Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | 27.11.2017 | Powiększ tekst:

Damian Milczarek

Urodzony w 1984 roku w Sochaczewie. Ukończył stosunki międzynarodowe w warszawskiej Uczelni Łazarskiego oraz socjologię na Uniwersytecie SWPS. Roozpoczął przygodę z fotografią w 2009 roku i od tamtej chwili niestrudzenie zgłębia jej tajniki.  Jest fotograficznym samoukiem. W 2017 roku został laureatem konkursu Miami Street Photography Festival oraz Białystok Interphoto Festival Street Art Photo.

„Pasjonuję się fotografią krajobrazową i podróżniczą, w szczególności fotografią uliczną, która przykuła moją uwagę na początku 2016 roku. Od tego momentu codziennie przemierzam świat z aparatem w ręku, szukając niezwykłych historii, interesujących ludzi i humorystycznych sytuacji.

Na dłużej zatrzymały mnie dwa inspirujące i jakże różne od siebie miasta, do których często wracam w poszukiwaniu udanych kadrów. Są to zatłoczony, tętniący życiem Londyn oraz spokojne i wręcz melancholijne Oslo. 

Fotografia uliczna to wyzwanie tak dla oka, jak i umysłu, by jednocześnie zapanować nad przestrzenią, różnymi płaszczyznami i ludźmi w ruchu.  Przemierzając ulice, wyłączam myślenie, wkładam słuchawki do uszu i słuchając ulubionych albumów Queen bądź Guns N’ Roses, wchodzę w trans. Staram się wyczuć chwilę, w której warto się zatrzymać i uchwycić moment.

Inspirują mnie współcześni tajscy fotografowie na czele z Tavepong Pratoomwong oraz polscy – zrzeszeni w kolektywie Un-Posed.

Często sięgam do klasyki i dzieł takich wybitnych fotografów jak Garry Winogrand, Fan Ho i Tomasz Tomaszewski oraz fotografów związanych z agencją Magnum, gdzie za wzór stawiam sobie twórczość Alexa Webba i Martina Parra”.

Motto:
„Czekam, aż coś mnie poruszy, dotknie mego serca, bo w sztuce musi być dusza. Jeśli nic nie czujesz po kliknięciu migawki, to nie dajesz widzowi żadnej odpowiedzi i nie masz mu nic do przekazania” – Fan Ho

Dodaj do schowka Komentarze: 2

Damian Milczarek

Damian Milczarek

Damian Milczarek

Damian Milczarek

Damian Milczarek

Damian Milczarek

Damian Milczarek

Damian Milczarek

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

jankestary

Świetne fotografie, widać na nich indywidualny ryt, to coś czego większości adeptów fotografii ,nie udaje się nigdy uzyskać .
Damian pomimo młodego wieku osiągnął wiele, i cały czas się rozwija artystycznie. Zdrowo zazdroszczę i gratuluję !

wiktoria

wiktoria 2018-01-18 10:50:50

Ja mam pytanie, jak jest z publikacją takich zdjęć, jak to cudowne z watą cukrową? Potrzebna jest zgoda? Pytanie stąd że zdarza się zrobić ujęcie na którym przypadkowi przechodnie grają większą rolę niż fotografowany obiekt, trzeba wtedy ich szukać?

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

turysta84

Szeroki Kadr świętuje dziesiąte urodziny!2018-10-17 08:54:36 turysta84

Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich.…

adam

Dzień Fotografii i Gala Konkursu Mokotów - Teraz!2018-10-15 21:36:00 adam

Czy zostaną opublikowane zwycięskie fotografie?…

Redakcja-SK

Jesień2018-10-15 13:13:36 Redakcja-SK

Wszystkie osoby, które mają problem z tym materiałem prosimy o kontakt na adres…

karolazabinska

Pod światło2018-10-14 23:53:09 karolazabinska

Piękne obrazy i piękne słowa!…