Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Architektura | Przedmioty | Przyroda i krajobraz | 24.01.2021 | Kolor tła:

Joel Tjintjelaar

Joel specjalizuje się w czarno-białej fotografii artystycznej, chętnie stosuje długie czasy naświetlania, a jego ulubione tematy to architektura, krajobraz i martwe natury. Urodził się w Dżakarcie, dorastał w Holandii. Studiował prawo karne, ale pracował przez 20 lat w branży IT, a w roku 2014 zajął się zawodowo fotografowaniem.

Uważa, że w fotografii artystycznej i ogólnie w sztuce chodzi o tworzenie znaczących doświadczeń na poziomie estetycznym, ale co ważniejsze, na głębszym poziomie, który zmienia nasze postrzeganie, rozumienie świata, w którym żyjemy, a także kształtuje naszą odpowiedzialność za niego.

Swoimi umiejętnościami Joel dzieli się od roku 2011 podczas warsztatów i za pośrednictwem własnej strony internetowej. Stworzył autorską metodę postprodukcji czarno-białych obrazów, która znalazła wielu naśladowców wśród entuzjastów czerni i bieli na całym świecie. Ta ustrukturyzowana metoda oparta na edycji związanej z wymiarem głębi, w ciągu ostatniej dekady stała się dość popularna, w dużej mierze dzięki pracom samego Joela.

BWVISION to serwis internetowy założony w roku 2009 przez Joela Tjintjelaara. Pełni funkcję głosu swojego twórcy, który dzięki tej stronie może opowiadać o tym, jak rozumieć sztukę i rozwijać warsztat w czarno-białej fotografii. Joel i inni autorzy krytycznie dekonstruują wiele reguł i mitów, które narosły wokół tej dziedziny twórczości, a które ograniczają nasz potencjał artystyczny. Na łamach portalu pojawiają się artykuły o fotografii czarno-białej, oparte na praktyce zwieńczonej osobistym sukcesem. Zamieszczanych tam treści nie należy traktować jako zasad, tylko raczej jako propozycje, które i w waszym przypadku mogą się sprawdzić. W sztuce nie ma ani żelaznych reguł, ani recepty na sukces – z wyjątkiem jednej zasady: trzeba być autentycznym. Dlatego autorzy BWVISION postanowili sobie, że w treściach, które zamieszczają, również będą autentyczni. Udoskonalamy jedne koncepcje, modyfikujemy inne, nigdy natomiast nie będziemy powielać banałów.

Dodaj do schowka

Joel Tjintjelaar

Joel Tjintjelaar

Joel Tjintjelaar

Joel Tjintjelaar

Joel Tjintjelaar

Joel Tjintjelaar

Joel Tjintjelaar

Joel Tjintjelaar

Joel Tjintjelaar

Joel Tjintjelaar

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

tiryn

Grzegorz Klatka2021-05-09 00:52:01 tiryn

nie wiem jak się tu znalazłem jestem zachwycony…

nataliaelster

Dyptyk osobisty2021-05-05 08:28:54 nataliaelster

CANON POWER SHOT…

lusinda

Arkadiusz Kikulski2021-05-03 10:40:49 lusinda

Przepiękne prace, aż ciężko wzrok od nich oderwać.…

rjth

Jak i czym fotografować w górach2021-04-30 17:13:16 rjth

Fajnie i na temat…