Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Podróże | Przyroda i krajobraz | 15.08.2017 | Kolor tła:

David C. Schultz

David zainteresował się fotografią zaraz po ukończeniu liceum. Podczas jednej z długich wypraw po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie poznał zawodowego fotografa na plaży w stanie Waszyngton. Mężczyzna namówił chłopaka do sprzedawania własnych prac i zaraził go bakcylem fotografii.

Schultz urodził się w Michigan. W wieku 22 lat przeprowadził się do Dallas. Przez 7 lat zajmował się fotografowaniem mody. W 1987 roku, pod wpływem wyjazdowego zlecenia w stanie Utah, zdecydował się na zamknięcie swojego studia w Dallas i przeniósł się w góry Wasatch, gdzie obecnie mieszka. Od czasu przeprowadzki do Utah poświęca się przede wszystkim fotografii krajobrazowej i dokumentowaniu dzikiej przyrody. 

W 1990 roku wpadł na pomysł tworzenia limitowanych serii reprodukcji swoich ulubionych zdjęć, co doprowadziło do otwarcia w Park City własnej galerii West Light Images jesienią 1998 roku. Prace Schultza znajdują się dziś w licznych prywatnych i publicznych kolekcjach na całym świecie. Po 13 latach prowadzenia galerii fotograf zdecydował się na jej zamknięcie, by poświęcić się prowadzeniu warsztatów i prywatnych lekcji. W ostatnich latach najbardziej pochłaniają go Antarktyda i Arktyka.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

kawus

kawus 2017-08-16 23:28:13

niesamowite są t zdjęcia:) fotograficzny majstersztyk:)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

szymon

Karol Kalinowski2025-05-05 16:36:07 szymon

Dobry wywiad i przyjemnie się tego słucha. Znamy się z Karolem ponad 10 lat i niejednokrotnie…

jola

Karol Kalinowski2025-05-05 16:13:36 jola

Serdeczne gratulacje!!!!…

przemek

Karol Kalinowski2025-05-02 14:38:32 przemek

Karol ma niesamowite oko -potrafi uchwycić unikalny moment i podkreślić to co w nim…

zielonomi

Dwie trzecie2025-04-23 00:59:23 zielonomi

Dziękuję za brązowy medal. Niezmiernie mnie on ucieszył. Ja też lubię Pana prace…