Benjamin Von Wong
„Jestem artystą zaangażowanym. Chcę tworzyć sztukę, która wywołuje dyskusję, i w ten sposób pomagać planecie oraz jej mieszkańcom”.
Prace Benjamina Von Wonga znajdują się na przecięciu fantazji i fotografii. Łączą zwyczajne przedmioty z szokującymi danymi statystycznymi. Przeciągnęły uwagę korporacji (m.in. Starbucks, Dell czy Nike), a także wygenerowały ponad 100 milionów wyświetleń przez użytkowników, których zainteresowały takie tematy jak obecność plastiku w oceanach, elektroodpady czy zanieczyszczenia związane z produkcją odzieży.
W pracach Benjamina użyczył swojego głosu aktor Ryan Reynolds. Fotograf znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa jako twórca największej instalacji z plastikowych słomek do picia. Stworzył też wielką rzeźbę z plastikowych butelek przed biurem ONZ w Nairobi, gdzie podpisano Światową Rezolucję w sprawie Plastiku.
Współzałożyciel Activism.Studio, doradca kreatywny w Sustainable Ocean Alliance i Ocean Plastic Leadership Network, jak również członek kolektywu BIPOC People x Plastic.
Udziela się jako mówca i konsultant, pomaga różnym organizacjom w obmyślaniu strategii kampanii społecznych. Przemawiał m.in. dla TEDx, SXSW czy Dell World – opowiadał o swoim procesie twórczym, o pomysłach na kampanie dla organizacji, a także dzielił się przemyśleniami o tym, jak wciągać ludzi do współpracy przy ulepszaniu świata.
Truck Load of Plastics
https://blog.vonwong.com/truckloadofplastic/
Strawpocalypse
https://blog.vonwong.com/strawpocalypse/
Turn Off The Plastic Tap
https://blog.vonwong.com/turnofftheplastictap/
E-Waste
https://blog.vonwong.com/dell/
Mermaids Hate Plastic
https://blog.vonwong.com/mermaidplastic/
Strony internetowe:
Powiązane tematy
Mike Reyfman

DDiArte

Gaby Chang

Gregg Segal
14.07.2020
Gregg Segal
Jest takie stare przysłowie: „Ręka, która miesza w garnku, rządzi światem”. Jeśli ta ręka mieszająca w garnku jest bardziej nastawiona na zysk niż na nasz dobrostan i na dobro planety, to znaczy, że już czas, byśmy domagali się zdrowszych rozwiązań i – w miarę możliwości – sami zabrali się do mieszania.
