

Przeglądaj inspiracje według wybranych kategorii
Michelle Valberg
18.01.2021
„Świat wokół nas ukazuje nam to, co widzimy sami w sobie: nasze piękno, prostotę, złożoność i odpowiedzialność. Przyroda jest częścią nas i odzwierciedla to, kim jesteśmy. Jako autorka opowieści wizualnych uważam, że moja misja polega na uczeniu, inspirowaniu i zanurzaniu moich widzów w świecie natury".
Alphan Yilmazmaden
Piotr Werner
Małgorzata Wakuluk
Halina Jasińska
06.11.2020
Nadesłane fotografie są tak różnorodne, jak różne bywają role odgrywane przez aktorów. To zdjęcia bardzo dobrze oświetlone, każde z pomysłem na kadr, nierzadko sfotografowane na kliszy albo przynajmniej odpowiednio obrobione w komputerze, by przywołać nastrój dawnych lat.
Mirosława Szewczyk
31.10.2020
Urzekła nas lekkość i bezpretensjonalność tych prac. Teoretycznie można by się przyczepić do tego, że to bardziej przygotowane w komputerze grafiki niż zdjęcia. Jednak to fotografia jest tu przecież podstawowym budulcem obrazu. Proste kompozycje skupiające się na kreowaniu nastroju i bardziej sugerowaniu niż pokazywaniu (czyli niejako wbrew pierwotnej naturze fotografii), połączone z wyrazistym stylem, zachęciły nas do nagrodzenia autorki.
Jan Skwara
25.10.2020
W tym wypadku doceniliśmy przede wszystkim różnorodność nadesłanych prac i – naturalnie – dobre oko autora. Mimo że wizualnie zdjęcia bez problemu bronią się same, to czegoś nam tu jednak brakuje. Aż się prosi o komentarz autora: kilka słów wprowadzenia do tematów, które sfotografował. A najlepiej po prostu cały reportaż i większy zestaw prac do każdego tematu :-) I to jest chyba dobry wyznacznik sukcesu fotografii podróżniczej – widz chce wiedzieć więcej, szuka rozwinięcia historii
Hanna Derecka
12.10.2020
Druga laureatka najnowszej edycji konkursu „Zostań inspiracją Szerokiego Kadru” zajmuje się portretem. Stawia na bezpośrednie spojrzenie modela w obiektyw, wyraziste oświetlenie i mocną obróbkę graficzną. Rezultaty są bardzo efektowne i spójne, ale bez irytującej maniery, której łatwo się poddać, kiedy trafi się na taką żyłę złota, czyli sposób fotografowania gwarantujący przychylność widza.
Daniel Jaroszek
19.09.2020
W fotografii uwielbia opowiadać historię jednym obrazkiem, a w filmie to, że ten obrazek można poruszyć. Wychodzi z założenia, że w dobie zalewających nas z każdej strony obrazów najważniejsze jest podrażnić oko odbiorcy, tak by zatrzymać go na dłużej niż 10 sekund.
Shae Detar
13.09.2020
Zadziwia mnie, że ziemia może nas w dowolnej chwili uleczyć, ochronić lub zniszczyć. Zależy mi, by jak najwięcej moich zdjęć powstawało w dzikich, nietkniętych przez człowieka miejscach na odludziu. W takim fotografowaniu jest coś bardzo uspokajającego, choć równocześnie napawa mnie to lękiem, gdy jestem tak daleko od swojej strefy komfortu, z dala od siedzib ludzkich.
Javier Roldan
Kasia Derwinska
Grzegorz Klatka
Michał Heller
08.08.2020
Jestem fotografem teatralnym. Od prawie dekady moim naturalnym środowiskiem są kulisy scen, widownie teatrów, sale prób. „Out of Season” fotografowałem zimą 2018/2019. Wernisaż wystawy odbył się w Galerii im. Sędzińskich w Białymstoku pod koniec stycznia 2020 roku. Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że za dwa miesiące okaże się, że wszyscy będziemy absolutnie poza sezonem.
Marianna Rothen
04.08.2020
Bohaterka, w którą wcieliła się sama Rothen, tworzy sobie idealnego mężczyznę, każe mu przywdziewać stroje, pozować i odgrywać męskość w taki sposób, w jaki zażyczyła sobie kobieta. Odwróciwszy relację władzy, Rothen uzmysławia nam, jak głęboko zakorzeniły się stereotypowe role kobiet i mężczyzn, na czym polegają ich archetypy.
Gregg Segal
14.07.2020
Jest takie stare przysłowie: „Ręka, która miesza w garnku, rządzi światem”. Jeśli ta ręka mieszająca w garnku jest bardziej nastawiona na zysk niż na nasz dobrostan i na dobro planety, to znaczy, że już czas, byśmy domagali się zdrowszych rozwiązań i – w miarę możliwości – sami zabrali się do mieszania.