Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | Przyroda i krajobraz | 18.01.2021 | Kolor tła:

Michelle Valberg

Michelle jest Ambasadorką Nikona i fotografką przyrody. Mieszka w Kanadzie, a od przeszło 30 lat opowiada z pomocą aparatu historie wizualne. Zwiedziła wszystkie kontynenty w poszukiwaniu przygody i okazji do zdjęć. Sławę zawdzięcza przede wszystkim zamiłowaniu do Kanady i Arktyki. Fotografie wykonane przez Michelle trafiały na okładki czasopism, do książek i na wystawy na całym świecie. Znalazły się także na okolicznościowej monecie kanadyjskiej i na znaczkach pocztowych tego kraju.

Praca Michelle to nie tylko fotografia. W 2009 roku założyła „Project North", organizację non profit, która wspiera aktywność sportową i edukacyjną młodzieży w arktycznej części Kanady. Od czasu swojego powstania organizacja przekazała do ponad 30 miejscowości sprzęt wart w sumie około miliona dolarów.

Michelle jest pierwszą osobą, której przyznano stanowisko oficjalnego kanadyjskiego fotografa geograficznego (Canadian Geographic Photographer-in-Residence). Należy do grona członków Królewskiego Kanadyjskiego Towarzystwa Geograficznego oraz nowojorskiego Klubu Odkrywców.

„Świat wokół nas ukazuje nam to, co widzimy sami w sobie: nasze piękno, prostotę, złożoność i odpowiedzialność. Przyroda jest częścią nas i odzwierciedla to, kim jesteśmy. Jako autorka opowieści wizualnych uważam, że moja misja polega na uczeniu, inspirowaniu i zanurzaniu moich widzów w świecie natury".

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

katrind

W samo południe2022-06-26 23:04:35 katrind

Ocalić od zapomnienia, miejsca i sytuacje, ludzi. Niezwykłe i piękne w swej prostocie.…

wojciech

W samo południe2022-06-18 16:28:45 wojciech

Ależ miły materiał.…

sagitarius777

Jerzy Rajecki2022-06-06 20:09:00 sagitarius777

Juz wiem kto jest autorem zdjęć na FB "klimaty Podlasia". Zdjęcia mi się podobają, właśnie…

joanna

W samo południe2022-06-06 10:21:37 joanna

Świetny wywiad i cudowne klimaty…