Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Dokument i reportaż | Ludzie | Podróże | Kwiecień 2012 | Kolor tła:

Piotr Trybalski

Geograf, dziennikarz, fotografik. Czuje się dobrze wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego.
Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Piotr Trybalski – geograf, dziennikarz, fotografik. Czuje się dobrze wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego. Wierny miejscom, które odwiedza. Dotarł drogą lądową do Nepalu, objechał Indie dookoła, gnał minibusem przez pakistańską pustynię, witał króla wioski na madagaskarskiej prowincji i kłaniał się Górze Gór w Himalajach Nepalu. Dał sobie ukraść buty w tureckim meczecie i ogolić głowę w wiosce trędowatych, latał bez celu motolotnią nad dżunglą w dorzeczu Orinoko. Ponad wszelkie materialne dobra kultury ceni sobie dymek biri wśród rybaków z Puri. (z książki Ryszarda Badowskiego Odkrywanie świata).

Przez blisko 10 lat kierował serwisem turystycznym w Onet.pl, pisał i fotografował m.in: dla tygodnika „Polityka”, „National Geographic”, magazynu „Podróże”, „Przekroju”, „Focus Historia”, „Kaleidoscope”, „Magazynu Górskiego”, magazynu „Ski”, „Poznaj Świat”, „Wprost”, dwutygodnika „VIVA!”.

Obecnie prowadzi serwis http://www.fotografwpodrozy.pl, gdzie radzi, jak fotografować i podróżować, serwis dla narciarzy http://www.skipanorama.pl i portal rekomendacyjny dla turystów i podróżników http://www.goplanet.pl. Jest współautorem przewodnika Podróże z adrenaliną oraz poradnika fotograficznego Fotograf w podróży. Uwielbia jeździć na rowerze, nurkować na wrakach, męczyć nogi na trekkingach i podróżować szlakiem world music.

Zawodowo zajmuje się marketingiem miejsc.

Piotr Trybalski

fot. Ania Brusewicz

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Zdjęcie uliczne z mojego miejsca.

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.04.2012. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

gataro

Wywiad bardzo ciekawy, zarazem bardzo krótki, dlaczego? Piotr Trybalski tak wiele ma do powiedzenie a tak mało powiedział.  Temat zadania miesiąca niby łatwy a zarazem trudny. W myśl przysłowia „pod latarnią jest najciemniej”.

tinedclub

To prawda. Wszystko, co znajduje się w zasięgu zdaje się być takie banalne dla nas, że nie przywiązujemy do tego, co widzimy żadnej wagi i nieustannie się nam zdaje, że wszędzie gdzie nas nie ma jest stokroć ciekawiej i tak mijają nam dni oglądania tych samych "banałów". Z tą latarnią, to całkiem niezły pomysł i to również wtedy, gdy akurat okaże się popsuta. :)

ET55

ET55 2012-04-04 16:10:26

Ciekawy wywiad, sporo porad i znakomita strona opracowywana przez P.TRybalskiego. Dla mnie - super !

ET

ET 2012-04-04 16:12:23

Ciekawi mnie tylko dlaczego ( wg napisów końcowych) fotografie  w filmie to nie są  fotografie P.Trybalskiego tylko L.Szurkowskiego ???

Redakcja Szerokiego Kadru

Przepraszamy za pomyłkę w napisach końcowych. Oczywiście fotografie są autorstwa Piotra Trybalskiego. Materiał zostanie wymieniony.
Dziękujemy za czujność! :)

Pozdrawiamy,
Redakcja

Potarganiec

Tak, z tymi napisami to niezły ubaw miałem ;-) Na pocieszenie dla sprawców zamieszania mogę dodać,  że nie myli się tylko ten,  co nic nie robi.

kryseik

Super, naprawdę świetny materiał. No i do tego super dział fotografii!

@krzyspeper: Wybacz, chciałem dać plusa ale godzina mi nie służyła i kliknąłem obok. Oczywiście reportaż z Maćkiem Dakowiczem jest świetnym pomysłem, ma naprawdę ciekawe reportaże, ostatnio jego zdjęcia prezentowałem na prezentacji w szkole z reportażu "Cardif after dark".

krzyspeper


2012.04.06 00:21   kryseik:

Super, naprawdę świetny materiał. No i do tego super dział fotografii!

