Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Ludzie | Postedycja | 24.05.2020 | Kolor tła:

Jon-Christian Ashby

Fotograf portrecista z miasta Vancouver w Kanadzie. W swoich pracach ukazuje oblicza ludzkiego umysłu, wykorzystując do tego obrazowe skojarzenia i śmiałe kolory. Pracuje z tancerzami i innymi artystami scenicznymi. Każdy z jego kadrów to wymowna opowieść inspirowana jego snami i kreatywnością tych, którzy z nim współpracują.

„Na początku chciałem kręcić filmy i poszedłem do szkoły filmowej, później jednak zboczyłem z obranej ścieżki. Zacząłem pracować w telewizji, następnie zająłem się fotografią. Popyt na moje zdjęcia lokalnych artystów rósł, a ja zacząłem kształtować swój indywidualny styl. Inspirowałem się takimi twórcami jak Brooke Shaden i Bella Kotak. Uczyłem się od nich techniki i filozofii na kursach online i podczas osobistych konsultacji. Szukałem najsprawniejszych fotografów i retuszerów, od których mógłbym się uczyć. Tak narodził się mój styl, z którego jestem dziś znany.

W tym rodzaju fotografii  nie potrzeba z początku zbyt wielkiej wiedzy technicznej – ona przyjdzie z czasem, więc najpierw można się skupiać na emocjach. Każda dobra opowieść wywołuje reakcję emocjonalną u odbiorcy i to powinno być celem twórcy.

Do fotografii podchodzę tak samo, jak podchodziłbym do kręcenia filmu: jest kierownictwo artystyczne, oświetlenie planu i niebanalne postaci. W sercu tego wszystkiego musi się znaleźć coś, z czym widz może nawiązać łączność, do czego może się odnieść. Jeśli jesteście zainteresowani tym stylem, zdecydowanie polecam nabycie podstawowych umiejętności retuszu i edycji, zapoznanie się z teorią barw – to narzędzia, którymi możecie formować swoje prace. Nie jesteśmy dziennikarzami, tylko opowiadaczami historii, więc korzystajmy ze stosownego repertuaru środków.

Mając podstawy, po prostu zacznijcie robić zdjęcia. Pstrykajcie ich dużo, róbcie błędy i idźcie do przodu. Współpracujcie, inspirujcie się, rozmawiajcie ze swoimi modelami i dobrze się bawcie!”

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

angelsss

Magiczna mgła2021-10-21 16:55:25 angelsss

Myślę że w tym konkursie nie ma przegranych.…

angelsss

Magiczna mgła2021-10-20 09:16:47 angelsss

Witam????. Przeglądałam prace konkursowe i jestem pod silnym wrażenie co to za cuda…

beniaminmirek

Fotograf w przestrzeni publicznej. Migawki z Fotoprawa2021-10-18 16:03:42 beniaminmirek

Niby się wszystko zgadza, ale informacja o zakazie fotografowania obiektów ważnych dla…

cisek

Marta Kaczmarek2021-10-15 16:04:07 cisek

piękne, oryginalnie zmysłowe zdjęcia Marta!…