Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Ludzie | Podróże | Lipiec 2020 | Kolor tła:

Rafał Bojar

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Nazywam się Rafał Bojar. Od kilku lat zajmuje się fotografią, która pojawiła się w moim życiu niczym niezapowiedziany gość przestawiając w nim cały zastany porządek. Moja historia jest w gruncie rzeczy całkiem prosta. Gdy miałem 4 lata moja mama zmuszona ciężką sytuacją w Polsce, postanowiła wyjechać za granicę. Cała opieka nade mną i moją siostrą spadła w zasadzie na mojego tatę oraz babcie. Pochodzę z małego miasteczka ale całe swoje dzieciństwo spędziłem na wsi na Podlasiu. To trochę zapomniane miejsce, ale pełne magii. Dziś mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że właśnie to konkretne miejsce ukształtowało to w jaki sposób postrzegam świat, jaki mam stosunek do kontaktów międzyludzkich oraz wartości, którymi staram kierować się w dorosłym życiu.

Jako mały chłopiec spędzałem każdą wolną chwilę w naturze. Podświadomie czułem, że mnie do siebie wzywa. Gdy patrze w przeszłość zaczynają mi migać przed oczami piękne obrazy. Widzę w nich małego chłopca, który zadawał pytania, kwestionował zasady ale przede wszystkim był bardzo ciekaw świata i z chęcią słuchał historii, które dziadek opowiadał mu jeszcze z czasów wojny. Każda chwila w tym odizolowanym od świata miejscu była dla mnie bezcenna.  Miałem wówczas wrażenie, że moja wyobraźnia pochłania wszystko niczym czarna dziura połykająca galaktyki. Czasem mam wrażenie jakbym nigdy nie wydostał się z mojego dzieciństwa. Nigdy o nim nie zapomniałem. Nigdy nie chciałem go odrzucić. W zasadzie odkąd pamiętam uczucie nostalgii było czymś nieoderwanym. Tęsknota za mamą, za rozmowami z moją babcią, za spotkaniami z bliskimi na Podlasiu, za pływaniem łódką po Bugu z moim tatą, wędrówkami po mokrym lesie z naszym psem o wschodzie słońca, snuciem planów na przyszłość, porannymi mgłami na łące, na której niczym w korowodzie przechadzały się wierzby płaczące. Ta dziecięca wrażliwość i ciekawość świata, oraz ludzi towarzyszą mi po dziś dzień. Moje zdjęcia bardzo mocno nawiązują do tego kim jestem, oraz skąd pochodzę. 

Rafał Bojar

fot. James Frost

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Fotografia kreacyjna

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31.07.2020. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

tomsabros

Ale niesamowite kadry. Już dawno nie widziałem czegoś tak fascynującego...

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…