Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | Przyroda i krajobraz | 18.01.2021 | Kolor tła:

Michelle Valberg

Michelle jest Ambasadorką Nikona i fotografką przyrody. Mieszka w Kanadzie, a od przeszło 30 lat opowiada z pomocą aparatu historie wizualne. Zwiedziła wszystkie kontynenty w poszukiwaniu przygody i okazji do zdjęć. Sławę zawdzięcza przede wszystkim zamiłowaniu do Kanady i Arktyki. Fotografie wykonane przez Michelle trafiały na okładki czasopism, do książek i na wystawy na całym świecie. Znalazły się także na okolicznościowej monecie kanadyjskiej i na znaczkach pocztowych tego kraju.

Praca Michelle to nie tylko fotografia. W 2009 roku założyła „Project North", organizację non profit, która wspiera aktywność sportową i edukacyjną młodzieży w arktycznej części Kanady. Od czasu swojego powstania organizacja przekazała do ponad 30 miejscowości sprzęt wart w sumie około miliona dolarów.

Michelle jest pierwszą osobą, której przyznano stanowisko oficjalnego kanadyjskiego fotografa geograficznego (Canadian Geographic Photographer-in-Residence). Należy do grona członków Królewskiego Kanadyjskiego Towarzystwa Geograficznego oraz nowojorskiego Klubu Odkrywców.

„Świat wokół nas ukazuje nam to, co widzimy sami w sobie: nasze piękno, prostotę, złożoność i odpowiedzialność. Przyroda jest częścią nas i odzwierciedla to, kim jesteśmy. Jako autorka opowieści wizualnych uważam, że moja misja polega na uczeniu, inspirowaniu i zanurzaniu moich widzów w świecie natury".

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

magda

Architektura2024-06-06 11:49:17 magda

A ja bym patrzyła raczej na opowieść, historie żeby zdjęcie nie przedstawialo samego budynku a…

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…