Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | 09.06.2017 | Kolor tła:

Arkadij Kurta

Nazywam się Arkadij Kurta, pochodzę z Ukrainy.
Pierwszy aparat fotograficzny dostałem dziesięć lat temu. Od razu zainteresowałem się fotografią, a w 2009 roku postanowiłem poświęcić jej życie zawodowe. Zdjęcia pochłaniają cały mój czas. Zajmuję się zarówno ich robieniem, jak i pełną edycją. Szczególnie interesuje mnie fotografia uliczna, portretowa oraz akty. Ulica jest jedną z najbardziej zróżnicowanych lokalizacji. Każda ulica ma w sobie coś wyjątkowego. Niestety zbyt często nie zwracamy na to w ogóle uwagi.

Od pięciu lat moim podstawowym aparatem jest Nikon D700. Znaczną większość zdjęć wykonuję przy użyciu obiektywu Nikkor 80–200 f2.8. Poza studiem staram się korzystać wyłącznie z naturalnego światła, jedynie okazjonalnie wspomagając się blendą i dyfuzorem.

Najważniejsze to nauczyć się wyczucia światła, co minimalizuje dylematy przy doborze sprzętu. Równie ważny jest dla mnie wybór odpowiedniego modela. W ostatnich latach bardzo często zgłaszają się do mnie osoby zainteresowane udziałem w moich projektach. Zdarza się również, że znajduję ciekawych modeli dzięki internetowi – na serwisach o tematyce fotograficznej, w mediach społecznościowych.

Zanim przystąpię do samego fotografowania, opracowuję dokładnie swój pomysł, szukam odpowiedniej lokalizacji, a na końcu dobieram właściwego modela. Staram się odczytać charakter danej osoby, obserwując jej palce, dłonie, gesty, otwartość na ludzi. Dzięki temu jestem w stanie stwierdzić, czy ta osoba pasuje do mojego projektu. Znalezienie modela jest równie ważne jak dobór odpowiedniej scenerii, znajomość danego gatunku fotografii i dobrze dopracowany pomysł na zdjęcie.

Kiedy odkryję coś nowego, staram się dowiedzieć, co na ten temat myślą inni. Nasze poglądy nie zawsze są zgodne, zawsze jednak staram się zrozumieć te cudze. Nigdy nie powiedziałbym, że wiem już wszystko na temat fotografii. Robię, co w mojej mocy, by cały czas rozwijać się i uczyć. Wiem też, że nigdy nie należy ignorować początkujących fotografów. Bardzo często mają oni wiele nowych i ciekawych pomysłów, a to bywa niezwykle inspirujące.

Dodaj do schowka

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Arkadij Kurta

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

pawelpiotrm

pawelpiotrm 2017-06-09 19:52:44

Rewelacja jednym slowem

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

graft

Ile kosztuje nasz wizerunek i dlaczego tyle? Migawki z Fotoprawa2021-04-17 12:28:30 graft

to.. wiele kosztuję ^ po piątę ^ to nie ważnę....…

graft

Twoje zdjęcia okiem ekspertów – lipiec 20172021-04-17 12:20:51 graft

% ja tak /nie umiem /nic nie umiem &*…

graft

Twoje zdjęcia okiem ekspertów – luty 20182021-04-17 12:14:38 graft

..piekło oddaje piekelność ^ nie ma czym się chwalić //wachanie// wyraża doznanie maxsymalnego…

graft

Fotografia krajobrazowa. Ścieżka edukacyjna Szerokiego Kadru2021-04-17 12:05:08 graft

..to już mineło & zmieniamy nowe medium - góra dół wychodzi pół na 3/4.... świadomość…