przestrzeni publicznej. Migawki z Fotoprawa2021-10-18 16:03:42 beniaminmirek

Niby się wszystko zgadza, ale informacja o zakazie fotografowania obiektów ważnych dla…

cisek

Marta Kaczmarek2021-10-15 16:04:07 cisek

piękne, oryginalnie zmysłowe zdjęcia Marta!…