Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Architektura | Postedycja | 30.04.2020 | Kolor tła:

Daniel Garay Arango

Pochodzę z Kolumbii. Specjalizuję się w fotografii czarno-białej, w zdjęciach architektury i street photo. Stale gonię za nieznanym, a uciekam przed rutyną codzienności. Moje główne narzędzia to czerń i biel oraz własna wyobraźnia. Staram się wznieść miasto na całkiem nowy poziom, tak by zyskało nowe sensy i ukazało to, co zwykle ukrywa.

Moja praca polega na ćwiczeniu cierpliwej obserwacji. Zajmuję się architekturą, ponieważ chcę, żeby moje zdjęcia były ponadczasowe – by nie było na nich dnia ani wieku, tylko światło, faktury i kształty.

Swoją fotograficzną podróż zacząłem jakieś pięć, sześć lat temu, gdy podczas studiów z designu miałem zajęcia z fotografii analogowej. Zrozumiałem wówczas, jak światło oddziałuje na kliszę, i byłem zachwycony możliwością – dosłownie – malowania światłem na kawałku papieru. Zainteresowałem się najważniejszymi twórcami XX wieku: Cartier-Bressonem, Koudelką, Fan Ho, a także innymi fotografami, na przykład Michaelem Kenną, który jest chyba moim ulubionym artystą.

Ponieważ wchodziłem coraz głębiej w temat, postanowiłem rzucić studia i całkowicie poświęcić się nowej pasji. Kupiłem aparat i – jak to zwykle bywa – zacząłem fotografować wiele rozmaitych rzeczy. W końcu w fotografii ulicznej i architektonicznej odnalazłem przestrzeń, która pozwoliła mi rozwinąć własny styl i przesunąć granice swojej wyobraźni.

W fotografii najważniejsze dla mnie jest to, że nie istnieją reguły, których trzeba przestrzegać, żeby udowodnić, że dobrze opanowałeś rzemiosło: bez względu na to, czy wyznajesz purystyczną kompozycję i minimalizm obróbki, czy (jak ja) preferujesz głębokie ingerencje cyfrowe – proces tworzenia jest zawsze kreatywnym doświadczeniem. Jeśli masz pewność, że fotografia jest twoją ścieżką, idź nią i nie zbaczaj. Będzie czasem wyboista, ale – tak jak każda inna droga życiowa – wymaga całkowitego poświęcenia.

Dodaj do schowka

Daniel Garay Arango

Daniel Garay Arango

Daniel Garay Arango

Daniel Garay Arango

Daniel Garay Arango

Daniel Garay Arango

Daniel Garay Arango

Daniel Garay Arango

Daniel Garay Arango

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

111lisu

Velar Grant2024-07-20 05:28:48 111lisu

Fotografia, która pokazuje rzeczywistość, a nie ją kreuje, bardzo mi się podoba.…

111lisu

Mariola Glajcar2024-07-20 05:05:28 111lisu

Ech ten Beksiński przewrócił ludziom w głowach... Te jego obrazy technicznie bez zarzutu ale w…

111lisu

Ania Wibig2024-07-20 04:48:58 111lisu

Byłem przy dwóch porodach moich dzieci, moja małżonka jest położną, ale czy nie powinniśmy…

pioterwater

Relacja człowieka z psem2024-07-18 21:51:12 pioterwater

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :-)…