Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | 21.10.2021 | Kolor tła:

Henriëtte van Gasteren

Artystka multimedialna mieszkająca w Amstelveen w Holandii. Za pomocą swoich autoportretów komentuje współczesny wizerunek kobiety. Stałe motywy jej twórczości to tożsamość, role płci, wolność, równość, religia oraz pozytywne i negatywne aspekty ludzkiego doświadczenia. Jej prace znajdują się w licznych muzeach sztuki współczesnej oraz są chętnie kupowane przez kolekcjonerów.

Cztery fotografie: Pranie, Ojciec, Pluralizm, Próżność
Pracuje niemal wyłącznie sama – bierze na siebie wszystkie obowiązki: od organizacji planu zdjęciowego po promocję i sprzedaż. Tak gwarantuje sobie wolność artystyczną. Nawet tworząc autoportrety, samodzielnie wyzwala spust migawki.

Oświadczenie artystki
Człowieka tak łatwo zranić i jest to przerażające. Wskutek globalizacji i rewolucji internetowej każda osoba jest narażona na skrzywdzenie przez tych, którzy mają złe zamiary. Równocześnie jednak dobro ma szansę rozprzestrzeniać się na nieznaną dotąd skalę. Dla mnie jako dla artystki ta wrodzona wrażliwość ludzi reprezentuje najwyższą formę dobra. Moje prace, każdy z moich autoportretów, są ekspedycją, w ramach której krok po kroku eksploruję zarysy tej wewnętrznej wrażliwości. Dzięki temu, za pomocą swoich fotografii, odkrywam na nowo i odzyskuję wiarę w ludzkość.

Dodaj do schowka
Pranie

Pranie

Ojciec

Ojciec

Pluralizm

Pluralizm

Próżność

Próżność

Seria: Bit Player

Nasz krąg przyjaciół – tak samo jak nasz dom – pokazuje nam, kim jesteśmy. W serii „Bit Player” krąg przyjaciół nadaje dodatkowe aspekty historiom, które opowiada artystka. Wszystko sprowadza się do tożsamości.

Rzeźnik

Rzeźnik

Rzeźbiarz

Rzeźbiarz

Seria: Faded Glory

Ludzkie ciało, podobnie jak kwiaty, z czasem więdnie. Wciąż poszukujemy nowych sposobów, by jak najdłużej zachować młodość. Czy kiedyś postęp nauki zapewni nam nieśmiertelność?

Narcyz

Narcyz

Tawuła

Tawuła

Seria: Lonesome Hotel

W tej serii ważne są najdrobniejsze detale, które jednak rodzą więcej pytań niż odpowiedzi. Tytuł „Lonesome Hotel” (Samotny Hotel) ma podkreślać fakt, że samotność w ograniczonej przestrzeni zmusza bohaterkę do wymyślenia siebie na nowo.

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

waldemar

Zdjęcie szczęśliwych ludzi2023-10-01 11:31:52 waldemar

Hala odpraw. Lotnisko Antalya - Turcja…

bludenko

Dorota Awiorko2023-09-24 02:42:23 bludenko

Piękne wnętrze Artystki to i fotografie piękne! Dzięki takim ludziom jak Pani Dorotka życie…

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…