Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: | 09.01.2016 | Kolor tła:

Dallas i Sabrina Kolotylo

Dallas i Sabrina Kolotylo to kolejna para fotografów, których połączyła wspólna pasja i teraz wspólnie fotografują śluby.

„Jesteśmy podróżującym małżeństwem fotografów, a mieszkamy na stałe w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Zakochaliśmy się w fotografii jeszcze w dzieciństwie, a następnie zakochaliśmy się także w sobie, kiedy oboje zdzieraliśmy gardła na karaoke w lokalnym pubie. Nasza pierwsza rozmowa była oczywiście o fotografii. To właśnie fotografia posłużyła nam jako pretekst do kolejnego spotkania, do zapisania swoich numerów telefonu i zbliżyła nas do siebie. Jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi, że utrwalanie niezwykłych chwil i par stało się naszą drogą zawodową. Wierzymy, że sztuka powinna wyzwalać emocje. Naszą misją nie jest czyste dokumentowanie ślubu i wesela, lecz uchwycenie na fotografiach istoty szczęścia”.

 

Jakie były twoje początki jako fotografa?

Dallas: Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem w wieku dziesięciu lat, wykorzystując do tego aparat mojej mamy, Pentax ME Super. To była miłość od pierwszego wejrzenia, fotografia stała się moim hobby na wiele lat. Od zawsze potrzebowałem kreatywnego środowiska. Bardzo dużo rysowałem i malowałem, ale kiedy nauczyłem się obsługiwać aparat, fotografia stała się moją obsesją. Sprawiała mi o wiele więcej radości niż jakiekolwiek inne artystyczne próby. Malowanie, rysowanie i muzyka były dla mnie wielką frajdą, ale czułem, że w fotografii sprawdzam się o wiele lepiej. Odkryłem twórczy świat, który naprawdę mnie pochłonął i który sprawił, że od tamtej pory nigdy nie oglądam się za siebie.

Sabrina: Zaczęłam fotografować jako nastolatka. Jeśli nie można mnie było znaleźć, zazwyczaj oznaczało to, że jestem w ciemni. Tak jak Dallas, sama też potrzebowałam twórczej atmosfery i zawsze zajmowałam się różnymi projektami artystycznymi. Po skończeniu liceum rozpoczęłam pracę fotografa w galerii sztuki. To właśnie tam poznałam swojego przyszłego męża, który zajmował się wtedy zdjęciami zespołów muzycznych na potrzeby lokalnego bloga. Założyłam z myślą o Dallasie firmę Dallas Kolotylo Photography. Kiedy pojawiło się pierwsze zlecenie na fotografie ślubne, Dallas zgodził się je przyjąć pod warunkiem, że będzie to nasza wspólna praca. Na wesele poszłam więc dla niego i… z miejsca zakochałam się w fotografii ślubnej. Od tamtej pory zajmujemy się w duecie właśnie nią.

 

Co jest dla was inspiracją? Co jest dla was najważniejsze podczas fotografowania?

Dallas: Inspiruje mnie bardzo wiele rzeczy, ale najczęściej są to piękne obrazy. Już jako mały dzieciak potrafiłem godzinami przyglądać się zdjęciom w gazetach i książkach. Lubiłem też czytać, ale to obrazy najbardziej mnie fascynowały. Równie mocno oddziaływało na mnie piękno kinematografii. Szczególnie zachwycał mnie sposób, w jaki poszczególne kadry potrafiły tworzyć narrację nawet wtedy, kiedy z ust bohaterów nie padały żadne słowa. Myślę, że to samo próbujemy oddać w naszych fotografiach. Ludzie mają zazwyczaj mnóstwo poglądów na temat tego, jak dane zdjęcie powinno lub nie powinno wyglądać. Osobiście myślę tylko o dwóch sprawach. Po pierwsze, czy dany kadr wygląda dobrze? Jeśli nie, zdjęcie nie ma sensu. Jeśli zaś wygląda dobrze, przechodzę do drugiego pytania: czy dany kadr wygląda naturalnie? Jeśli kompozycja wygląda dobrze, a zdjęcie emanuje prawdziwą emocją, jest ono dla mnie idealne.

Sabrina: Środowisko, emocje, kolory, światło, osoba lub para, którą fotografujemy, nastrój danego dnia, muzyka, filmy, w zasadzie wszystko. Myślę, że najważniejsze to pozostanie szczerym w stosunku do siebie jako artysty. Jeśli jesteś autentycznie wrażliwy, z twoich fotografii będzie przebijać ta szczerość, przyciągając kolejnych klientów o podobnym spojrzeniu na świat. 

 

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…