Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | Przyroda i krajobraz | Studio i reklama | 22.08.2015 | Kolor tła:

Madhur Shroff

Madhur Shroff to jeden z czołowych indyjskich fotografów fashion i glamour, który po pracy uwielbia fotografować krajobrazy i dziką przyrodę.

„Fotografia w moim życiu pojawiła się jako hobby. Nigdy nikomu nie asystowałem, nie chodziłem też do żadnych szkół fotograficznych. Na początku bardzo dużo eksperymentowałem. Moje techniczne wykształcenie pomogło mi rozwinąć logiczne i analityczne podejście do fotografii, a także nauczyć się techniki i pracy ze światłem. Kiedy tylko podejmowałem się jakiegoś zlecenia, pracę rozpoczynałem od szczegółowej analizy tego, jak mam wykonać zdjęcie, szczególnie jeśli chodzi o aspekt techniczny. Przypomnę, że wtedy fotografowałem na kliszy, bez możliwości podejrzenia efektów pracy na ekranie aparatu.

Nigdy nie myślałem, że zostanę fotografem, wszystko się potoczyło samoistnie, podobnie wyszło z wyborem glamour jako rodzaju fotografii, którą wykonuję. Czułem wewnętrznie, że lubię i umiem portretować ludzi, według mnie glamour to nic innego jak zestaw zdjęć portretowych, w pewnej spójnej stylistyce”.

Zapytany o radę dla początkujących fotografów twierdzi, że to nie jest dobry czas, by zostać zawodowcem. Klienci szukają teraz tanich efektów, tną koszty produkcji, nie zważając przy tym, że nie da się osiągnąć tej samej jakości, jeśli się zrezygnuje z połowy budżetu. Przy wyborze fotografa często decyduje cena, a nie jakość, którą może on dostarczyć.

Madhur podkreśla też, że jeśli chcecie fotografować na wysokim poziomie, musicie bardzo dobrze opanować technikę. Wszystko po to, by czuć się pewnie i komfortowo, wykonując zdjęcia, a całą swoją energię poświęcić powstawaniu obrazu.

Dodaj do schowka

Madhur Shroff

Madhur Shroff

Madhur Shroff

Madhur Shroff

Madhur Shroff

Madhur Shroff

Madhur Shroff

Madhur Shroff

Madhur Shroff

Madhur Shroff

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

graft

Wojtek Moskwa2021-04-09 17:46:29 graft

& - .. dogmatyczna wędrówka dusz do macierzy, a sednem jest .... ciąg zdarzeń>…

graft

Mariola Glajcar2021-04-09 17:25:38 graft

$ - fantazy daje minimalizm @ ,..…

graft

Jak i czym fotografować w górach2021-04-09 17:22:00 graft

# ,....komu w drogę - temu czas - **…

piotrmaj

Niecodzienna perspektywa2021-04-08 19:47:30 piotrmaj

@ksuchy, jest napisane w punkcie 5: "... do 20 dnia następnego miesiąca"…