Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | 08.07.2024 | Kolor tła:

K M Asad

Ceniony bangladeski fotoreporter, urodzony w roku 1983. Jego fotograficzna podróż rozpoczęła się w pierwszych latach XXI wieku za sprawą zainteresowania losem ludzi i kwestiami społecznymi.

Prace Asada wyróżniają się głębią emocji, techniczną precyzją i zaangażowaniem etycznym. Asad często związuje się ze społecznościami, które fotografuje. W ten sposób buduje zaufanie i zrozumienie, a to pozwala mu uwiecznić intymne i autentyczne chwile. Oprócz reportażu fotograficznego zajmuje się także wspieraniem młodszych kolegów po fachu w Bangladeszu – dzieli się z nimi swoją wiedzą i w ten sposób kształci nowe pokolenie osób, które opowiadają historie obrazem.

Jego zdjęcia stanowią ważny dokument czasów, w których powstawały – Asad fotografuje klęski żywiołowe, niepokoje polityczne i społeczne nierówności dotykające Azję Południową.

Zaczynał jako fotograf prasowy, wolny strzelec zajmujący się dokumentowaniem różnych aspektów życia mieszkańców Bangladeszu. Międzynarodową rozpoznawalność przyniosły mu materiały wykonane podczas kryzysu uchodźczego ludności Rohingja w 2017 roku. Jedno ze zdjęć, które wykonał na granicy bangladesko-mjanmańskiej, znalazło się na okładce „National Geographic Magazine" w sierpniu 2019. Jego prace można oglądać również jako część ekspozycji stałej w K*MoPa (Muzeum Sztuk Fotograficznych Kiyosato) w Japonii.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

pioterwater

Relacja człowieka z psem2024-07-18 21:51:12 pioterwater

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :-)…

tomasz_qna

Relacja człowieka z psem2024-07-01 00:13:53 tomasz_qna

Próbowałem bezskutecznie wysłać zdjęcie konkursowe (rozmiar i "waga" ok). Niestety po…

magda

Architektura2024-06-06 11:49:17 magda

A ja bym patrzyła raczej na opowieść, historie żeby zdjęcie nie przedstawialo samego budynku a…

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…