Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Akcja i ruch | Przyroda i krajobraz | 17.01.2023 | Kolor tła:

Filip Blaauw

Mam 38 lat, pochodzę z Norwegii i jestem fotografem przyrody. W wieku 15 lat zacząłem fotografować na kliszy, a jakiś czas później dostałem swoją pierwszą lustrzankę cyfrową. Jeśli chodzi o fotografię przyrodniczą, to wydaje mi się, że zajmuję się nią poważnie najwyżej od 3–4 lat.

Mieszkam w południowo-zachodniej Norwegii, w miejscowości Gjesdal, oddalonej o pół godziny drogi od miasta Stavanger. W bliskiej okolicy są góry, kilka plaż, piękne fiordy i las. Mam to ogromne szczęście, że dzika przyroda jest tuż koło mojego domu – właśnie dlatego często wyruszam z aparatem na niedalekie spacery.

W fotografowaniu najbardziej lubię wyprawy po pobliskim terenie i pracę nad własnymi projektami. Często korzystam z kryjówek, żeby nie denerwować zwierząt i żeby w ogóle zobaczyć te bardziej płochliwe. Mam też kilku kolegów po fachu, którzy chętnie dzielą się ze mną informacjami o lokalizacjach i dobrych miejscach do ukrycia się. Siedzenie w kryjówce to świetna okazja, żeby poznać zachowania zwierząt. Ja zaś uważam, że im więcej wiemy o swoim temacie, tym lepsze zdjęcia mamy szansę zrobić.

Co mnie przede wszystkim inspiruje? Dzikie zwierzęta, które mamy w zasięgu ręki, a których zwykle w ogóle nie widzimy lub nie zwracamy na nie uwagi. Gdy się je sfotografuje w odpowiedniej scenerii, rezultat jest zwykle bardzo zadowalający.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…