Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Architektura | Dokument i reportaż | Ludzie | Podróże | Przyroda i krajobraz | 19.07.2017 | Kolor tła:

David Lazar

David Lazar pochodzi z Brisbane w Australii. W swoich fotografiach z podróży stara się uchwycić naturalne piękno, a także chwile z życia codziennego i świata kultury. Przyciągają go miejsca o bogatych korzeniach kulturowych i wciąż żywej tradycji. Szczególnymi względami darzy również fotografię portretową.

Prace Lazara są regularnie zamieszczane na łamach magazynów fotograficznych i podróżniczych, wydawnictw oferowanych przez linie lotnicze, a także książek, gazet i takich publikacji jak National Geographic, Asian Geographic i Lonely Planet. W 2012 roku zwyciężył w konkursie Smithsonian Photography Contest w kategorii „fotografia podróżnicza”. W 2014 został uhonorowany przez linie lotnicze Garuda nagrodą dla najlepszego fotografa kultury.

David jest również pilotem wypraw fotograficznych organizowanych przez Luminous Journeys. Sprawuje pieczę nad wycieczkami i warsztatami w Birmie, Wietnamie oraz na Bali. W przerwie między podróżami i fotografowaniem Lazar, z wykształcenia kompozytor muzyki filmowej, zajmuje się komponowaniem, a także nauką i grą na fortepianie.

Kiedy rozpoczęła się twoja kariera fotograficzna i jak do tego doszło?
Fotografią zainteresowałem się w 2005 roku, czyli mniej więcej dwanaście lat temu. Stało się to po powrocie z mojej pierwszej większej wyprawy za ocean w 2004 roku. Wtedy właśnie dostrzegłem fotografię podróżniczą jako dziedzinę sztuki i zacząłem interesować się ciekawymi i wartościowymi zdjęciami podróżniczymi w internecie i książkach. Nieustannie towarzyszyła temu reakcja: „Gdybym tylko sam umiał robić takie zdjęcia…”. Co roku, podczas trwających kilka miesięcy podróży, starałem się więc podnosić sobie poprzeczkę i coraz intensywniej pracowałem nad robieniem takich zdjęć, jakie mi się marzyły.

Co najbardziej interesuje cię w fotografii?
Uwielbiam chwile, które ukazują piękno rzeczywistości, kultury, życia, a także emocje, jakie potrafi wzbudzić wspaniałe zdjęcie. Mam szczególną słabość do fotografii portretowej, ale lubię też fotografowanie krajobrazów i dzikich zwierząt.

Co chciałbyś powiedzieć początkującym fotografom?
Fotografuj to, co cię inspiruje i co uznajesz za interesujące, piękne i znaczące. Analizuj zdjęcia twórców, których podziwiasz, i staraj się zrozumieć, co sprawia, że ich zdjęcia są tak dobre. Szukaj różnych źródeł inspiracji, ale nie zapominaj o własnej wizji. Zanim zrobisz zdjęcie, spróbuj zobaczyć je w wyobraźni. Planuj swoją pracę i myśl kreatywnie. W każdej dziedzinie sztuki osiągnięcie wspaniałych rezultatów nie przychodzi od razu – dzięki poświęceniu i pracy będziesz pogłębiać swoje umiejętności i znajdziesz styl fotografowania, który stanie się twoim osobistym i wyjątkowym sposobem wyrażania siebie.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

katrind

W samo południe2022-06-26 23:04:35 katrind

Ocalić od zapomnienia, miejsca i sytuacje, ludzi. Niezwykłe i piękne w swej prostocie.…

wojciech

W samo południe2022-06-18 16:28:45 wojciech

Ależ miły materiał.…

sagitarius777

Jerzy Rajecki2022-06-06 20:09:00 sagitarius777

Juz wiem kto jest autorem zdjęć na FB "klimaty Podlasia". Zdjęcia mi się podobają, właśnie…

joanna

W samo południe2022-06-06 10:21:37 joanna

Świetny wywiad i cudowne klimaty…