Beata Wilczyńska
„Fotografuję raczej hobbystycznie. Jeśli spotkam kogoś z podobną wrażliwością, to fajnie. Zdarza się to raczej rzadko ;) Lubię też pisać straszne historie”.
Tak skromnie opowiada o sobie Beata Wilczyńska, której profil „Ścieżki we mgle” na Facebooku obserwuje już ponad 40 tysięcy osób. Zapraszamy do wirtualnej wizyty na Podlasiu.
Metryczka fotografa:
Mój rocznik: 1973
Ksywka: zła i mroczna
Specjalizacje życiowe: wyuczona – nauczyciel rysunku i malarstwa w szkole plastycznej
Najważniejsza nagroda: II miejsce w konkursie „Podlasie w Obiektywie”
Najważniejsza wystawa: Podlasie – wystawa w Akademii Supraskiej 2019
Najważniejsza publikacja: album Pamiątka z Podlasia
Fotografia jest: hobby.
Mój pierwszy aparat: Nikon D40
Mój obecny aparat: Nikon D7100
W fotografii omijam: lukrowanie, plastik.
W fotografii szukam: Dla mnie fotografia to substytut malarstwa.
Ulubione słowo: „jest światło”
Najmniej lubiane słowo: sztosik
Ulubione zajęcie: Mam wymieniać wszystkie? Lubię się kłócić, w zasadzie nie robię rzeczy, których nie lubię robić. Serio, unikam jak ognia.
Ulubiona zakazana przyjemność: szybka jazda samochodem w terenie
Praca, której nigdy nie chciałbyś wykonywać: nudna, na przykład praca w sklepie, do którego nikt nie wchodzi, takiego z bardzo drogimi rzeczami
Proces tworzenia czy rezultat?: jedno i drugie
Poczucie humoru czy powaga?: poczucie humoru
Zniechęca mnie: ludzka głupota, brak poczucia humoru, brak inteligencji.
Nakręca mnie: światło, cudze prace, jeśli fajne.
W świecie szukam: Nie szukam, podziwiam czasem.
Powiązane tematy
Yousef Al Habshi
31.12.2020
Yousef Al Habshi
„Wybrałem same portrety en face, żeby widzowie mogli poczuć osobistą relację z moimi modelami”. Al Habshi zdobył pierwsze miejsce w konkursie mikrofotograficznym Nikon Small Worlds jako pierwszy przedstawiciel Zjednoczonych Emiratów Arabskich w historii tego konkursu organizowanego od roku 1975.
Mirosława Szewczyk
31.10.2020
Mirosława Szewczyk
Urzekła nas lekkość i bezpretensjonalność tych prac. Teoretycznie można by się przyczepić do tego, że to bardziej przygotowane w komputerze grafiki niż zdjęcia. Jednak to fotografia jest tu przecież podstawowym budulcem obrazu. Proste kompozycje skupiające się na kreowaniu nastroju i bardziej sugerowaniu niż pokazywaniu (czyli niejako wbrew pierwotnej naturze fotografii), połączone z wyrazistym stylem, zachęciły nas do nagrodzenia autorki.
Vassilis Tangoulis
27.09.2020
Vassilis Tangoulis
Powszechnym błędem artystów fotografików jest nadmierna rola przypisywana umiejętnościom obróbki. Vassilis uważa, że kluczowym czynnikiem definiującym twórcę jest niepowtarzalne spojrzenie na rzeczywistość. Ta jedyna w swoim rodzaju interpretacja zwykłych spraw, alegoryczne tłumaczenie codzienności, przesądza o sile fotografa czy fotografki.