Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | Podróże | Przyroda i krajobraz | 30.09.2015 | Kolor tła:

Miguel Proença

Miguel Proença to urodzony w 1984 roku fotograf dokumentalista. Mieszka w Porto w Portugalii. Skupia się na projektach długoterminowych i portretach o tematyce społeczno-środowiskowej, zarówno na skalę globalną, jak i mniejszą, lokalną.

„Fotografią zainteresowałem się poprzez mojego kolegę, w trakcie studiów politechnicznych. Zaowocowało to porzuceniem uczelni i zajęciem się dorywczymi pracami, które pozwoliły sfinansować zakup pierwszego aparatu. W kolejnych latach dzięki stypendium i kursom zdobyłem niezbędną wiedzę fotograficzną. W międzyczasie pracowałem jako asystent i stażysta w lokalnej gazecie. Było to jednak bardzo uciążliwe zajęcie, dlatego postanowiłem podjąć studia na wydziale audiowizualnym. Zdobyłem tam nowe umiejętności, które mogłem wykorzystywać przy swoich własnych projektach.

Myślę, że cały czas się rozwijam, a moja twórczość pozostaje pod wpływem książek, które czytam, i albumów, które mam w biblioteczce. Duży wpływ na mnie mają tacy fotografowie, jak: Walker Evans, David Goldblatt, Pieter Hugo, Stephen Shore i Martin Parr. Również reżyserzy i ich twórczość wpływają na to, co tworzę – chodzi w szczególności o Andrieja Tarkowskiego i Nuri Bilge Ceylana.

Projekt, który prezentuję użytkownikom Szerokiego Kadru, to »Behind the Hill«”.

 „Behind the Hill”
„Narodziny nauki były początkiem końca przesądów”.
Thomas Huxley

Człowiek zawsze poszukuje odpowiedzi. Poprzez całą historię, poprzez wieki ciągle poszukujemy znaków, które potwierdzą sens naszego istnienia. Dawno temu pewne prawdy były brane z zasady jako słuszne. Od tego czasu ludzie wierzący twierdzą, że znają lekarstwo na wszystkie choroby, odpowiedzi na wszelkie pytania. Kiedyś mieliśmy mędrców, którzy przekazywali sobie wiedzę z pokolenia na pokolenie, posiadaczy prawdy, którą śmiertelnicy mogą tylko sobie wyobrazić, bez próby jej zrozumienia. W dzisiejszych czasach wydaje się, że już zniknęli, odrzuceni przez cywilizację, żyją na uboczu, ukryci przed wzrokiem współczesnego świata.

Nasze konserwatywne społeczeństwo i jego przekonania zainspirowały mnie do opisania postaci i scen często pomijanych przez współczesny świat, którym rządzą nauka i technika. Postacie i sytuacje często odnoszą się do natury i przesądów, a „Behind the Hill” opisuje zmagania człowieka, który pragnie panować nad rzeczami, kształtować świat i wyjaśnić go za pomocą swojego umysłu.

Dodaj do schowka

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

lestek

Zdjęcia dokumentujące ślady po człowieku i jego samego .

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

joannabroek

Storytelling, czyli opowiadanie historii, wywoływanie wspomnień i emocji w fotografii kulinarnej2022-05-17 21:58:14 joannabroek

Ciekawe i przydatne pomysły na fotografię kulinarną , bardzo dobry pomysł z podziałem na pory…

jakub

Jakub Nowotyński2022-04-27 11:27:41 jakub

nie tak dawno :) od nagrania do premiery minęło około 2 miesięcy L(…

ssol_eden

Jak fotografować zawody sportowe – krótki poradnik2022-04-25 11:17:23 ssol_eden

Exstra podpowiedzi. Wykorzystam to w pracy z aparatem fotograficznym…

joannabroek

Krok po kroku - RAW, czyli przepis na smaczne zdjęcie2022-04-16 23:26:46 joannabroek

Oprócz tego warto także skalibrować monitor w celu ustawienia kolorystyki fotograficznej…