Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Architektura | Dokument i reportaż | Ludzie | Przedmioty | Studio i reklama | 24.04.2018 | Kolor tła:

Jonathan Banks

Jonathan Banks to fotograf z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie fotografii komercyjnej i prasowej.

Jonathan był uczniem znakomitego brytyjskiego fotografa Johna Blakemore’a, zdobył także licencjat w dziedzinie fotografii na University of Derby. Przez lata pracował jako freelancer między innymi dla „Daily Telegraph” i różnych agencji jako fotograf prasowy. Jego zdjęcia pojawiały się na łamach wielu czasopism i książek.

Jonathan zawsze współpracował z organizacjami pozarządowymi, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą. Jest wolontariuszem Brytyjskiego Czerwonego Krzyża, wystawiał swoje prace na potrzeby organizacji International Alert. Obecnie współpracuje z grupą kluczowych klientów, organizacjami pozarządowymi i architektami, zapewniając kompleksową obsługę fotograficzną i filmową. Mieszka w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Kent, z żoną i dwoma synami.

„Fotografowałem już w 50 krajach na całym świecie, dokumentując tak różne tematy jak festiwal masek w Burkina Faso, skutki katastrofy w Czarnobylu czy Nowy Jork po 11 września 2001 r. Moje doświadczenie międzynarodowe obejmuje także pracę w niebezpiecznych rejonach, gdzie moje umiejętności komunikacyjne i wrażliwość pozwalały mi fotografować w najbardziej wymagających sytuacjach. W połączeniu z kreatywnością i profesjonalizmem pozwala mi to robić zdjęcia, które zdobywają nagrody i wyróżnienia. Moja praca jest moją pasją. Równie chętnie współpracuję z globalnymi korporacjami, czasopismami i organizacjami pozarządowymi. Każde zlecenie jest inne, a co za tym idzie – moje podejście do każdego zadania jest wyjątkowe. Zawsze też szukam nowych okazji do twórczej współpracy.

Uważam, że fotografia ma potencjał wywoływania zmian – i zawsze chciałem, aby moje zdjęcia tak właśnie działały. Dlatego bardzo lubię współpracować z organizacjami pozarządowymi i charytatywnymi, bo moja praca doskonale uzupełnia ich działania”.

Dodaj do schowka
Afrykański tancerz ludowy czeka na swoją kolej w czasie festiwalu w Liberii.

Afrykański tancerz ludowy czeka na swoją kolej w czasie festiwalu w Liberii.

Przez taniec, poezję, muzykę, teatr i sztuki tradycyjne ludzie z różnych grup kulturowych, językowych i etnicznych wspólnie celebrują pokój w kraju, w którym przez 14 lat toczyła się wojna domowa. To „Liberia National Peace and Cultural Festival”.
Tubeho Neza – jak zmienić ludzkie życie przez przedsiębiorczość

Tubeho Neza – jak zmienić ludzkie życie przez przedsiębiorczość

Typowa scena – ludzie nabierają wody ze studni i piją ją bez przegotowania. Grupa DelAgua prowadzi w Rwandzie program dystrybucji filtrów do wody i wydajnych kuchenek do gotowania. Filtry eliminują mikrobiologiczne zanieczyszczenia wody, a kuchenki zużywają mniej drewna i spalają je efektywniej, dzięki czemu do atmosfery trafia mniej gazów przyczyniających się do ocieplenia klimatu i zanieczyszczenia powietrza.
Dzieci Czarnobyla – żywe świadectwo historycznego dziedzictwa

Dzieci Czarnobyla – żywe świadectwo historycznego dziedzictwa

25 lat po katastrofie w Czarnobylu okoliczne dzieci są regularnie badane w przychodni w Czernihowie – w ten sposób naukowcy zbierają dane na temat długoterminowych wpływów promieniowania.
11 września – skutki

11 września – skutki

Dwie przecznice od miejsca, gdzie stały dwie wieże World Trade Center, obok amerykańskich flag można zobaczyć także bardziej kontrowersyjne „pamiątki”.
Maski z Burkina Faso

Maski z Burkina Faso

Tancerze w maskach odpoczywają w południowym słońcu po pełnych energii występach w wiosce Ouri Bono w Burkina Faso.
Chłopiec z tłumu próbuje odzyskać swoją piłkę za plecami uzbrojonego żołnierza podczas Liberia National Peace and Cultural Festival (Monrovia, Liberia)
Visa dot communism – uporczywe korzenie

Visa dot communism – uporczywe korzenie

Symbol kart Visa nad kubańską flagą w autobusie turystycznym w Santiago de Cuba na Kubie.
W konflikcie nie chodzi o podział ziemi, ale o podziały między ludźmi

W konflikcie nie chodzi o podział ziemi, ale o podziały między ludźmi

Młody człowiek czeka na autobus w Salyan w Azerbejdżanie. Konflikt między Azerbejdżanem a Armenią o Górski Karabach kosztował już życie 20 tysięcy osób, a 1,5 miliona ludzi skazał na los uchodźców.

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…