Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | 10.12.2021 | Kolor tła:

Mauricio Murillo

Mauricio Murillo, występujący też pod pseudonimem artystycznym Crummy Gummy, to fotograf pochodzenia kolumbijskiego, urodzony w Orlando na Florydzie (USA). W swoich pracach upomina się o naszą „utraconą tożsamość”, zwłaszcza o życie i emocje osób mieszkających tu, w Orlando.

Orlando’s Salad Day Kids
„Salad Days” to cytat z Szekspira, oznaczający „szczenięce lata” – młodość, niewinność, idealizm. Bohaterowie i bohaterki nie są modelami, tylko osobami spotkanymi w galeriach sztuki, młodymi dorosłymi, którzy współtworzą niepowtarzalną kulturę Orlando. Chętnie uczestniczą w różnych wydarzeniach artystycznych w okolicy, wnosząc tam swoją pewność siebie i współczesną mentalność.

Murillo, zafascynowany młodością i kulturą, podpatruje, jak nasze różnorodne historie rozkwitają w indywidualizm współczesnego społeczeństwa. W tych portretach artysta celebruje ideę czucia się dobrze we własnej skórze. Każda sesja portretowa to wynik rozmów z tymi osobami, poznanymi na wystawach i wernisażach.

Wiele z tych zdjęć to portrety osób ze społeczności LGBTQ. Opowiadając ich historie, pokazując odwagę i entuzjazm, twórca chciał rzucić nowe, dodatkowe, śmiałe i zaskakujące światło na te osoby.

Płynna seksualność, duma, kolor skóry, płeć i stale ewoluujące dziedzictwo kulturowe, które niesiemy – to właśnie główne tematy tej serii.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…