Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Inspiracje: Dokument i reportaż | Ludzie | 22.02.2020 | Kolor tła:

Ann Inger Johansson

Stara się pokazywać przyczyny i skutki katastrofy klimatycznej, a także narzędzia, by jej zapobiec. Zależy jej, żeby każdy człowiek zdołał zrozumieć wszelakie aspekty zmian klimatu i odnieść się do nich na poziomie jednostki.

Dorastając w Szwecji nie wiedziałam, że można żyć z fotografii, dopiero jak przeniosłam się do Los Angeles dowiedziałam się, że jest to możliwe. Zaczęłam jako praktykantka w dużym komercyjnym studiu, potem byłam asystentką by na końcu fotografować na własną rękę. Od samego początku wiedziałam, ze chce się zajmować reportażem. Przełomowym momentem była dla mnie z Johnem Isaac-iem.  W trakcie gdy mu asystowałam (m.in. fotografując Michaela Jacksona) wyjechałam na kilka miesięcy do Azji. Zdjęcia, które przywiozłam z tej podróży otworzyły drzwi do wielu gazet, poczynając od Los Angeles Times

Moje inspiracje
Pierwsza fotografką, która mnie zainspirowała była Carolyn Cole, które pracy były zarazem piękne i bardzo intymne. Wśród  reportażystów, którzy mnie inspirowali byli też Carol Cuzy i James Nachtwey. Dzisiaj inspiruje mnie przede wszystkim fotografia która angażuje nas do myślenia i poszerzania własnych horyzontów. Inspiruje mnie również poznawanie tematów, miejsc i ludzi.

O czym trzeba przede wszystkim myśleć podczas fotografowania?
Najważniejsze to zajmować się czymś, w co jesteśmy naprawdę zaangażowani. Uwielbiam pracę fotografki i z przyjemnością biorę zlecenia, jednak najlepsze z moich zdjęć to te, które robię poza pracą. A zatem: znajdźcie zawsze trochę czasu na to, co was inspiruje.

O zdjęciach
Na pierwszy rzut oka fotografie, które tu prezentuję, nie mają ze sobą nic wspólnego, ale wszystkie one ukazują różne wcielenia zmiany klimatycznej. Jej przyczyny – wydobycie i spalanie ropy oraz węgla. Jej oddziaływanie na świat – susze, pustynnienie, pożary, topnienie lodowców, większe nasilenie ekstremalnych zjawisk pogodowych, powodzie. Na koniec zaś – rozwiązanie, czyli wykorzystanie energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej. Obrazy te stanowią część mojego większego cyklu Climate Change Connected.

Dodaj do schowka

Ann Inger Johansson

Ann Inger Johansson

Ann Inger Johansson

Ann Inger Johansson

Ann Inger Johansson

Ann Inger Johansson

Ann Inger Johansson

Ann Inger Johansson

Strony internetowe:

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję inspiracji?: Napisz do nas
Oceń :

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…