Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Ludzie | Studio i reklama | Październik 2019 | Kolor tła:

Rafał Michalak

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Rafal Michalak, ur. 1971.

Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Studiował politologię i public relations. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu z tytułem magistra sztuki (katedra Sztuki Mediów, kierunek Fotografia i Multimedia). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).

Od wielu lat jest związany z branżą reklamową i fotografią komercyjną. Zajmuje się komunikacją marki oraz tworzy identyfikację wizualną dla firm i korporacji. Równolegle aktywnie zajmuje się fotografią autorską realizując wystawy oraz publikując prace w czasopismach branżowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

W fotografii, moim głównym motywem i obszarem poszukiwań jest transgresja, czyli świadome oraz intencjonalne przekraczanie barier i ograniczeń, jakie sami stawiamy, bądź napotykamy w życiu. Jest ona jednocześnie sposobem na poznanie tego, co kryje się głębiej, a także umożliwia doświadczenie rzeczywistości postrzeganej z różnych, często skrajnych punktów widzenia. Od czasu, kiedy świadomie zaangażowałem się w fotografię autorską, poszukiwania i doświadczenia transgresyjne charakteryzują mój własny sposób obrazowania bez względu na wybór techniki czy medium. Determinuje ona moje osobiste wybory w przypadku podjętej tematyki, ale przede wszystkim w sferze przesłania, czyli głębszej idei zawartej w fotografii, którą uznaję za kluczową.

Rafał Michalak

Autoportret

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Instant error

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31.10.2019. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

pioterwater

Relacja człowieka z psem2024-07-18 21:51:12 pioterwater

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :-)…

tomasz_qna

Relacja człowieka z psem2024-07-01 00:13:53 tomasz_qna

Próbowałem bezskutecznie wysłać zdjęcie konkursowe (rozmiar i "waga" ok). Niestety po…

magda

Architektura2024-06-06 11:49:17 magda

A ja bym patrzyła raczej na opowieść, historie żeby zdjęcie nie przedstawialo samego budynku a…

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…