Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Ludzie | Kwiecień 2018 | Kolor tła:

Przemysław Kot

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Moje fotograficzne początki były nietypowe: zajmowałem się tworzeniem masek, które chciałem następnie w jakiś sposób uwiecznić i zaprezentować najbliższym. Wybór padł na fotografię cyfrową, która dawała możliwość wkomponowania tych instalacji w wykreowany przeze mnie obraz. Tak zaczęła się moja świadoma przygoda z fotografią. Z biegiem czasu moje zdjęcia zainteresowały szersze grono odbiorców.

Na dalszym etapie tej przygody zacząłem fascynować się również fotografią kobiecego aktu. Wtedy też w moje ręce trafił analogowy aparat średnioformatowy Kiev 60 – i zakochałem się po uszy. W fotografii analogowej urzekł mnie proces powstawania obrazu, celebracja swego rodzaju rytuałów związanych z wywoływaniem rolek, a także pewna nieprzewidywalność i wypadkowość. Poza tym lubię tę charakterystyczną miękkość obrazu, która tworzy szczególny klimat.

Bez tych etapów nie istniałby specyficzny charakter moich fotografii. Ponoć zdjęcia, które tworzymy, są nami, a my – nimi…

Jeśli chodzi o bardziej formalne osiągnięcia w karierze fotograficznej, to w styczniu 2017 zostałem członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, na swoim koncie mam zagraniczną wystawę zbiorową ZED 2017 oraz publikację w „Dark Beauty Magazine”.

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Instalacja

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.04.2018. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Komentarze

krzysiek

krzysiek 2018-04-03 21:04:39

Bardzo pozytywny i inspirujący fotograf.

olkag

olkag 2018-04-04 08:24:15

Niesamowite zdjęcia. Mimo, że nie jestem fanką nagości na zdjęciach... jest w tym coś przyjemnego i bardzo dobrze się to ogląda. Intrygujące i ze smakiem.

gumis

gumis 2018-04-04 18:45:03

Długo nie widziałem tak fajnego fotografa miesiąca! Owszem poprzedni byli ok, ale ten Pan ma w sobie tyle powera, tyle pozytywnej energii wyczuwalnej już w samym głosie że oglądało się go znakomicie. Jego prace jak dla mnie bomba i każde słowo uznania jest za słabe;) Chciałbym posiadać taki warsztat i podejście!

ewela

ewela 2018-04-04 23:46:52

Jest coś w tym... Z pewnością fotografie jakie widziałam tutaj wzbudzają wiele emocji, brawo!

hyazinthustulle

Fotografie je się oczami. W tym przypadku jestem nasycony i najedzony. Zdjęcia wyzwalają pozytywne emocje, facet żywiołowo opowiada o swojej drodze artystycznej, jest przekonywujący, nie wciska na siłę jakiejś "przeintelektualizowanej filozofii", ma ciekawe pomysły, tworzy klimatyczne obrazy pełne piękna. I o to chodzi. Pozdrawiam Panie Przemku!

tomsabros

Szalony. Ujmujący. Ja nie lubię nagości na zdjęciach. Ale jego są bardzo dobre!

patrrickoo
oceń+--1

Tak się tu wszyscy zachwycają, ale nikt jeszcze nie napisał słowa merytorycznego. Wie ktoś o co chodzi w tych zdjęciach? Ktoś objaśnie choć jedno i wypowie się co niesie ze sobą?

hyazinthustulle

patrrickoo odpowiadam: "Fotografie je się oczami. W tym przypadku jestem nasycony i najedzony. Zdjęcia wyzwalają pozytywne emocje, facet żywiołowo opowiada o swojej drodze artystycznej, jest przekonywujący, nie wciska na siłę jakiejś "przeintelektualizowanej filozofii", ma ciekawe pomysły, tworzy klimatyczne obrazy pełne piękna. I o to chodzi".

siwy

siwy 2018-04-26 23:24:27

poprostu , petarda jakości i dobrego oka :)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

magda

Architektura2024-06-06 11:49:17 magda

A ja bym patrzyła raczej na opowieść, historie żeby zdjęcie nie przedstawialo samego budynku a…

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…