Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Przyroda i krajobraz | 20.06.2022 | Kolor tła:

Michał Olech

W fotografii najważniejsze dla mnie są emocje i nastrój. Emocje płynące z kadru oraz te, które przeżywa widz, patrząc na zdjęcie. Widzę to tak, że zdjęcie może mieć niedociągnięcia techniczne, ale jeżeli ma nastrój, który mnie urzeka, to jest to o wiele ważniejsze. Fotografując, chcę właśnie, obok piękna, przekazać emocje i nastrój. Dlatego też lubię zarówno spokojne, niekiedy senne kadry, jak i te burzowe, dynamiczne i groźne.

Fotografuję krajobraz od kilkunastu lat. Mieszkam nad morzem, i to ono jest bardzo częstym tematem moich zdjęć, choć nie jedynym. Bardzo lubię zmienne nastroje morza, jego tajemniczość, bezkres i potęgę – to wszystko staram się ukazać na moich fotografiach. Podobnie jest z ukraińskimi Karpatami, w których zakochałem się wiele lat temu – one też są przepiękne, klimatyczne i tajemnicze.

Bardzo ważne w fotografowaniu są cierpliwość, konsekwencja i chęć odkrywania. Często wracam w uprzednio sfotografowane miejsca. Pora dnia, aura, nastrój dookoła – to wszystko pomaga pokazać to samo miejsce na wiele rozmaitych sposobów i w wielu różnych nastrojach. Niejako dzięki fotografii zafascynowałem się meteorologią, gdyż właśnie aura (umiejętność jej przewidywania i wykorzystania) są kluczowym elementem mojej fotografii.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

katrind

W samo południe2022-06-26 23:04:35 katrind

Ocalić od zapomnienia, miejsca i sytuacje, ludzi. Niezwykłe i piękne w swej prostocie.…

wojciech

W samo południe2022-06-18 16:28:45 wojciech

Ależ miły materiał.…

sagitarius777

Jerzy Rajecki2022-06-06 20:09:00 sagitarius777

Juz wiem kto jest autorem zdjęć na FB "klimaty Podlasia". Zdjęcia mi się podobają, właśnie…

joanna

W samo południe2022-06-06 10:21:37 joanna

Świetny wywiad i cudowne klimaty…