Michał Fabiszewski
Pan Michał przekonuje, że lubi moczyć się w bagnie. W każdym razie nie przeszkadza mu to. Nie chodzi jednak o zabiegi lecznicze, ale o najlepszy sposób na podglądanie dzikich ptaków. Ale tak jak do zrobienia dobrego zdjęcia zazwyczaj nie wystarczy odpowiedni sprzęt i opanowanie techniki, tak samo nie wystarczy upodobanie do moczenia się w bagnie i cierpliwość przyrodnika. Nasz inspirator biegle opanował oba aspekty fotografii ptaków. Połączył je z dobrym okiem do edycji zdjęć i w rezultacie otrzymaliśmy ciekawy zestaw wspaniałych fotografii. Mimo jednorodnej tematyki nadesłane prace są bardzo różnorodne, a każda z powodzeniem broni się sama. W zestawie jednak jeszcze zyskują, podkreślając wszechstronność autora. Dziękujemy i polecamy się na przyszłość!
Zrządzeniem losu otrzymał w prezencie aparat fotograficzny i skierował go ku przyrodzie. Początkowo zwiedzał okolicę i uwieczniał krajobrazy, ale od czasu do czasu potykał się o wystające trawy i zwracał w ich stronę obiektyw – a tam głównymi aktorami były owady. Po kilku latach skonstruował swoje pierwsze pływadełko i zaczął siedzieć zanurzony po pas w wodzie, a jego statystami są pierzaści bohaterowie. I tak się uzależnił, że spędza setki godzin, mocząc się w bagnie. Ulubionym gatunkiem jest ptak, który trochę przypomina diabła o czerwonych oczach: perkoz zausznik.
Metryczka fotografa:
Ksywka: fabio87
Najważniejsza nagroda: Wszystkie są bardzo ważne.
Najważniejsza wystawa: Wszystkie są bardzo ważne.
Fotografia jest: sposobem, w jaki postrzegam świat, oraz odskocznią od pracy.
Mój obecny aparat: Nikon d300s
W fotografii szukam: wyjątkowości chwili.
Ulubione zajęcie: spędzanie czasu z rodziną, obserwowanie przyrody
Praca, której nigdy nie chciałbyś wykonywać: Jestem jak pewna pani: żadnej pracy się nie boję.
Proces tworzenia czy rezultat?: proces tworzenia
Poczucie humoru czy powaga?: poczucie humoru
Zniechęca mnie: obłuda, kłamstwo, brak szacunku dla naszej Ziemi.
Nakręca mnie: bycie sam na sam na moim ulubionym stawie.
Co doradziłbyś początkującym fotografom: nawet najlepszy aparat nie zrobi sam zdjęcia, tylko osoba, która za nim stoi. Aparat to tylko urządzenie, a fotografia powstaje w głowie fotografa.
Strony internetowe:
Powiązane tematy
Hanna Derecka
12.10.2020
Hanna Derecka
Druga laureatka najnowszej edycji konkursu „Zostań inspiracją Szerokiego Kadru” zajmuje się portretem. Stawia na bezpośrednie spojrzenie modela w obiektyw, wyraziste oświetlenie i mocną obróbkę graficzną. Rezultaty są bardzo efektowne i spójne, ale bez irytującej maniery, której łatwo się poddać, kiedy trafi się na taką żyłę złota, czyli sposób fotografowania gwarantujący przychylność widza.

José Luis Ruiz Jiménez
28.07.2020
José Luis Ruiz Jiménez
Mniej więcej pięć lat temu kolega z pracy powiedział, że jadąc gdzieś, zobaczył z drogi małą lagunę z kaczkami, i spytał, czy pojadę z nim porobić zdjęcia. Odparłem, że nie mam ani sprzętu, ani odpowiedniej kryjówki, ale kolega przekonał mnie, żeby skonstruować ją z plastikowych rur i siatki maskującej. Ruszyliśmy więc. Cóż za przeżycie! Tak mi się spodobało, że zajmowałem się tym przez parę tygodni i nie potrafiłem przestać.

Rafał Szozda
23.01.2020
Rafał Szozda
Mógłbym tak pisać bez końca, ile przyjemności mi sprawia obserwacja i fotografowanie ptaków, więc chyba zakończę na przesłaniu, żeby każdą pasję rozwijać, jak najlepiej potrafimy, cały czas ją pielęgnować – a z czasem w każdej dziedzinie można poczuć się spełnionym.

Komentarze

Panie Michale. Nie wiem jak osiągnął Pan w fotografii łyski kolor czarny . Czarny kolor to wyzwanie w fotografii ptaków( nawet w słońcu) A tu mamy w dodatku półmrok. Stosuje Pan sztuczne podświetlenie ? Ja podobny efekt uzyskałam przez przypadek . Coś mi się wydaje, że to fotomontaż. A tego w fotografii ( zwierząt) nie lubię .
