Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | Przyroda i krajobraz | 06.01.2016 | Kolor tła:

Dylan i Joanna Kitchener

„Jesteśmy fotografami pochodzącymi z Australii i Polski. Specjalizujemy się w fotografii ślubnej. Nic nie inspiruje nas bardziej niż podróże i poznawanie nowych ludzi. Przez ponad pięć lat naszym domem była Szkocja. Jeśli nie byliśmy akurat zajęci fotografowaniem małego wesela albo cichego, potajemnego ślubu na wyspie Skye, można nas było najczęściej przyłapać na pogoni za magicznym światłem w szkockich Highlands.

Szczególną miłością darzymy kino, dokument i fotografię artystyczną. Fascynują nas przejawy subtelności, więzi międzyludzkich i wszystko to, co w ostatecznym rozrachunku tworzy każdego dnia jakąś opowieść.

Wielką przyjemność sprawia nam zabawa z naturalnym światłem, kompozycją i otoczeniem, za pomocą których staramy się stworzyć filmową opowieść, z jej początkiem i zakończeniem. Mamy to szczęście, że nasza wizja trafia do serc wielu par młodych”.

Kiedy poczuliście, że chcecie zostać profesjonalnymi fotografami?

Oboje poczuliśmy, że profesjonalna fotografia jest naszą drogą zawodową, niedługo po tym, jak poznaliśmy się w 2010 roku. Zanim doszło do naszego spotkania i podjęcia decyzji o skupieniu się na fotografii ślubnej, przez wiele lat zajmowaliśmy się fotografią uliczną, portretową i podróżniczą. Do podjęcia decyzji o nowej drodze zawodowej trzeba jednak było poznania się oraz związanego z tym wsparcia i odwagi.

Co was inspiruje i motywuje?

Najważniejszym źródłem inspiracji jest dla nas możliwość podróżowania, poznawania nowych ludzi i nowych kultur.

Czerpiemy również wiele inspiracji z kinematografii. Kiedy nie fotografujemy, najczęściej oglądamy filmy lub o nich rozmawiamy. Oboje od zawsze bardzo ceniliśmy sobie dobrą historię opowiedzianą w piękny wizualnie sposób. Może właśnie dlatego dzień ślubu widzi nam się jako piękny film, z początkiem, środkiem i zakończeniem.

Czy macie jakieś doświadczenia zawodowe, którymi chcielibyście się podzielić z innymi? Najlepsza porada zawodowa, jaką kiedykolwiek sami otrzymaliście?

Rzetelna praca i pozytywne nastawienie to sprawy, o których sami słyszeliśmy najczęściej i którym poświęcamy bardzo wiele uwagi i energii.

Zdarza się, że praca fotografa wymaga wiele sił fizycznych, mentalnych i emocjonalnych. Podejście do pracy z odpowiednią dawką pozytywnej energii i niepoddawanie się trudnościom jest bardzo ważne, jeśli chcemy podążać we właściwym kierunku.

Dodaj do schowka

Dylan i Joanna Kitchener

Dylan i Joanna Kitchener

Dylan i Joanna Kitchener

Dylan i Joanna Kitchener

Dylan i Joanna Kitchener

Dylan i Joanna Kitchener

Dylan i Joanna Kitchener

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

upolik

upolik 2016-01-26 11:25:50

świetnie nadawaliby się na fotografa miesiąca :)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

patrykstanisz

Przełomowe możliwości. Szybsza praca. Najwyższa niezawodność. Oto Nikon D6.2020-04-03 15:31:55 patrykstanisz

Zapowiada się ciekawie!…

lusia

Kasia Idźkowska2020-04-03 08:57:25 lusia

jazz gra na fotografiach dalej, bardzo bardzo…

onlymind

Elwira Kruszelnicka2020-04-01 21:38:07 onlymind

Elwira, super babka.…

wachlarz

Autoportret na długim czasie2020-04-01 18:07:32 wachlarz

Temat twórczy, doświadczalny, utrwalający odruchy manualnej obsługi sprzętu, wnoszący trochę…