Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Akcja i ruch | Ludzie | Przyroda i krajobraz | 11.03.2023 | Kolor tła:

Anna Isabella Christensen

Swój pierwszy półprofesjonalny aparat sprawiłam sobie w 2015 roku. Od tego czasu fotografia stała się moją największą pasją.

W 2017 roku rozpoczęłam tworzenie serii autoportretów, która teraz jest moim głównym projektem. Zdjęcia te są prawdziwe (nie wykorzystuję AI oraz nie łączę elementów z różnych kadrów). Interesuje mnie nie tylko o efekt końcowy – chodzi o całe doświadczenie związane z robieniem tych zdjęć, a każde z nich ma swoją własną historię. Zdjęcia robię sama, używając statywu i pilota. Na Instagramie zaś umieszczam filmy pokazujące proces powstawania tych fotografii.

W czasach, w których wydaje się, że coraz bardziej odcinamy się od natury, chcę na swoich zdjęciach pokazać coś zupełnie odwrotnego – harmonijny związek człowieka z nią. Przyroda ma na mnie uzdrawiający wpływ, a moim celem jest również podnoszenie świadomości na temat fizycznych i psychicznych korzyści płynących ze spędzania czasu na łonie natury. Chcę inspirować innych do tego, by pokochali przyrodę i chcieli ją chronić.

Chwile, w których powstają te autoportrety, są dla mnie magiczne. Czuję, że odrzucam wtedy swoją tożsamość i historię, a za to łączę się z otaczającymi mnie żywiołami – staję się jednością z naturą. Zapominam o zimnie i wszystkim innym. Po prostu jestem. Często, kiedy patrzę na moje autoportrety, nie myślę o nich jako o portretach mnie, ale jako o przedstawieniu łączności człowieka i natury, przynajmniej mam nadzieję, że tak to może być odebrane.

Oprócz tworzenia autoportretów współpracuję też ze wspaniałymi klientami podczas sesji ślubnych i zaręczynowych. Czerpię z tego wielką przyjemność.

Dodaj do schowka
Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

krzysztof

Daleka obserwacja2024-04-13 12:19:09 krzysztof

Nie musicie Państwo podsuwać które zdjęcie jest najlepsze Pan Jan Ulicki będzie doskonale…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…