Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | Podróże | 26.01.2019 | Powiększ tekst:

Javier Corso

Studiowałem fotografię, by dokumentować świat; fotoreportaż, by zrozumieć, co się na nim dzieje; kinematografię, żeby umieć wysłuchiwać indywidualnych historii. W roku 2011 zacząłem pracować jako fotograf, a w 2015 ukończyłem mój dokumentalny projekt-manifest, w którym łączyłem fotografię i wideo.

W roku 2016 założyłem OAK Stories – firmę tworzoną przez dziennikarzy i opowiadaczy historii, wyspecjalizowanych w projektach dokumentalnych, którzy tworzą interdyscyplinarne zespoły. W OAK dbamy o to, żeby zebrać wykwalifikowany team, mający odpowiednie zasoby do sprostania każdemu, najbardziej wymagającemu technicznie projektowi. Przyświeca nam pragnienie opowiadania o różnych aspektach kondycji ludzkiej za pomocą lokalnych, małych w swojej skali opowieści.

Struktura OAK opiera się na współpracy interdyscyplinarnej. Każdy projekt ma swoją specyfikę. Agencja stara się pozyskać do każdego tematu odpowiednich specjalistów – albo spośród naszego zespołu, albo z zewnątrz. Nasze wartości obracają się wokół idei rygoru dziennikarskiego połączonego z perfekcyjną formą wizualną. Osobiście najbardziej skupiam się na tworzeniu projektów wieloplatformowych poświęconych zarówno nowym sposobom opowiadania historii, jak i tradycyjnym mediom.

Gdy wybieram projekt, nie patrzę na to, co wielkie, tylko koncentruję się na tych aspektach rzeczywistości, które łatwo przeoczyć. Czasem te tematy są tuż pod nosem, czasem trzeba jechać do odległego kraju. Niezależnie od tego mój sposób opowiadania zawsze jest podobny i wynika z moich przekonań. Najpierw wykonuję dokładny research i wytwarzam mocną więź ze swoim tematem oraz jego otoczeniem. Staram się, żeby odbiorca miał wrażenie uczestnictwa. Lubię pracować szybko, lecz dyskretnie, nigdy nie stawiam ludzi w sytuacji, w jakiej sami nie chcieli by się znaleźć, zarazem jednak nie pozwalam, by umknęły mi cenne i potrzebne sceny.

Dodaj do schowka Komentarze: 0
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

tralalala

Fajerwerki2019-06-18 09:31:12 tralalala

Swietny artykul ale po 10 minutach czytania bialo na czarnym oczy mowia- nie, dziekuję. Po wyjsciu…

koincydencje

Transformacja2019-06-13 12:24:20 koincydencje

Bardzo dziękuję za przyznanie pierwszego miejsca i gratuluję wszystkim pozostałym laureatom.…

olkuszanka76

Miłość2019-06-10 13:33:28 olkuszanka76

typografik, ale zwierzęta potrafią pięknie okazywać miłość. Moje zdjęcie już dodane …

typografik

Miłość2019-06-09 12:08:01 typografik

„Aby wziąć udział w konkursie Fotografa miesiąca, prześlij pracę domową na zadany temat”…