Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Akcja i ruch | Dokument i reportaż | Ludzie | Podróże | Przyroda i krajobraz | 27.03.2016 | Kolor tła:

Jody MacDonald

Jody MacDonald urodziła się w Arabii Saudyjskiej. Przez ostatnie dziesięć lat jej domem był 18-metrowy katamaran, którym dopłynęła do najdalszych zakątków Ziemi: odwiedziła ponad sześćdziesiąt krajów i zakosztowała takich sportów jak kitesurfing czy szybownictwo. Swój czas poświęca na fotografowanie sportów ekstremalnych, oszałamiających widoków, a także codziennych zdarzeń otwierających okno na świat rozmaitych kultur, od Indii po Mauretanię. Jest laureatką licznych nagród, a jej działalność reprezentowana jest oficjalnie przez National Geographic Creative. Fotografie artystki ukazywały się w wielu międzynarodowych tytułach, takich jak „National Geographic”, „Red Bull”, „Outside”, „BBC”, „Patagonia”, „Islands” i „Men’s Journal”.

Jak rozpoczęła się moja przygoda z fotografią
Sztuką i przyrodą interesowałam się w zasadzie od zawsze. Już w czasach szkolnych zdecydowanie ciągnęło mnie w kierunku zajęć artystycznych i sportowych, a gdy na studiach zapisałam się na kurs fotografii, z miejsca ją pokochałam. To właśnie wtedy zaczęłam robić zdjęcia w trakcie swoich wypraw wspinaczkowych, co okazało się idealnym połączeniem obu pasji.

Co mnie inspiruje
Muzyka, pisanie, moda… najogólniej mówiąc, rozmaite przejawy kreatywności. Kolejne ważne źródło natchnienia to przebywanie na wolnym powietrzu. Ponadto inspiracją są dla mnie zdjęcia takich fotografów jak Henri Cartier Bresson, Anton Corbijn, Sabastião Salgado, Danny Clinch czy Steve McCurry.

Sugestie i rady dotyczące fotografii:
Praca fotografa nie jest łatwa i, podobnie jak wiele innych zawodów artystycznych, nie przynosi zbyt wielkiego dochodu. Najważniejsze, by fotografia była twoją pasją. Taką, bez której życia sobie nie wyobrażasz. Jeśli tak jest, wyjdź z domu i fotografuj, jak najwięcej! Rób zdjęcia temu, co ma dla ciebie faktyczne znaczenie, z czym czujesz emocjonalną więź. Najważniejszymi elementami udanego zdjęcia są według mnie: światło, gesty i tło. Bądź w stosunku do siebie bardzo krytyczny, a jednocześnie miej do siebie cierpliwość i nie poddawaj się.

Dodaj do schowka

Jody MacDonald

Jody MacDonald

Jody MacDonald

Jody MacDonald

Jody MacDonald

Jody MacDonald

Jody MacDonald

Jody MacDonald

Jody MacDonald

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

2016-03-29 17:29:51

Piękne i egzotyczne te zdjęcia :) Daję 5 :)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…