Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | Przyroda i krajobraz | 18.01.2021 | Kolor tła:

Michelle Valberg

Michelle jest Ambasadorką Nikona i fotografką przyrody. Mieszka w Kanadzie, a od przeszło 30 lat opowiada z pomocą aparatu historie wizualne. Zwiedziła wszystkie kontynenty w poszukiwaniu przygody i okazji do zdjęć. Sławę zawdzięcza przede wszystkim zamiłowaniu do Kanady i Arktyki. Fotografie wykonane przez Michelle trafiały na okładki czasopism, do książek i na wystawy na całym świecie. Znalazły się także na okolicznościowej monecie kanadyjskiej i na znaczkach pocztowych tego kraju.

Praca Michelle to nie tylko fotografia. W 2009 roku założyła „Project North", organizację non profit, która wspiera aktywność sportową i edukacyjną młodzieży w arktycznej części Kanady. Od czasu swojego powstania organizacja przekazała do ponad 30 miejscowości sprzęt wart w sumie około miliona dolarów.

Michelle jest pierwszą osobą, której przyznano stanowisko oficjalnego kanadyjskiego fotografa geograficznego (Canadian Geographic Photographer-in-Residence). Należy do grona członków Królewskiego Kanadyjskiego Towarzystwa Geograficznego oraz nowojorskiego Klubu Odkrywców.

„Świat wokół nas ukazuje nam to, co widzimy sami w sobie: nasze piękno, prostotę, złożoność i odpowiedzialność. Przyroda jest częścią nas i odzwierciedla to, kim jesteśmy. Jako autorka opowieści wizualnych uważam, że moja misja polega na uczeniu, inspirowaniu i zanurzaniu moich widzów w świecie natury".

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…