Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | Podróże | Przyroda i krajobraz | 30.09.2015 | Kolor tła:

Miguel Proença

Miguel Proença to urodzony w 1984 roku fotograf dokumentalista. Mieszka w Porto w Portugalii. Skupia się na projektach długoterminowych i portretach o tematyce społeczno-środowiskowej, zarówno na skalę globalną, jak i mniejszą, lokalną.

„Fotografią zainteresowałem się poprzez mojego kolegę, w trakcie studiów politechnicznych. Zaowocowało to porzuceniem uczelni i zajęciem się dorywczymi pracami, które pozwoliły sfinansować zakup pierwszego aparatu. W kolejnych latach dzięki stypendium i kursom zdobyłem niezbędną wiedzę fotograficzną. W międzyczasie pracowałem jako asystent i stażysta w lokalnej gazecie. Było to jednak bardzo uciążliwe zajęcie, dlatego postanowiłem podjąć studia na wydziale audiowizualnym. Zdobyłem tam nowe umiejętności, które mogłem wykorzystywać przy swoich własnych projektach.

Myślę, że cały czas się rozwijam, a moja twórczość pozostaje pod wpływem książek, które czytam, i albumów, które mam w biblioteczce. Duży wpływ na mnie mają tacy fotografowie, jak: Walker Evans, David Goldblatt, Pieter Hugo, Stephen Shore i Martin Parr. Również reżyserzy i ich twórczość wpływają na to, co tworzę – chodzi w szczególności o Andrieja Tarkowskiego i Nuri Bilge Ceylana.

Projekt, który prezentuję użytkownikom Szerokiego Kadru, to »Behind the Hill«”.

 „Behind the Hill”
„Narodziny nauki były początkiem końca przesądów”.
Thomas Huxley

Człowiek zawsze poszukuje odpowiedzi. Poprzez całą historię, poprzez wieki ciągle poszukujemy znaków, które potwierdzą sens naszego istnienia. Dawno temu pewne prawdy były brane z zasady jako słuszne. Od tego czasu ludzie wierzący twierdzą, że znają lekarstwo na wszystkie choroby, odpowiedzi na wszelkie pytania. Kiedyś mieliśmy mędrców, którzy przekazywali sobie wiedzę z pokolenia na pokolenie, posiadaczy prawdy, którą śmiertelnicy mogą tylko sobie wyobrazić, bez próby jej zrozumienia. W dzisiejszych czasach wydaje się, że już zniknęli, odrzuceni przez cywilizację, żyją na uboczu, ukryci przed wzrokiem współczesnego świata.

Nasze konserwatywne społeczeństwo i jego przekonania zainspirowały mnie do opisania postaci i scen często pomijanych przez współczesny świat, którym rządzą nauka i technika. Postacie i sytuacje często odnoszą się do natury i przesądów, a „Behind the Hill” opisuje zmagania człowieka, który pragnie panować nad rzeczami, kształtować świat i wyjaśnić go za pomocą swojego umysłu.

Dodaj do schowka

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Miguel Proença

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

lestek

Zdjęcia dokumentujące ślady po człowieku i jego samego .

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

magda

Architektura2024-06-06 11:49:17 magda

A ja bym patrzyła raczej na opowieść, historie żeby zdjęcie nie przedstawialo samego budynku a…

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…