@krzyspeper: Wybacz, chciałem dać plusa ale godzina mi nie służyła i kliknąłem obok. Oczywiście reportaż z Maćkiem Dakowiczem jest świetnym pomysłem, ma naprawdę ciekawe reportaże, ostatnio jego zdjęcia prezentowałem na prezentacji w szkole z reportażu "Cardif after dark".


:) haha

2012-04-10 19:45:36

Rzeczywiście temat pracy intrygujący. Materiał świetny trochę za mało wskazówek technicznych.

mrufka

Materiał rzeczywiście jest rewelacyjny, a temat pracy.. myślę, że pomoże niejednemu z nas przełamać schemat patrzenia przez pryzmat codzienności. To może być bardzo ciekawe doświadczenie.

daka

daka 2012-04-14 22:54:23

Temat ciekawy, mogący stwarzać trudności przy realizacji uchwycenia tego, co intrygujące w naszym "ulicznym" otoczeniu.
Stwarza jednak możliwość zwolnienia i skupienia naszej uwagi na tym, co nie zostaje na ogół zauważone przez nas w codziennym pośpiechu.

Jann

Jann 2012-04-14 23:35:47

Trochę mało wskazówe tematycznych, ale temat niebanalny.Niejeden spojrzy innym okiem na swoje najbliższe otoczenie.

Skibek

Ładny, skrócony poradnik "Jak zebrać się na fotowyprawę" ;)

Szkoda, że Piotr trochę mało powiedział o samej pracy fotoreporterskiej (bo street to właśnie reportaż). Z chęcią bym się dowiedział jak pracuje. Czy rozmawia z ludźmi przed zdjęciami, czy idzie na żywioł, czy woli pracować w biegu, np. podczas jakichś zamieszek, czy raczej wybiera spokojne zakątki świata.
Piotr ciekawie opowiada, ale... za krótko ;)

WENFLONIK

Bardzo przydatne informacje podane w pigułce- takiej maleńkiej. Niedosyt informacji ale dobre i to. Chciałam więcej informacji o sprzęcie jakim dysponował Piotr i jak go wykorzystywał. Zadany temat jest tak prosty, że aż trudny! Całość bardzo dobra ale za krótko!!!

woj50

woj50 2012-04-20 18:44:24

Witam. Fotka konkursowa zmiejszona do 1200x809,  883KB długo się wgrywa i nie wchodzi. Co jest powodem?

nikonek

Fotografia uliczna to fascynujący temat. Uwielbiam podglądanie scen dziejących się tu i teraz. Właśnie pragnąłbym uwieczniać to, o czym można powiedzieć, że się " coś dzieje". Dlatego czytam artykuły i glądam zdjęcia takich mistrzów fotografii jak Piotr Trybalski, który chodź wygląda młodo, zebrał już sporo doświadczenia w opisywanej dziedzinie. Narzekanie, że nie podał gotowych wskazówek jak "ustrzelić temat" moim skromnym zdaniem jest żądaniem niemożliwego. Każdy moment i każda sytuacja jest diametralnie odmienna jedna od drugiej i tylko szybkość reakcji i trochę przysłowiowego szczęścia może zdecydować o powodzeniu. A w ogóle to podpatrujmy i uczmy się widzieć i rozumieć.

dawidbozo

dawidbozo 2012-04-26 15:26:05

genialny wywiad, mi jako osobie początkującej bardzo pomógł odkryc nowe spojrzenie na kadr :)

kurp

kurp 2012-05-13 23:34:56

Świetny, bardzo treściwy wywiad. Nasycony praktycznymi wskazówkami do granic możliwości :) Szkoda, że tak krótki.

gosc

gosc 2012-05-14 12:38:14

Takie pytanie, kiedy ogłoszenie wyników?

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

waldemar

Zdjęcie szczęśliwych ludzi2023-10-01 11:31:52 waldemar

Hala odpraw. Lotnisko Antalya - Turcja…

bludenko

Dorota Awiorko2023-09-24 02:42:23 bludenko

Piękne wnętrze Artystki to i fotografie piękne! Dzięki takim ludziom jak Pani Dorotka życie…

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…