Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | 10.12.2021 | Kolor tła:

Mauricio Murillo

Mauricio Murillo, występujący też pod pseudonimem artystycznym Crummy Gummy, to fotograf pochodzenia kolumbijskiego, urodzony w Orlando na Florydzie (USA). W swoich pracach upomina się o naszą „utraconą tożsamość”, zwłaszcza o życie i emocje osób mieszkających tu, w Orlando.

Orlando’s Salad Day Kids
„Salad Days” to cytat z Szekspira, oznaczający „szczenięce lata” – młodość, niewinność, idealizm. Bohaterowie i bohaterki nie są modelami, tylko osobami spotkanymi w galeriach sztuki, młodymi dorosłymi, którzy współtworzą niepowtarzalną kulturę Orlando. Chętnie uczestniczą w różnych wydarzeniach artystycznych w okolicy, wnosząc tam swoją pewność siebie i współczesną mentalność.

Murillo, zafascynowany młodością i kulturą, podpatruje, jak nasze różnorodne historie rozkwitają w indywidualizm współczesnego społeczeństwa. W tych portretach artysta celebruje ideę czucia się dobrze we własnej skórze. Każda sesja portretowa to wynik rozmów z tymi osobami, poznanymi na wystawach i wernisażach.

Wiele z tych zdjęć to portrety osób ze społeczności LGBTQ. Opowiadając ich historie, pokazując odwagę i entuzjazm, twórca chciał rzucić nowe, dodatkowe, śmiałe i zaskakujące światło na te osoby.

Płynna seksualność, duma, kolor skóry, płeć i stale ewoluujące dziedzictwo kulturowe, które niesiemy – to właśnie główne tematy tej serii.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

hankazet

Więź2022-01-16 16:56:26 hankazet

Istnieje szczególna więź między ptakami, która wzmacnia się w okresie godowym i lęgowym. U…

marcin

Ukryta nagość2022-01-16 03:14:06 marcin

Jeśli chodzi o zwycięzcę to kalka i całkowity brak własnej inwencji. Proszę porównać z…

lestek

Jacek Kusz2022-01-07 19:49:47 lestek

ok…

sagitarius777

Jakub Nowotyński2022-01-07 18:49:22 sagitarius777

Materiał dawno nagrany i w moich okolicach, osiedle 1000-lecia i Oświecenia.…