Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Fotograf miesiąca: Przedmioty | Studio i reklama | Luty 2014 | Kolor tła:

Paweł Żak

Dodaj do schowka
 
Oceń :

Biografia

Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną o charakterze symbolicznym. Wiele jego prac powstało przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki.

Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Doktor fotografii. Wykłada fotografię na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i w Wyższym Studium Fotografii ZPAF. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 1995.

Laureat m.in. Prix de la Lumière w European Photography Contest (Vevey, Szwajcaria 1998).

Najbardziej znane serie jego prac to „Opowieści” i „Bez tytułu” – fotografie martwych natur i kwiatów. Szczególnie ważny w twórczości artysty był cykl „Bliski znajomy” – cykl zdjęć autoportretowych. Najnowsze prace zebrane w cyklu wielkoformatowych powiększeń „Słodki poniedziałek i inne martwe natury” mają charakter symboliczny.

Od 1994 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in na festiwalu w Arles w 2004 roku. Jego prace znajdują się w kolekcjach: Bibliothèque Nationale w Paryżu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Niemczech, Brazylii, Wielkiej Brytanii i USA.

www.pawelzak.com

Paweł Żak

Strony internetowe

Oznacz jako przeczytane
Masz propozycję, kto mógłby zostać fotografem miesiąca? Napisz do nas

Konkurs na pracę domową: Wokół stołu

Nagrody

Zasady konkursu są bardzo proste.

Na początku każdego miesiąca fotograf zadaje czytelnikom serwisu pracę domową. W konkursie mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, przy czym każdy może przysłać tylko jedną pracę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.02.2014. Pod koniec miesiąca prezentowany fotograf wyłoni zwycięską pracę, której autor zostanie nagrodzony praktycznym zestawem Szerokiego Kadru.

Przejdź do strony konkursu, aby poznać więcej szczegółów

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

klarkson

Cykl autoportretu z lustrem jest świetny. Trochę Pan przypomina na nich Dustina Hoffmana ;-)

thefaint

Bardzo dobry, niezwykle interesujący i inspirujący wywiad oraz fotografie. Miałem przyjemność być uczniem Pana Pawła jeszcze za czasów EAFu. Były to jedne z najcenniejszych zajęć, jakie oferowała akademia. Czas pomyśleć nad "zadaniem domowym" :)

janek

janek 2014-02-07 09:50:19

dzięki za pokazanie jak pasja i zaangażowanie może prowadzić do "człowieka szczęśliwego"

adam.kolasa.96
oceń+--2

Bardzo sympatyczny i ciepły człowiek. Niestety ale cały cykl ze zdjęciami przy stole jest wydumany na siłę i słaby technicznie. Sprawia wrażenie jakby robiony bez opamiętania przez amatora który zakupił pierwszą lustrzankę cyfrową z dużą kartą pamięci.

racimir

Fajny gość z duuużą pasją - dziękuję za zrealizowanie tego "wywiadu" aż miło pooglądać :) pozdrawiam !

terajem

adam.kolasa.96... Niestety ale cały cykl ze zdjęciami przy stole jest wydumany na siłę i słaby technicznie. Sprawia wrażenie jakby robiony bez opamiętania przez amatora który zakupił pierwszą lustrzankę cyfrową z dużą kartą pamięci.


Mam całkowicie inne zdanie na temat zdjęć przy stole...dla mnie te zdjęcia pokazują nieprawdopodobny kunszt, oraz wyobraźnię. Same zdjęcia przypominają piękne obrazy...

ewag

ewag 2014-02-09 15:52:23

Te zdjęcia ze stołem przypominają trochę malarstwo Łukasza Huculaka. Gałęzie na stole - takie też mam w swojej pożal się Boże twórczości ;). Efekt nieco podobny. Bardziej do mnie przemawiają te z drugiej serii.
Bardzo nieoczywista i inspirująca twóerczość

katarzyna.jadzia

Mam do Was pytanie....Jak dodać zdjęcie do konkursu...Rozmiar się zgadza, akceptuję regulamin, a gdy dodaję fotografię pojawia się biała strona i dalej nic się nie dzieje....Proszę o pomoc....

seszek

Napisać o tym wywiadzie że jest inspirujący, to znaczy że nie do końca został zrozumiany. Bohater filmu wyraźnie mówi, należy mieć szerokie spektrum zainteresowań. Odczytuję tu wyraźną zachętę do pójścia swoją własną drogą inspirowaną tym wszystkim co dzieje się wokół nas i w nas.
Dobrze zainwestowane 13 minut prze monitorem. :-)

sandinista2600

seszekNapisać o tym wywiadzie że jest inspirujący, to znaczy że nie do końca został zrozumiany. Bohater filmu wyraźnie mówi, należy mieć szerokie spektrum zainteresowań. Odczytuję tu wyraźną zachętę do pójścia swoją własną drogą inspirowaną tym wszystkim co dzieje się wokół nas i w nas.
Dobrze zainwestowane 13 minut prze monitorem. :-)


A nie można powiedzieć, że ktoś zainspirował mnie do pójścia własną drogą? Chyba jednak można. A może każdy ma prawo zrozumieć wypowiedź na swój sposób by znaleźć coś dla siebie, kawałeczek który dołoży do swojej twórczości.
Choć akurat ty wiesz lepiej co wszyscy mamy zrozumieć ;)

seszek

Inspiracja to: natchnienie, pomysł; wpływ; poddawanie, podsuwanie myśli, pomysłu, sugestia - to tyle od mistrza Kopalińskiego, i gdzie tu własna droga? Pozdrawiam :-) Do pójścia własną droga to można kogoś namówić lub skłonić, Inspiracja ma jednak zabarwienie twórczością mistrza, guru lub autorytetu.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

krzysztof

Daleka obserwacja2024-04-13 12:19:09 krzysztof

Nie musicie Państwo podsuwać które zdjęcie jest najlepsze Pan Jan Ulicki będzie doskonale…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…