Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Przedmioty | Przyroda i krajobraz | Studio i reklama | Kwiecień 2016 | Kolor tła:

Tomek Albin

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Rocznik 1981, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obecnie jeden z najbardziej znanych fotografów reklamowych w Polsce. Od 2014 roku wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie prowadzi autorskie warsztaty fotografii reklamowej.

Od lat łączy pasję do nieskazitelnych i perfekcyjnie zaplanowanych nocnych zdjęć krajobrazowych z bardzo technicznymi i sterylnymi zdjęciami martwych natur. Wszystkie autorskie projekty realizuje wyłącznie techniką analogową, pracując na średnio- i wielkoformatowym aparacie.

W latach 2010 i 2011 pokazał swój autobiograficzny cykl krajobrazów „Auto Fire”. Można go było oglądać w trzech galeriach: Rondo Sztuki w Katowicach, DAP w Warszawie oraz w krakowskiej Pauzie. W 2014 roku ukazały się kolejne dwa projekty Tomka: wernisaż cyklu „Village City” odbył się w warszawskiej Galerii w Lesie, natomiast „Modern Warsaw Citizen” można było obejrzeć podczas Warsaw Photo Days w galerii Nowe Miejsce.

Prace reklamowe artysty zostały wielokrotnie docenione przez międzynarodowe jury i były publikowane w albumach Still Life Selected Views 2008 i 2009, a także w prestiżowym Luerzer’s Archive 2008 i 2009.

Wspólnie z kilkoma agencjami reklamowymi zdobył mnóstwo nagród. Kilka z nich to: Silver Drum i Silver KTR w 2010 roku, Silver i Bronze KTR w 2009 roku, oraz Bronze EPICA i Gold KTR w 2008 roku.

Przez lata pracy Tomek miał okazję pracować z niezliczonymi klientami polskimi i zagranicznymi, takimi jak Volvo, Toyota, LOT, WWF, Unilever, Nike, Discovery Channel, Avon, Netia, Orange, Mercedes, Audi i wiele innych.

Tomek Albin

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Ciemny pokój

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.04.2016. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

rena

rena 2016-04-03 06:45:25

Dobry wywiad. Inspirujący. Praca, praca, praca to klucz do sukcesu. Same foty autora to abstrakcyjna harmonia między przestrzenią a obiektami.

Bardzo elegancka to "iluzja".

szymanski.mic

Niestety w niektórych zdjęciach nie widzę/nie rozumiem...

np. zdjęcie z drzewami i napis cheers, widzę tam co najwyżej pewną symetrię choć też na siłę..

stuart

- fotografia architektury ma inne prawa tak samo jak architektura ma sie nijak do rozciagniecia paru tasm ktöre nie maja w brew budowli zadnej akceptacji. ciezko mi jest nazwac te ,,porozciagane'' fasmy czy lustereczka a moze jakies tablice kolorowe jako wspölna fotografie architektury.
- odnosnie zdjecia z mazur, niemoge sie oprzec bo z tamtäd pochodze, czy to slowo ,,mazury'' to jakas symbolika czy slowo dajace fotografii ,,moc'' ? bo swiecace lampy czy kule czy tröjkaty maja sie nijak do siebie samych i do tego wlasnie miejsca. a widoczna przyroda moze byc zrobiona pod warszawskim lesie. zrozumialbym te znaczenie gdyby mialo wieksze lub sponiejsze poläczenie z przyroda takiego miejsca- jest wiele ciekawych geometrii w przyrodzie mazurskiej, czy tez nieladu, ale mazury trzeba zwiedzic i poznac tam gdzie konczä sie szlaki turystyczne, jeszcze zapytam jakie wrazenia byly z tego ,,nocnego fotografowania w mazurskim lesie'' ?
- podoba mi sie fotografia ,,przedmiotöw grupowych'' canadyjczycy i amerykanie pieknie to robia na IG.
- podoba mi sie historia opowiadania lat szkolnych .

Body

Body 2016-04-05 00:25:34

Tak naprawdę to kto jest dziś w stanie odróżnić prace w analogu od cyfrowych (internet, media itp ) , więc po co tyle trudu zadaje sobie FOTOGRAF MIESIĄCA skoro bez pomocy ciemni i chemikaliów może nam przekazać to samo ( dawno temu tęż zaczynałem od analogu, a dziś się cieszę z postępu), niemniej wiele prac mi się bardzo podoba, oprócz "światełek na Mazurach" ....Pozdrawiam Autora :)

grafikwww

Super materiał bardzo inspirujący wywiad. Profesjonalista i skromny człowiek.
Pozdrawiam

2016-04-28 08:25:37

Ciekawy materiał, zdjęcia super jak również ich autor.

2016-04-28 13:57:45

szablony malarskie to to nie są ale stanowczo coś świeżego godnego uwagi, gratuluje autorowi.

111lisu

Ta fotografia do mnie nie trafia jakoś, zabawa w analog moze i fajna, ale przy dzisiejszej technice sztuka dla sztuki. Zdjęcia bez ludzi to trochę psujecie na łatwiznę. Cieżko jest pokazać człowieka a już pokazać go dobrze jest sztuką.

mono

mono 2016-05-01 09:18:25

Widziałem prace p. Tomka w internecie kilkukrotnie, ale większość to były reklamowe. Reklamy nie przypadły mi do gustu, gdyż są zbyt "czyste"(obrobione). Cieszę się, że tym razem skupił się na swoich projektach, bo są niesamowite. Świecąca geometria jest dla mnie pomysłem ponadczasowym. Można łatwo odróżnić myślenie mistrza od przeciętniaka. Tu zdecydowanie głowa pracuje!

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

111lisu

Velar Grant2024-07-20 05:28:48 111lisu

Fotografia, która pokazuje rzeczywistość, a nie ją kreuje, bardzo mi się podoba.…

111lisu

Mariola Glajcar2024-07-20 05:05:28 111lisu

Ech ten Beksiński przewrócił ludziom w głowach... Te jego obrazy technicznie bez zarzutu ale w…

111lisu

Ania Wibig2024-07-20 04:48:58 111lisu

Byłem przy dwóch porodach moich dzieci, moja małżonka jest położną, ale czy nie powinniśmy…

pioterwater

Relacja człowieka z psem2024-07-18 21:51:12 pioterwater

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :-)…