Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | 09.06.2017 | Kolor tła:

Arkadij Kurta

Nazywam się Arkadij Kurta, pochodzę z Ukrainy.
Pierwszy aparat fotograficzny dostałem dziesięć lat temu. Od razu zainteresowałem się fotografią, a w 2009 roku postanowiłem poświęcić jej życie zawodowe. Zdjęcia pochłaniają cały mój czas. Zajmuję się zarówno ich robieniem, jak i pełną edycją. Szczególnie interesuje mnie fotografia uliczna, portretowa oraz akty. Ulica jest jedną z najbardziej zróżnicowanych lokalizacji. Każda ulica ma w sobie coś wyjątkowego. Niestety zbyt często nie zwracamy na to w ogóle uwagi.

Od pięciu lat moim podstawowym aparatem jest Nikon D700. Znaczną większość zdjęć wykonuję przy użyciu obiektywu Nikkor 80–200 f2.8. Poza studiem staram się korzystać wyłącznie z naturalnego światła, jedynie okazjonalnie wspomagając się blendą i dyfuzorem.

Najważniejsze to nauczyć się wyczucia światła, co minimalizuje dylematy przy doborze sprzętu. Równie ważny jest dla mnie wybór odpowiedniego modela. W ostatnich latach bardzo często zgłaszają się do mnie osoby zainteresowane udziałem w moich projektach. Zdarza się również, że znajduję ciekawych modeli dzięki internetowi – na serwisach o tematyce fotograficznej, w mediach społecznościowych.

Zanim przystąpię do samego fotografowania, opracowuję dokładnie swój pomysł, szukam odpowiedniej lokalizacji, a na końcu dobieram właściwego modela. Staram się odczytać charakter danej osoby, obserwując jej palce, dłonie, gesty, otwartość na ludzi. Dzięki temu jestem w stanie stwierdzić, czy ta osoba pasuje do mojego projektu. Znalezienie modela jest równie ważne jak dobór odpowiedniej scenerii, znajomość danego gatunku fotografii i dobrze dopracowany pomysł na zdjęcie.

Kiedy odkryję coś nowego, staram się dowiedzieć, co na ten temat myślą inni. Nasze poglądy nie zawsze są zgodne, zawsze jednak staram się zrozumieć te cudze. Nigdy nie powiedziałbym, że wiem już wszystko na temat fotografii. Robię, co w mojej mocy, by cały czas rozwijać się i uczyć. Wiem też, że nigdy nie należy ignorować początkujących fotografów. Bardzo często mają oni wiele nowych i ciekawych pomysłów, a to bywa niezwykle inspirujące.

Dodaj do schowka

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

pawelpiotrm

pawelpiotrm 2017-06-09 19:52:44

Rewelacja jednym slowem

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

joannabroek

Storytelling, czyli opowiadanie historii, wywoływanie wspomnień i emocji w fotografii kulinarnej2022-05-17 21:58:14 joannabroek

Ciekawe i przydatne pomysły na fotografię kulinarną , bardzo dobry pomysł z podziałem na pory…

jakub

Jakub Nowotyński2022-04-27 11:27:41 jakub

nie tak dawno :) od nagrania do premiery minęło około 2 miesięcy L(…

ssol_eden

Jak fotografować zawody sportowe – krótki poradnik2022-04-25 11:17:23 ssol_eden

Exstra podpowiedzi. Wykorzystam to w pracy z aparatem fotograficznym…

joannabroek

Krok po kroku - RAW, czyli przepis na smaczne zdjęcie2022-04-16 23:26:46 joannabroek

Oprócz tego warto także skalibrować monitor w celu ustawienia kolorystyki fotograficznej…